Przejdź do treści głównej

O SCWO

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Wspieramy bezpośrednio fundacje i stowarzyszenia. Pracujemy także z urzędnikami i urzędniczkami współpracującymi z NGO, jak i z komisjami dialogu społecznego.

W jaki sposób wspieramy organizacje?

Celem SCWO jest wspieranie stowarzyszeń i fundacji w rozwoju instytucjonalnym. Do korzystania z oferty zapraszamy zarówno nowo powstałe organizacje, te z dłuższym stażem, jak i osoby, które dopiero planują założyć organizację.

W SCWO wiemy, że organizacje pozarządowe różnią się od siebie, przez co różnią się ich potrzeby. Dlatego tez nasza bezpłatna oferta jest dopasowana do specyfiki działalności organizacji na różnym etapie rozwoju instytucjonalnego, jak i do konkretnych potrzeb wynikających z prowadzenia danej fundacji czy stowarzyszenia. Oferta SCWO jest kompleksowa i zróżnicowana, dzięki czemu każda organizacja może wybrać to, co najlepiej odpowiada na jej potrzeby, by działać jeszcze lepiej i skuteczniej.

Współpraca finansowa i pozafinansowa z m.st. Warszawy, księgowość i sprawozdawczość, zróżnicowane źródła finansowania działań organizacji, wykorzystanie nowych techonologii w działalności organizacji – to tylko niektóre tematy, którymi zajmujemy się w SCWO. Wsparcie udzielane jest przez ekspertów i ekspertki w swoich dziedzinach, znających świetnie środowisko trzeciego sektora.

W SCWO organizacje mogą skorzystać m.in. z:

Zobacz, jak wspieraliśmy organizacje pozarządowe w 2017 roku

Do kogo są skierowane działania SCWO?

SCWO to system wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających.

Zdajemy sobie sprawę, że dla rozwoju organizacji pozarządowych ważne jest to, z kim współpracują i jaka jest jakość tej współpracy. Dlatego wspieramy nie tylko pojedyncze organizacje, ale i przedstawicieli i przedstawicielki jednostek Urzędu m.st. Warszawy, którzy i które mają styczność z organizacjami pozarządowymi działającymi w Warszawie.

Działania kierujemy także do komisji dialogu społecznego, wiedząc jak istotna jest współpraca środowiskowa i dialog społeczny.

Poznaj ofertę dla urzędników i urzędniczek biur i dzielnicy  warszawa.ngo.pl/scwo-dla-urzednikow

Poznaj ofertę dla komisji dialogu społecznego  warszawa.ngo.pl/scwo-dla-kds-dkds.

Kto tworzy SCWO?

SCWO to projekt partnerski. Tworzy go 5 organizacji, które od wielu lat zajmują się wsparciem rozwoju instytucjonalnego organizacji pozarządowych:

Gdzie znaleźć więcej informacji?

Pełną ofertę Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych znajdziesz na: warszawa.ngo.pl/scwo.

► Jeśli chcesz uzyskać więcej Informacji o SCWO:

Joanna Krasnodębska (Stowarzyszenie BORIS), ,  tel. (22) 620 31 92  wew. 12

Ewelina Markowska (Stowarzyszenie BORIS), , tel. (22) 620 31 92 wew. 11

► Jeśli chcesz zamówić materiały promocyjne SCWO: 

Natalia Klorek (Stowarzyszenie Klon/Jawor),

► Jeśli chcesz być na bieżąco z SCWO:

Zaglądaj do serwisu warszawa.ngo.pl

Polub nas na Facebooku: @warszawa.ngo

Zapisz się na newsletter rozsyłany w poniedziałki i czwartki (zaznacz "Warszawa" w informacjach regionalnych).


Projekt „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych” współfinansuje m.st. Warszawa.

[Grafika] Znaki graficzne SCWO, Urzędu m.st. Warszawy i serwisu warszawa.ngo.pl


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0