Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Odpowiemy na nie. (22) 828 91 23 ・ scwo@warszawa.ngo.pl ・ 9:00-17:00. Więcej informacji >

O zmianach w zasadach współpracy organizacji i m.st. Warszawy w latach 2017-2018.

22 listopada 2017 w Centrum Kreatywności Targowa odbyło się bezpłatne wydarzenie warszawskiego III sektora “ZNAMY ZMIANY – o nowych zasadach i narzędziach współpracy organizacji z miastem”, zorganizowane przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Autor/źródło: Tomasz Kaczor

O wydarzeniu "Znamy Zmiany"

Głównym celem wydarzenia było przekazanie organizacjom wiedzy i kompetencji w zakresie zmian zachodzących we współpracy Urzędu m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych w 2017-2018 r. (szczególnie w aspekcie finansowym). 

Osoby uczestniczące w wydarzeniu:

  • uzyskały z pierwszej ręki informacje na temat zmian we współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi i Urzędem m.st. Warszawy (gościnny udział p. Ewy Kolankiewicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi)
  • dowiedziały się, jak napisać dobry wniosek o dotację
  • poznały Witkac – narzędzie, w którym składane są wnioski i rozliczane dotacje w miejskich konkursach
  • uzyskały informacje niezbędne do rozliczenia i napisania sprawozdania z realizacji zadania publicznego zgodnie z nowymi zasadami.

Oprócz tego:

W wydarzeniu wzięło udział 116 przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających, oraz osób planujących założenie organizacji.

Program wydarzenia

Informacje dotyczące wydarzenia

Wydarzenie "Znamy Zmiany" odbyło się 22 listopada (środa) godz. 14.00-19.00, Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56 (miejsce dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową).

"Znamy Zmiany" to wydarzenie warszawskiego III sektora. Skierowane było w szczególności do:

  • osób planujących założyć stowarzyszenie lub fundację działające na rzecz Warszawy i/lub na rzecz osób w niej mieszkających.
  • organizacji, które dopiero myślą o rozpoczęciu współpracy finansowej z miastem
  • organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających, które mają już doświadczenie we współpracy finansowej z Urzędem m.st. Warszawy, ale chcą dowiedzieć się na temat obowiązujących zmian i narzędzi, a także uporządkować swoją wiedzę.

Osoby uczestniczące mogły skorzystać z:

  • tłumacza/tłumaczki Polskiego Języka Migowego 

  • strefy dla dzieci podczas głównej części wydarzenia.

Podczas wydarzenia dostępna była pętla indukcyjna.

O organizatorze

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych". Projekt współfinansuje m.st. Warszawa (głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klon/Jawor).

Więcej na temat SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

ngo_media_by_id default content
Autor/źródło: Tomasz Kaczor
ngo_media_by_id default content
Autor/źródło: Tomasz Kaczor
ngo_media_by_id default content
Autor/źródło: Tomasz Kaczor
ngo_media_by_id default content
Autor/źródło: Tomasz Kaczor
Miniatura zdjęcia 1
Miniatura zdjęcia 2
Miniatura zdjęcia 3
Miniatura zdjęcia 4

Przeczytaj także o konferencji “Stabilna organizacja – jak finansować działania organizacji pozarządowych?” zorganizowanej przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych 9.10.2018 w Centrum Kreatywności Targowa: warszawa.ngo.pl/scwo/konferencja.

Wydarzenie zorganizowało Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Więcej na temat SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa