Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Odpowiemy na nie. (22) 828 91 23 ・ scwo@warszawa.ngo.pl ・ 9:00-17:00. Więcej informacji >
Dostępność oferty SCWO
Dostępność oferty SCWO dla osób ze szczególnymi potrzebami
Konsultacje i porady specjalistyczne
Osoby, które chcą skorzystać z konsultacji i porad specjalistycznych kontaktują się z Infolinią SCWO: telefonicznie, e-mailem lub sms-em.
Osoby pracujące w Infolinii, w trakcie rozmowy lub korespondencji, poznają potrzeby klientów, w tym te związane z dostępnością. Informacje te przekazują konsultantom i doradcom, którzy bezpośrednio udzielają porad.
Dostępność cyfrowa
Informacje o ofercie, w tym o konsultacjach i poradnictwie, znajdują się w serwisie warszawa.ngo.pl, który spełnia standardy WCAG 2.1.
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
Zapewniamy dostęp do tłumacza online polskiego języka migowego (PJM).
Mamy przenośną pętlę indukcyjną dostępną dla wszystkich partnerów.
Konsultacje są planowane w taki sposób, aby mógł z nich skorzystać każdy.
Mogą odbywać się:
- online (z wykorzystaniem komunikatora audiowizualnego),
- e-mailowo
- telefonicznie
- lub osobiście (na życzenie i w sprzyjających warunkach podczas pandemii Covid-19).
Można się z nami skontaktować także poprzez SMS/ MMS pod numerem 501 979 159 (tę formę kontaktu zalecamy głównie osobom Głuchym lub takim, które z innych przyczyn nie mogą korzystać z innych możliwości kontaktu).
Na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami zapewniamy formę komunikacji dostosowaną do jej potrzeb.
Dostępność architektoniczna
Lokale organizacji-partnerów są niedostępne.
W razie potrzeby – oferujemy możliwość spotkania poza biurem w miejscach dostępnych architektonicznie lub spotkania online.
Zapewnimy możliwość udziału w konsultacjach i poradach stacjonarnych z psem asystującym.
Seminaria i szkolenia (dotyczy także spotkań Forum Komisji Dialogu Społecznego oraz innych spotkań organizowanych przez SCWO)
Nabór na szkolenia i seminaria oraz pozostałe spotkania odbywa się za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego, w którym można także podać informacje o szczególnych potrzebach uczestników w zakresie dostępności.
Dostępność jest zapewniana zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez osoby, które rejestrują się na wydarzenie (potrzeby zgłaszane są poprzez formularz zgłoszeniowy, a następnie dodatkowo potwierdzane telefonicznie lub poprzez e-mail).
Dostępność cyfrowa
Informacje o szkoleniach, seminariach i innych spotkaniach oraz o naborach na zajęcia są umieszczone w serwisie warszawa.ngo.pl, który spełnia standardy WCAG 2.1.
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
Zgłoszenia na szkolenia są przyjmowane także telefoniczne i poprzez sms.
Formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej jest odczytywalny przez urządzenia, z których korzystają osoby z niepełnosprawnością wzroku.
Na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami zapewniamy komunikację w formie określonej przez tę osobę. Potrzeby te można zgłaszać poprzez formularz rejestracji na każde z wydarzeń organizowanych przez SCWO.
Zapewniamy obsługę w polskim języku migowym (PJM).
Zapewniamy pętlę indukcyjną dla osób z niepełnosprawnością słuchu.
Zapewniamy materiały szkoleniowe i informacyjne w formie dostępnej.
Dostępność architektoniczna
Szkolenia i seminaria w formie stacjonarnej organizujemy w siedzibie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Lokal wewnątrz jest całkowicie dostępny, włącznie z toaletami.
Lokale pozostałych organizacji-partnerów są niedostępne dla:
- osób poruszających się na wózkach (schody, wąska winda),
- osób z niepełnosprawnością wzroku (schody, ciężkie drzwi, brak oznaczeń w języku braille'a),
- Głuchych (domofon, brak oznaczeń dźwiękowych).
Na potrzeby organizacji szkoleń, seminariów i innych spotkań stacjonarnych wynajmujemy pomieszczenia dostępne architektonicznie lub korzystamy z lokali miejskich dostosowanych do szczególnych potrzeb uczestników poszczególnych wydarzeń.
Część wydarzeń organizujemy online.
Zapewniamy możliwość udziału w wydarzeniach z psem asystującym.
Serwis warszawa.ngo.pl
Serwis warszawa.ngo.pl jest prowadzony z zachowaniem zasad dostępności, strona internetowa jest zgodna z wytycznymi WCAG 2.1
Publikowane na stronie internetowej teksty oraz pliki elektroniczne są dostępne dla urządzeń, z których korzystają osoby z niepełnosprawnością wzroku.
Spotkania, webinary realizowane na żywo, np. poprzez Facebook lub komunikatory typu Zoom, StreamYard, Getresponse, Clickmeeting itp. odbywają się z udziałem tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Nagrania z tych spotkań są publikowane z napisami.
Publikacje w formacie .pdf są dostępne cyfrowo.
Publikowane na stronie warszawa.ngo.pl zdjęcia, filmy oraz animacje są opatrzone opisami alternatywnymi lub napisami. Publikowane na stronie teksty i inne materiały elektroniczne są edytowane zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dostępności cyfrowej.
Na bieżąco reagujemy na zgłaszane przez użytkowników potrzeby w zakresie dostępności. Uwagi można wysłać na adres: redakcja@portal.ngo.pl
Infolinia
Osoby, które chcą skorzystać z oferty SCWO kontaktują się z Infolinią SCWO w formie telefonicznej, e-mail lub sms.
Na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami zapewniamy komunikację w formie określonej przez tę osobę.
Osoby, które pracują w Infolinii, w trakcie rozmowy lub korespondencji, poznają potrzeby klientów, w tym te związane z dostępnością. Informacje te przekazują konsultantom i doradcom, którzy bezpośrednio udzielają porad.
Zapewniamy obsługę w polskim języku migowym (PJM) poprzez dostęp do usługi online tłumacza PJM.
Generator wniosków witkac.pl
Generator wniosków witkac.pl jest dostępny zgodnie ze standardem WCAG 2.1.
W serwisie Witkac.pl można korzystać ze standardowych skrótów klawiszowych zapewnionych przez przeglądarkę internetową.
Głównym elementem funkcyjnym służącym do poruszania się po stronie jest klawisz Tab.
W całym serwisie zastosowano dodatkowe obramowanie aktywnych treści. Focus przemieszcza się po wszystkich aktywnych elementach strony takich jak linki czy pola formularzy.
Zadbano o odpowiedni kontrast tekstu do tła.
Dostępna jest możliwość powiększenia lub pomniejszenia widoku wyświetlanej strony bez utraty czytelności zamieszczonych treści.