Warszawa - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Odpowiemy na nie. (22) 828 91 23 ・ scwo@warszawa.ngo.pl ・ 9:00-16:00. Więcej informacji >

Inkubator dla organizacji pozarządowych

Prowadzisz młodą organizację? Coś już robicie, ale czujesz, że działacie trochę „po omacku”? Masz pytania związane z codziennym prowadzeniem organizacji? Chcesz wymienić doświadczenia, rozwinąć i usprawnić działalność? Weź udział w Inkubatorze dla organizacji pozarządowych, prowadzonym w ramach Stołecznego Centrum Wspierana Organizacji Pozarządowych przez Federację Centrum Szpitalna. Na zgłoszenia czekamy do 7 lutego 2020 r.

1

Co to jest Inkubator dla organizacji pozarządowych SCWO?

Inkubator to szkoła zarządzania NGO dla początkujących organizacji działających na rzecz Warszawy lub osób w niej mieszkających. W czasie realizacji projektu uczestnicy i uczestniczki zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do zarządzania organizacją i planowania jej rozwoju. Projekt jest realizowany w okresie styczeń–grudzień 2020 r. w Warszawie.

Grupa Inkubatora 2020 będzie się składać z 14-16 organizacji.

2

Z czego skorzysta Twoja organizacja w Inkubatorze SCWO?

Inkubator dla organizacji pozarządowych SCWO składa się z cyklu 9 szkoleń, seminariów tematycznych i specjalistycznych konsultacji dla organizacji.

Cykl 9 szkoleń (łącznie 18 dni szkoleniowych)

W okresie luty–grudzień 2020 r. uczestnicy i uczestniczki projektu wezmą udział w cyklu 9 szkoleń. Każde szkolenie jest dwudniowe (trwa 16 godzin dydaktycznych), zajęcia będą odbywać się w weekendy.

Tematyka i terminy szkoleń:

► Ludzie w NGO – budowanie zespołu i komunikacja – 29 luty- 1 marzec

► Prawno-formalne aspekty działania NGO – 20-21 marzec

► Księgowość w organizacji –18-19 kwiecień

► Planowanie działań organizacji pozarządowej – 9-10 maj

► Promocja w organizacji pozarządowej – 30-31 maj

►Pozyskanie partnera biznesowego – 20-21 czerwiec

► Współpraca z administracją publiczną – wrzesień

► Planowanie projektu społecznego i praca metodą projektową- październik

► Wypełnienie wniosku o dotację – listopad

Wszystkie szkolenia będą realizowane w sobotę (w godz. 9-17) i niedzielę (w godz. 9-15), w siedzibie Federacji Centrum Szpitalna w Warszawie przy ul. Szpitalnej 5/5. W wypadku potrzeb osób uczestniczących związanych z dostępnością szkolenia miejsce prowadzenia zajęć może ulec zmianie, o czym odpowiednio wcześniej wszystkich informujemy.

Podczas szkolenia zapewniamy przerwy oraz ciepły obiad.

Szkolenia będą prowadzone przez doświadczony zespół trenerów i trenerek oraz specjalistów i specjalistek; z wykorzystaniem metod aktywizujących. Uczestnicy i uczestniczki będą pracować w grupach roboczych, analizować studia przypadków, w miarę możliwości pracować na własnych „casy’ach”.

W poszczególnych szkoleniach mogą uczestniczyć różne osoby z Twojej organizacji (w zależności od przydatności tematyki szkolenia).

Seminaria tematyczne

Seminaria to 3-4 godzinne spotkania tematyczne, podczas których są omawiane konkretne zagadnienia związane z prowadzeniem organizacji. Seminaria są organizowane w godzinach późno-popołudniowych w dni robocze.

Konsultacje specjalistyczne, w tym coaching dla organizacji

Uczestnicy i uczestniczki Inkubatora mają możliwość skorzystania z dodatkowych konsultacji w wybranych przez sobie tematach (np. podział zadań i pracy w zarządzie, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, pozyskanie partnerów biznesowych, przeprowadzenie akcji crowdfundingowej i inne).

Każda organizacja otrzyma pakiet 5 godzin konsultacji (wartych 750 zł).

3

Kto może wziąć udział w Inkubatorze dla organizacji pozarządowych SCWO?

Inkubator jest skierowany do organizacji pozarządowych, które:

  • prowadzą działalność na rzecz Warszawy lub osób w niej mieszkających;
  • prowadzą działalność około roku i w tym czasie przeprowadziły przynajmniej jedno działanie (projekt, inicjatywę) i złożyły (niekoniecznie otrzymały) przynajmniej jeden wniosek o dotację/dofinansowanie;
  • posiadają co najmniej 2-3 osobowy zespół zaangażowany w jej działania.

Warunki udziału w Inkubatorze

  • deklaracja udziału w całym projekcie (do końca grudnia 2020 r.);
  • podpisanie umowy o współpracy;
  • zaangażowanie i współpraca.

UWAGA: warunkiem ukończenia Inkubatora jest udział w min. 7 z 9 szkoleń.

4

Jak się zgłosić do Inkubatora organizacji pozarządowych SCWO?

Organizacje zainteresowane udziałem w Inkubatorze SCWO prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Formularz prosimy przesłać drogą elektroniczną do 7.02.2020 r. na adres: a.krawczyk@szpitalna.ngo.pl.

Jak wybierzemy organizacje uczestniczące w Inkubatorze SCWO 2020?

Wybór organizacji zostanie przeprowadzony w oparciu o informacje z formularza zgłoszeniowego. W zależności od liczby zgłoszeń kandydaci i kandydatki mogą zostać zaproszeni na krótkie indywidualne spotkania.

O wynikach rekrutacji planujemy powiadomić w ciągu mailowo lub telefonicznie najpóźniej do 14.02.2020 r.

25 lutego (wtorek) w godzinach popołudniowych obędzie się spotkanie otwierające Inkubator.

Formularze zgłoszeniowe

5

Ile to kosztuje?

Udział w Inkubatorze dla organizacji pozarządowych SCWO jest bezpłatny. Inkubator jest realizowany przez Federację Centrum Szpitalna w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO), współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Anetą Krawczyk: tel. (22) 828 91 28, e-mail: a.krawczyk@szpitalna.ngo.pl.

6

Opinie o Inkubatorze dla organizacji pozarządowych SCWO

Dowiedz się, co Inkubator dla organizacji pozarządowych SCWO dał uczestnikom i uczestniczkom poprzednich edycji:

7

Kontakt

Aneta Krawczyk

(22) 828 91 28 wew. 104.

a.krawczyk@szpitalna.ngo.pl

8

O organizatorze Inkubatora dla organizacji pozarządowych SCWO

Federacja Centrum Szpitalna istnieje od 2003 roku. Projekt Inkubator dla organizacji pozarządowych prowadzi od początku swojego istnienia. Przez kolejne lata projekt podlegał różnym modyfikacjom i przemianom, w poszukiwaniu najlepszej formuły.

Ostatnie edycje projektu, które miały miejsce w latach 2007 – 2018, przybrały formę kilkumiesięcznej (ściśle określonej w czasie) pracy ze stałą grupą liderów i liderek młodych organizacji pozarządowych. Uczestnicy i uczestniczki inkubatora korzystali z różnorodnych, uzupełniających się form wsparcia, dostosowanych do ich potrzeb. Były to m.in. szkolenia, seminaria, porady prawne i księgowe, konsultacje projektów społecznych, opieka merytoryczna.

We wszystkich edycjach Inkubatora wzięło udział 246 organizacji, odbyło się 146 szkoleń (w większości 2-dniowych), ponad 80 seminariów a ze wszystkich działań od początku istnienia Centrum Szpitalna skorzystało łącznie ponad 8000 organizacji.

9

O SCWO

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji działających na rzecz mieszkańców Warszawy i osób w niej mieszkających.

Pełna oferta SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?

Komentarze

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.