Warszawa - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Odpowiemy na nie. (22) 828 91 23 ・ scwo@warszawa.ngo.pl ・ 9:00-17:00. Więcej informacji >

Dowiedz się więcej o ofercie SCWO.

1

O SCWO

Działasz w organizacji pozarządowej? A może dopiero myślisz o założeniu fundacji lub stowarzyszenia? Skorzystaj z bezpłatnej oferty Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających.

Wspieramy rozwój organizacji pozarządowych, jak i ich współpracę z samorządem m.st. Warszawy. Do korzystania z SCWO zapraszamy zarówno nowo powstałe fundacje i stowarzyszenia, te z dłuższym stażem, jak i osoby, które dopiero planują założyć organizację.

Pracujemy także z urzędnikami i urzędniczkami współpracującymi z NGO, oraz organizacjami zaangażowanymi w Komisje Dialogu Społecznego.

2

Skorzystaj z SCWO

W Stołecznym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych skorzystasz z:

Organizujemy też Forum Komisji Dialogu Społecznego, mające na celu wzmocnienie i pogłębienia współpracy m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych.

Więcej na temat FKDS: warszawa.ngo.pl/poradnik/forum-komisji-dialogu-spolecznego.

3

Kto może skorzystać z SCWO?

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych jest skierowane do fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających.

Do skorzystania z oferty SCWO zapraszamy:

  • nowo powstałe organizacje
  • organizacje z dłuższym stażem
  • osoby planujące założenie organizacji pozarządowej.

Pracujemy także z:

  • urzędnikami i urzędniczkami m.st. Warszawy współpracującymi z NGO

Pracujesz w jednostce Urzędu m.st. Warszawy współpracującej z organizacjami pozarządowymi? Skontaktuj się z nami. Podpowiemy, co zrobić, żeby współpraca była bardziej skuteczna, dostarczymy materiały dla organizacji, zorganizujemy spotkanie dla organizacji na tematy związane z prowadzeniem fundacji i stowarzyszeń oraz współpracy m.st. Warszawy i organizacji.

  • organizacjami zaangażowanymi w Komisje Dialogu Społecznego

Działasz w Dzielnicowej albo Branżowej Komisji Dialogu Społecznego? Skontaktuj się z nimi. Podpowiemy Ci, co w ofercie SCWO może być przydatne dla organizacji działających w Twojej komisji, zaoferujemy specjalistyczne wsparcie, które odpowiada na potrzeby organizacji w KDS-ie, przyjdziemy na posiedzenie, by odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące prowadzenia organizacji.

4

Co wyróżnia ofertę SCWO?

Oferta Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych jest:

ekspercka

Wsparcia w SCWO udzielają specjaliści i specjalistki w swoich dziedzinach, którzy i które dobrze znają środowisko i realia pracy fundacji i stowarzyszeń. Współpraca finansowa i pozafinansowa z m.st. Warszawy, księgowość i sprawozdawczość, zróżnicowane źródła finansowania działań organizacji, wykorzystanie nowych technologii w działalności organizacji – to tylko niektóre tematy, którymi zajmujemy się w SCWO.

na czasie

Jesteśmy na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i procedurami, które obowiązują organizacje pozarządowe.

dopasowana do potrzeb NGO

Sami prowadzimy organizacje pozarządowe, mamy też na co dzień kontakt z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami. Wiemy, że organizacje różnią się od siebie, przez co różnią się ich potrzeby. Dlatego nasza oferta jest dopasowana do specyfiki działalności organizacji na różnym etapie rozwoju instytucjonalnego, jak i do konkretnych potrzeb wynikających z prowadzenia danej fundacji czy stowarzyszenia.

zróżnicowana

Masz pytanie dotyczące Twojej organizacji? Skorzystaj z indywidualnych konsultacji i porad. Chcesz zdobyć pogłębioną wiedzę? Przyjdź na szkolenie. Nie masz czasu i potrzebujesz konkretów? Weź udział w webinarium. Każda organizacja może wybrać z oferty SCWO to, co najlepiej odpowiada na jej potrzeby.

bezpłatna

Wsparcie SCWO jest całkowicie bezpłatne.

5

Kto tworzy SCWO?

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to projekt partnerski, prowadzony przez 4 organizacje:

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

6

Jak skorzystać z SCWO?

Chcesz skorzystać z oferty SCWO? Zadzwoń: (22) 828 91 23. Napisz: scwo@warszawa.ngo.pl.

Pod tym numerem i mailem:

  • dowiesz się, gdzie w serwisie warszawa.ngo.pl znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące prowadzenia organizacji.
  • dowiesz się, jak je zarezerwować na działania swojej organizacji
  • dowiesz się o aktualnych szkoleniach i seminariach
  • uzyskasz lub zapiszesz się na poradę prawną, księgową lub inna specjalistyczną poradę dotyczącą Twojej organizacji
  • uzyskasz lub zapiszesz się na konsultację dotyczącą prowadzenia organizacji.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

7

Konferencje SCWO

W 2017 r. i w 2018 r. SCWO zorganizowało dwie kong=ferencje skierowane do organizacji działajacych w Warszawie lub na rzecz mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Znamy zmiany

2 listopada 2017 w Centrum Kreatywności Targowa odbyło się bezpłatne wydarzenie warszawskiego III sektora “ZNAMY ZMIANY – o nowych zasadach i narzędziach współpracy organizacji z miastem”, zorganizowane przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Dowiedz się więcej >

Stabilna organizacja

9 październiak 2018 r. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbyła się konferencja Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych “Stabilna organizacja – jak finansować działania organizacji pozarządowych?”

Dowiedz się więcej >

8

Bądź na bieżąco

Lubisz trzymać rękę na pulsie?

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?

Komentarze

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.