Przejdź do treści głównej

Wydarzenie warszawskiego III sektora "ZNAMY ZMIANY" 22.11.2017


2017-10-13, 13:44
archiwalne
22 listopada 2017 odbyło się wydarzenie Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych "ZNAMY ZMIANY – o nowych zasadach i narzędziach współpracy organizacji z miastem”.

22 listopada 2017 w Centrum Kreatywności Targowa odbyło się bezpłatne wydarzenie warszawskiego III sektora “ZNAMY ZMIANY – o nowych zasadach i narzędziach współpracy organizacji z miastem”, zorganizowane przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Wzięło w nim udział 116 przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających, oraz osób planujących założenie organizacji.

Głównym celem wydarzenia było przekazanie organizacjom wiedzy i kompetencji w zakresie zmian zachodzących we współpracy Urzędu m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych w 2017-2018 r. (szczególnie w aspekcie finansowym). Osoby uczestniczące w wydarzeniu:

► uzyskały z pierwszej ręki informacje na temat zmian we współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi i Urzędem m.st. Warszawy (gościnny udział p. Ewy Kolankiewicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi)

► dowiedziały się, jak napisać dobry wniosek o dotację

► poznały Witkac – narzędzie, w którym składane są wnioski i rozliczane dotacje w miejskich konkursach

► uzyskały informacje niezbędne do rozliczenia i napisania sprawozdania z realizacji zadania publicznego zgodnie z nowymi zasadami.

Oprócz tego:

► otrzymały wyjątkową publikację SCWO "Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO​", przygotowaną z okazji wydarzenia "Znamy Zmiany"

► skorzystały z bezpłatnych porad związanych z prowadzeniem organizacji pozarządowej

► poznały największe warszawskie projekty III sektora, (współ)finansowane przez Urząd m.st. Warszawy

► poznały Warszawską Radę Pożytku (zobacz felieton o WRDPP przygotowany przez SCWO z okazji wydarzenia "Znamy Zmiany").

PROGRAM WYDARZENIA

Najedź kursorem na tytuł sesji tematycznej w programie, by dowiedzieć się więcej na jej temat.

Program w wersji tekstowej można pobrać w dole strony.

GDZIE I KIEDY?

22 listopada (środa) godz. 14.00-19.00, Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56 (miejsce dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową).

DO KOGO SKIEROWANE BYŁO WYDARZENIE?

"Znamy Zmiany" to wydarzenie warszawskiego III sektora, skierowane w szczególności do:

  • organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających, które mają już doświadczenie we współpracy finansowej z Urzędem m.st. Warszawy, ale chcą dowiedzieć się na temat obowiązujących zmian i narzędzi, a także uporządkować swoją wiedzę

  • organizacji, które dopiero myślą o rozpoczęciu współpracy finansowej z miastem

  • osób planujących założyć stowarzyszenie lub fundację działające na rzecz Warszawy i/lub na rzecz osób w niej mieszkających.

PREZENTACJE Z SESJI WYDARZENIA

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami z głównych sesji tematycznych "Znamy Zmiany":

ABC pisania projektu – czyli o tym, jak pisać wnioski o dotację, Joanna Kranodębska

ABC procedury konkursowej i oferty – czyli o zasadach ubiegania się przez organizacje pozarządowe o dotacje m.st. Warszawy, Aneta Krawczyk

ABC umowy dotacyjnej i sprawozdania – czyli co jest ważne, gdy organizacja chce rozliczyć dotację otrzymaną ze środków Urzędu m.st. Warszawy, Alina Gałązka.

O ORGANIZATORZE

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych", współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy (głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klon/Jawor).

Więcej na temat SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

INFORMACJE NA TEMAT REJESTRACJI

Rejestracja odbyła się za pmocą formularza rejestracyjnego. Zgłoszenia przyjmowane były do 12 listopada (niedziela). Liczba miejsc ograniczona.

Osoby uczestniczące mogły skorzystać z:

☑ tłumacza/tłumaczki Polskiego Języka Migowego 

☑ strefy dla dzieci podczas głównej części wydarzenia.

Podczas wydarzenia dostępna była pętla indukcyjna.

[Grafika} Znaki graficzne SCWO, Urzędu m.st. Warszawy i serwisu warszawa.ngo.pl


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 5 0