Warszawa - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Odpowiemy na nie. (22) 828 91 23 ・ scwo@warszawa.ngo.pl ・ 9:00-17:00. Więcej informacji >

Są miejsca, które działają nie tylko dla zysku. Takie, które powstały, by Warszawa była dla wszystkich. Skorzystaj z Mapy Społecznych Miejsc Warszawy i poznaj miejsca prowadzone przez organizacje społeczne: stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie socjalne.

Szukamy miejsc prowadzonych przez organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne, które mają stałą ofertę dla mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Płatną lub bezpłatną. Znasz miejsce, które powinno się znaleźć na mapie? Daj nam o tym znać na scwo@warszawa.ngo.pl.

344 miejsc:
Śródmieście

W Federacji CENTRUM SZPITALNA organizacje pozarządowe oraz osoby panujące założenie organizacji mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących prowadzenia NGO, porad prawnych i księgowych, z wyposażonej sali szkoleniowej oraz miejsc do pracy. Oferta prowadzona jest w ramach Stołecznego Cetrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO). SCWO to system bezpłatnego wsparcia dla fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Pełna oferta SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Targówek

Zasadą działania Sklepowiska jest przyjmowanie w formie darów wszelkich niepotrzebnych ale nie zużytych przedmiotów (używanych i nowych). Po ich posortowaniu i ewentualnych drobnych naprawach artykuły te są sprzedawane w przystępnych cenach, a zysk, pozostały po opłaceniu kosztów, przeznaczony jest na realizację celów statutowych Fundacji "Siłą Rzeczy" (oprac. warszawa.ngo.pl).

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Fundacja "Nasz Wybór" w listopadzie 2014 roku otworzyła w Warszawie Ukraiński Dom - miejsce, gdzie cudzoziemcy, ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Ukrainy, czują się jak w domu. Początkowo Ukraiński Dom powstał, aby ułatwić integrację i wsparcie dla społeczności Ukraińskiej w Warszawie, jednak w chwili obecnej otwarty jest dla wszystkich cudzoziemców i oferuje przestrzeń do działań i wymiany doświadczeń oraz poczucie przynależności do wspólnoty. Dom Ukraiński znajduje się przy ul. Zamenhofa 1, na Muranowie, blisko stacji metra Ratusz Arsenał. Odbywają się tu liczne spotkania, wydarzenia kulturalne i wystawy. Działa punkt udzielający porad prawnych oraz prowadzone są kursy języka polskiego. Swoją siedzibę mają tutaj Klub Ukraińskich Kobiet oraz Klub Dziecięcy "Rękawiczka". Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy Organizacja działa jako centrum reagowania kryzysowego, które: – udziela informacji o zmieniających się warunkach i procedurach na granicy, – pomaga w znalezieniu zakwaterowania dla Ukraińców przybywających do Polski, – koordynuje wolontariuszy chcących pomóc, – udziela porad Polakom chcącym nieść pomoc Ukraińcom przybywającym do Polski, – koordynuje dystrybucję pomocy i wsparcia na Ukrainę, pomoc medyczną i materialną dla obrońców Ukrainy. – udziela wsparcia psychologicznego Ukraińcom w Polsce. Formularze zgłoszeniowe dla wolontariuszy, dla osób, które mogą udostępnić mieszkanie i osób potrzebujących mieszkania: https://ukrainskidom.pl/ Sobotnia Szkoła Ukraińska w Warszawie +48 720667276 szkola@naszwybor.org.pl rekrutacja.uaszkola@gmail.com Oddział Przedszkolny Dziecięcy Klub “Rukawyczka” +48 727805764 rukawyczka@naszwybor.org.pl Zajęcia odbywają się w soboty https://uaszkolawaw.pl/pl/blog/ Biblioteka – książki dla dzieci w języku ukraińskim Wtorek i czwartek od 16:00 – 19:00.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Centrum Wielokulturowe to miejsce aktywności lokalnej, drugi dom dla imigrantów i lokalnej społeczności, w którym każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę edukacyjną, kulturalną, doradczo-informacyjną czy hobbystyczną. Istniejemy po to, aby wspierać integrację międzykulturową i obywatelską mieszkańców Warszawy. Centrum Wielokulturowe to przyjazna przestrzeń do wymiany pomysłów, poglądów , poznawania siebie i swojej kultury, realizacji pomysłów, pasji i wzbogacania siebie o wartości wielokulturowe. Każdy może bezpłatnie skorzystać z naszych sal, a także wziąć udział w debatach i konferencjach, oglądać ciekawe wystawy, projekcje filmów, uczyć się bezpłatnie języka polskiego, zasięgnąć porady prawnika czy doradcy zawodowego i zaplanować swoja zawodową przyszłość. Centrum Wielokulturowe jest projektem, współfinansowanym przez Urząd m. st. Warszawy. Koncepcja Warszawskiego Centrum Wielokulturowego (WCW) została opracowana podczas prac nad Programem Rozwoju Kultury do 2020 roku. Centrum planowano jako siedzibę dla warszawskich organizacji zrzeszających cudzoziemców i działających na rzecz migrantów i wielokulturowości. Pilotaż Warszawskiego Centrum Wielokulturowego był czteroletnim projektem Fundacji Inna Przestrzeń. W tym czasie powstała inicjatywa i powołano Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego, która prowadziła Centrum w latach 2014- 2017. Od maja 2017 roku gospodarzami Centrum Wielokulturowego są Stowarzyszenie Pro Humanum oraz Fundacja dla Somalii, które realizują projekt współfinansowany z budżetu m.st Warszawy. Od 2020 roku rozszerzyliśmy nasze partnerstwo i obecnie Centrum prowadzą także Fundacja Armenian Foundation (Fundacja Ormiańska) oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Przy Centrum działa Rada Programowa składająca się z przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych w tym CKS. Stałym gościem Rady są przedstawiciele UNHCR. Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy Wsparcie prawne i informacyjno-pomocowe: https://centrumwielokulturowe.waw.pl tel.: + 48 22 648 11 11 E-mail: centrum@cww.waw.pl Języki: ukraiński, angielski, polski Czynne w godzinach 9:00 – 20:00 W Centrum prowadzona jest pomoc integracyjna w codziennych sprawach: zapis do szkoły, przedszkola, lekarza, dokumenty na kartę pobytu; pomoc prawna, psуchologiczna, doradztwo zawodowe; kursy języka polskiego. Na miejscu dostępna jest kawa, herbata, woda, środki higieniczne. Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy: https://bit.ly/3sVobEl

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Galeria „Apteka Sztuki” jest niezależną instytucją kultury prezentującą i promującą artystów, działających w obszarze różnych gatunków sztuki współczesnej (malarstwo, rzeźba, instalacja, video, performance). Galeria realizuje również projekty w przestrzeni publicznej oraz przedsięwzięcia kulturalno-społeczne. Jednym z istotnych aspektów działalności „Apteka Sztuki” jest prezentacja i promocja artystów nieprofesjonalnych. Oprócz wystaw organizujemy spotkania literackie, wykłady, warsztaty. „Apteka Sztuki” założona w 2007 roku i prowadzona przez organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, to unikatowe na skalę europejską przedsięwzięcie, które jednocześnie jest galerią sztuki współczesnej i Zakładem Aktywności Zawodowej Osób z Niepełnosprawnościami. Różnorodność zadań, jakie realizuje, pozwala zatrudnionym tu osobom z niepełnosprawnościami na zdobywanie doświadczenia zawodowego, reintegrację społeczną i przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej jest ogólnopolskim, samorządnym, trwałym stowarzyszeniem, które zrzesza Ochotnicze Straże Pożarne i inne osoby prawne w celu reprezentowania ich interesów oraz propagowania i realizacji celów statutowych. Związek jest kontynuatorem chlubnych tradycji ruchu strażackiego wyrażających się w niesieniu bezinteresownej pomocy ludziom i służeniu Ojczyźnie. Związek wykonuje zadania o charakterze użyteczności publicznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej, wspiera różnorodne formy pracy kulturalno-oświatowej, popularyzuje dorobek historyczny ruchu strażackiego, rozwija działalność artystyczną i sportową w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Związek działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. Nr 20 poz. 104 ze zm.) ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. O ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 81, poz 351 ze zm.) oraz własnego statutu. Celem Związku jest w szczególności: * działanie na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia przed pożarami, klęskami żywiołowymi i zagrożeniami ekologicznymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami, * rzecznictwo i reprezentowanie członków Związku wobec organów administracji publicznej, * wykonywanie zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej zleconych przez organy administracji publicznej, * współtworzenie i opiniowanie aktów normatywnych dotyczących ochrony przeciwpożarowej, * działanie na rzecz ochrony środowiska, * informowanie o występujących zagrożeniach pożarowych i innych zagrożeniach miejscowych oraz sposobach im zapobiegania, * rozwijanie i upowszechnianie działalności kulturalnej, * rozwijanie i krzewienie kultury fizycznej i sportu, * organizowanie pożarniczego i obronnego wychowania dzieci i młodzieży. Powyższe cele realizowane są przez: * współdziałanie z Państwową Strażą Pożarną, organami administracji publicznej oraz innymi podmiotami, * udzielanie pomocy OSP w wyposażeniu w sprzęt, zaopatrywanie w mundury, odznaki i dystynkcje oraz organizowanie szkoleń, * gromadzenie środków finansowych, * zapewnienie doradztwa prawnego w zakresie funkcjonowania OSP, * mobilizowanie społeczeństwa do udziału w realizacji zadań ochrony przeciwpożarowej, * inicjowanie i organizowanie imprez sportowych oraz przeglądów dorobku amatorskiego ruchu artystycznego OSP, * prowadzenie działalności wydawniczej, organizowanie wystaw, udzielanie pomocy w gromadzeniu eksponatów muzealnych, * przedstawianie organom administracji publicznej wniosków dotyczących doskonalenia stanu ochrony przeciwpożarowej, * popieranie wynalazczości i racjonalizacji w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Białoruski Dom powstał w Warszawie we wrześniu 2011 roku, po tym jak liczna część białoruskich działaczy społecznych wyjechała z Białorusi, obawiając się prześladowań po grudniowej pacyfikacji pokojowej demonstracji przeciwko sfałszowanym wyborom w Mińsku w 2010 roku. Białoruski Dom jest placówką w Warszawie służącą wsparciu przedstawicielom społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi, pełniącą jednocześnie funkcję białoruskiego centrum informacyjnego w Polsce, które łączy środowiska wielu białoruskich organizacji pozarządowych i demokratycznych. Od lat Białoruski Dom jest centrum życia białoruskiego w Warszawie, a także siedzibą organizacji pozarządowej budującej relacje w środowisku białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego między społeczeństwami białoruskim a społeczeństwami i narodami Unii Europejskiej oraz sąsiadem - Polską. Dom prowadzony jest przez Fundację Białoruski Dom w Warszawie. [oprac. warszawa.ngo.pl]

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Instytut Reportażu zaprasza do współorganizacji wieczorów autorskich, spotkań, konferencji, szkoleń, warsztatów, wernisaży i innych eventów w samym centrum Warszawy – w Faktycznym Domu Kultury, ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa (Śródmieście, na tyłach Nowego Światu) – naprzeciwko prowadzonej przez nasz Instytut księgarni Wrzenie Świata. FDK jest to profesjonalna sala spotkań uruchomiona we wrześniu 2013 roku. Dysponujemy nagłośnieniem, monitorem, projektorem. Mamy ok. 80 miejsc siedzących. Salę zdobi wystawa portretów polskich reporterek autorstwa Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej. Pomożemy też Państwu takie spotkania urozmaicić – możemy przygotować katering, zaproponować prowadzącego spotkanie. Jedną z naszych propozycji jest prezentacja czechofila i reportera Mariusza Szczygła pt: „Kultura Czeska – Laska Nebeska”. Autor przedstawia zbiór czeskich fotografii, plakatów, okładek, które zaskoczą polskiego odbiorcę, są bowiem opowieścią o zupełnie odmiennej kulturze. Moderator stawia na dowcip i na interakcję z publicznością Działalność FDK jest finansowana z działalności gospodarczej Fundacji Instytut Reportażu oraz dzięki wsparciu miasta st. Warszawy w ramach naszego projektu Wrzenie.Doc. Organizacja spotkań: Agnieszka Hryniewicka: agnieszka.hryniewicka@instytutr.pl PR: Monika Żebrowska: monika.zebrowska@instytutr.pl

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

DIFFERENT to jedyna w Polsce restauracja w ciemności obsługiwana przez niewidomych kelnerów. Jest to wspaniała i zaskakująca atrakcja na romantyczne kolacje we dwoje, spotkania służbowe, eventy, team building czy kreatywne szkolenia/warsztaty do 50 osób. Tworzymy nowatorskie miejsce kultury, integracji i edukacji, w którym będą kształtowały się prawidłowe relacje między różnymi grupami społecznymi, oparte na wzajemnej tolerancji i poszanowaniu. MISJA Different to "Otwieranie oczu" osób widzących, na świat osób niewidomych. Naszą domeną jest autentyczność serwowanych doświadczeń, stąd też przewodnikami w restauracji DIFFERENT są osoby świetnie obeznane na co dzień z ciemnością – niewidomi. Są to wyszkoleni, uprzejmi i zawsze pomocni kelnerzy, z którymi spokojnie można iść w ciemno. Wprowadzimy Państwa w świat niewidomych, gdzie istnieje piękno, radość, marzenia, gdzie bariera wzrokowa nie jest przeszkodą, ale bodźcem do rozwoju pozostałych zmysłów. Tak smacznego spotkania naszych dwóch światów jeszcze w Polsce nie było. Całości zysków restauracji jest przeznaczana na cele statutowe Fundacji Pomocy rodzinie Człowiek w potrzebie, głównie na wsparcie ubogich rodzin.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

W sklepie można znaleźć przede wszystkim sezonowe, ekologiczne warzywa oraz wszelkiego ekologiczne i certyfikowane rodzaju kasze, ryże, bakalie (wszystko na wagę) oraz mleka roślinne, nabiał i pieczywo, oleje, przetwory, słodycze bez cukru, a w sezonie jesienno-zimowym ekologiczne cytrusy z sycylijskich kooperatyw rolniczych. W sklepie można także kupić ekologiczne kosmetyki i detergenty. Kooperatywa współpracuje z kilkunastoma gospodarstwami rolnymi i kilkudziesięcioma lokalnymi firmami. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

W sklepie można znaleźć przede wszystkim sezonowe, ekologiczne warzywa oraz wszelkiego ekologiczne i certyfikowane rodzaju kasze, ryże, bakalie (wszystko na wagę) oraz mleka roślinne, nabiał i pieczywo, oleje, przetwory, słodycze bez cukru, a w sezonie jesienno-zimowym ekologiczne cytrusy z sycylijskich kooperatyw rolniczych. W sklepie można także kupić ekologiczne kosmetyki i detergenty. Kooperatywa współpracuje z kilkunastoma gospodarstwami rolnymi i kilkudziesięcioma lokalnymi firmami. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Realizujemy projekty fotograficzne, dokumentacyjne, badawcze, dziennikarskie. Tu spotykają się lokalne społeczności, artyści, animatorzy. Wspieramy działania nieformalnych inicjatyw, integrujemy aktywistów, promujemy wartości obywatelskie. Duży Pokój to miejsce tworzone przez cztery podmioty: * Stowarzyszenie 61 * Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna * Fundacja Picture Doc * Inicjatywa Wolna Białoruś.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Pawilon edukacyjny Kamień to główny punkt edukacji ekologicznej Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i nowe centrum Dzielnicy Wisła. Wspieramy zielone inicjatywy mieszkańców, współpracujemy z organizacjami pozarządowymi oraz ośrodkami naukowymi. Pawilon został wybudowany w ramach projektu pn. "Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej" dzięki wsparciu udzielonemu ze środków pochodzących z dofinansowania Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Targówek

Nasze Hospicjum powstało w 1998 roku. W skład stałego zespołu wchodzą: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy, kapelan, pracownik socjalny, wolontariusze. Niesiemy pomoc chorym przebywającym w domach i zapewniamy im: * opiekę lekarską (minimum dwa razy w miesiącu) i pielęgniarską (minimum dwa razy w tygodniu), * możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu i aparatury medycznej, * pomoc psychologiczną, duchową i wolontariacką, * rehabilitację, * wsparcie dla rodzin osób chorujących, w tym dzieci osieroconych. Dla podniesienia jakości opieki oraz komfortu pracy całego zespołu Hospicjum Domowego w OHD funkcjonuje dyżur – celem konsultacji, a w uzasadnionych przypadkach interwencji lekarsko-pielęgniarskiej – od poniedziałku do niedzieli (poniedziałek – piątek 9.00 – 12.00 i 16.00 – 21.00, w weekendy i święta między 9.00 – 20.00 dyżur pielęgniarski, a między 14.00 – 20.00 dyżur lekarski). W OHD działa wolontariat (opiekuńczy, stacjonarny, akcyjny, duchowy, logistyczny). Edukujemy i szkolimy młodzież oraz dorosłych w zakresie opieki hospicyjnej i towarzyszenia pacjentom w chorobie i odchodzeniu. Co roku organizujemy akcję charytatywną Pola Nadziei, której celem jest budowanie świadomości w zakresie opieki hospicyjnej i szerzenie jej idei. Nasze Hospicjum Domowe należy do Zgromadzenia Księży Marianów.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Uniwersytet Trzeciego Wieku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie funkcjonuje od 2006 roku. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów, przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki, którzy zapewniają wysokie standardy kształcenia oraz dbają o różnorodność problematyki podejmowanej na zajęciach. Oprócz wykładów plenarnych Słuchacze mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach takich jak: Nauka języków, Zajęcia sportowe, Treningi pamięci, Internetowy Klub Seniora, Koło Rysunkowe, Klub Teatru i Poezji, Klub Dyskusyjny – Wiedzieć Więcej, Klub Brydżowy, Klub Piechurów, English Club, Italiano Club. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie UTW - w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Al. Niepodległości 162. Zapraszamy Seniorów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, poznać nowych ludzi, zrealizować dawne marzenia i odkryć nowe pasje.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Założeniem programu MAL Piaskowa jest: - tworzenie warunków do powstawania inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej, - wzmacnianie więzi sąsiedzkich w społeczności lokalnej, - kształtowanie wśród mieszkańców współodpowiedzialności za swoje środowisko lokalne, - wzrost zaangażowania w sprawy społeczności lokalnej wśród jej mieszkańców, a także wzrost tożsamości terytorialnej (blok, ulica, osiedle, dzielnica), -odkrywanie wartości i możliwości oraz niewykorzystanych umiejętności pojedynczych mieszkańców i całych grup, - promowanie pracy wolontariackiej, - rozwijanie postawy samopomocy i wsparcia dla osób z najbliższego środowiska, - wzrost kompetencji i umiejętności mieszkańców oraz poziomu ich zaangażowania w życie społeczne.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Klub z zajęciami dla dzieci i dorosłych. Zajęcia ogólnorozwojowe, plastyczne, muzyczne, taneczne oraz wiele innych … Zajęcia bezpłatne oraz płatne. Miejsce Aktywności Lokalnej.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Włochy
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Nasze Ognisko (OPP nr 1 "Jordanek") jest państwową, publiczną placówką oświatowo-wychowawczą, prowadzoną przez Miasto Stołeczne Warszawa. Jest jednostką budżetową a prowadzone w niej bezpłatne dla uczestników zajęcia są finansowane przez organ prowadzący. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogów : wychowawców, instruktorów, których praca podlega nadzorowi pedagogicznemu Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Ognisko tworzy ofertę zajęć i imprez w oparciu o diagnozę potrzeb środowiska lokalnego, skierowaną głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. W godzinach porannych prowadzimy również zajęcia dla młodszych dzieci. Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 1 "Jordanek" powstało 1 września 2008 r. po przekształceniu z XII Ogrodu Jordanowskiego istniejącego na Gocławku od 1945 roku. Punktem wyjścia dla naszej działalności jest pogląd, że dobrze wykorzystany czas ma znaczący wpływ na rozwój osobowości i podnoszenie poziomu kultury dzieci i młodzieży. Szczególną wagę przywiązujemy do rozwoju emocjonalnego i społecznego. Głównym celem jest więc wdrażanie dzieci i młodzieży do życia wśród ludzi. Systemowo wspieramy rozwój społeczny przez stopniowe wdrażanie do samodzielności, już od przedszkolaka. Ważne jest dla nas propagowanie zdrowego stylu życia, działania psychoprofilaktyczne a także upowszechnianie praw dziecka. Kadra pedagogów przywiązuje tu ogromną wagę do rozwijania kompetencji komunikacyjnych zarówno u dzieci i młodzieży jak i własnych, uznając pozytywną komunikację za podstawę życia społecznego. Misja tej placówki głosi iż w każdym dziecku tkwi pewien potencjał wrażliwości i twórczości a zadaniem wspierającego wychowawcy jest potencjał ten wyzwolić i stworzyć warunki do pełnego rozwoju.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Dom Kultury Praga jest samorządową instytucją kultury, założoną w 2002 roku. Przez 15 lat instytucja zmieniała swój charakter. Obecnie edukuje poprzez sztukę, realizuje działania artystyczne i społeczne, także o znaczeniu integracyjnym. Szuka profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój swoich podopiecznych, również tych z niepełnosprawnościami. Stawia na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami. Aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, współtworzy życie kulturalne dzielnicy. Myśl przewodnia „Nie ma jak w domu kultury” przyświeca każdemu działaniu instytucji, która chce być postrzegana jako przyjazna, otwarta przestrzeń dla każdego mieszkańca (nie tylko) Pragi, niezależnie od wieku. Oferta DK Praga to ponad 50 różnorodnych zajęć artystycznych dla osób od niemowlaka po seniora, poszerzone o wydarzenia cykliczne i okazjonalne, m.in. koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania, pokazy naukowe. Po niedawnym remoncie infrastruktura budynku została wzbogacona o podnośnik dla osób z niepełnosprawnością, punkt informacyjny oraz „Gościnnik” i „Przyjaźnik” – przestrzenie funkcjonujące w ramach Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL), udostępniane każdemu, kto zechce wypełnić je aktywnością twórczą, przy wsparciu organizacyjnym instytucji. Inspiruje do działań także Miejsce Aktywnego Rodzica, Miejsce Aktywnej Młodzieży, Miejsce Aktywnego Seniora. Dom Kultury Praga jest inicjatorem i organizatorem społecznego Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego (al. Solidarności 55). Instytucja działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, a w wybrane soboty i niedziele – w godzinach imprez. W okresie letnim, oprócz zajęć w siedzibie własnej, Dom Kultury „Praga” zaprasza na cykl imprez w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy al. Solidarności 55, Muszli Koncertowej w Parku Praskim. WYDARZENIA CYKLICZNE: Teatrzyki dla dzieci, Praskie Spotkania z Gwiazdą, Sobota w Domu COOLtury, Muzyczna Niedziela, Pstryk - spacery fotograficzne, Wakacje z kulturą, plenery w Praskim Ogródku Sąsiedzkim.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Centrum Promocji Kultury Praga Południe jest samorządową instytucją kultury finansowaną z budżetu m. st. Warszawy. Istnieje już od 15 lat, ale na ul. Podskarbińskiej 2 mieści się dopiero od ponad roku. To miejsce z klimatem i ambicjami. Niemal codziennie Centrum oferuje imprezę kulturalną organizowaną samodzielnie lub z partnerami zewnętrznymi, w siedzibie, w filii bądź w zaprzyjaźnionych miejscach na Pradze i w całej Warszawie! Mamy bogatą ofertę kulturalną dla osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków. Na naszej scenie zobaczysz artystów znanych z telewizji, radia i prasy, a także młodych, zdolnych, obiecujących… Organizujemy: - koncerty - spotkania autorskie - promocje książek i płyt - inscenizacje historyczne - spektakle teatralne - kabarety - wieczory poezji - imprezy rocznicowe i okazjonalne - wykłady i prelekcje - spotkania z ciekawymi postaciami - świata kultury, nauki i polityki - programy edukacyjno - kulturalne dla dzieci w formie zabawy, teatrzyków - wernisaże - plenery malarskie - Uniwersytet Trzeciego Wieku Imprezy kulturalne to nie wszystko. Oprócz tego w Centrum Promocji Kultury można brać udział w zajęciach, warsztatach artystycznych i konsultacjach prowadzonych przez uznanych w swych dziedzinach artystów. Uwieńczeniem etapu takich warsztatów są prezentacje przygotowanych programów na scenie CPK (w przypadku zajęć wokalnych, teatralnych, czy też tanecznych), a wernisaże prac lub kiermasze prac uczestników zajęć plastycznych. Na ponad 2 tysiącach metrów powierzchni znajdują się m.in.: sala widowiskowa, kawiarnia, sala klubowa, sala taneczna, sala prób, sala komputerowa, galeria, 3 pracownie plastyczne oraz sala prób.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Klub "Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy" został założony przez fundację o nazwie "Fundacja Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy" w 2015 roku w Warszawie. Ideą przyświecającą TWDW jest przywrócenie wioślarstwa i Wisły Warszawiakom. Jest to pierwszy klub wioślarski otwarty dla każdego niezależnie od wieku, kondycji fizycznej i umiejętności wioślarskich. Celem klubu w imię naszego motta “Wisła dla Wioślarzy” jest stworzenie nad Wisłą tętniącej życiem społeczności wioślarskiej. Pragniemy, aby TWDW było dla naszych członków drugim domem, a nie jedynie miejscem treningów. Nasz klub pragnie rozwijać nie tylko sport zawodniczy, ale również amatorski, turystyczny, akademicki i seniorski.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

"Miejsce od sąsiadów dla sąsiadów" Zapraszamy sąsiadów bliższych i dalszych do naszego Centrum, które choć małe i ukryte w podwórzu słynnej „kamienicy Mirona Białoszewskiego”, otwiera swoje drzwi dla każdego chętnego- dzieci i młodzieży, dorosłych, seniorów, animatorów, wolontariuszy oraz organizacji pozarządowych. Czekamy na Ciebie na bezpłatnych warsztatach czy poradach, ale jeśli nie znalazłeś niczego dla siebie- powiedz nam czego potrzebujesz lub co chcesz zrobić i razem postaramy się sprawić, aby to Centrum było także Twoim miejscem. Nasze zajęcia istnieją, ponieważ ktoś podobny do Ciebie postanowił „coś zrobić” i został naszym wolontariuszem. Jest tu miejsce także na Twoje pomysły. Czekamy właśnie na Ciebie! Twórzcie z nami miejsce otwarte dla wszystkich, bezpłatne i bez żadnych barier. Zapraszamy na warsztaty i zajęcia, a organizacje pozarządowe zapraszamy do bezpłatnego korzystania z naszej sali i sprzętu. Możemy mieć wspólne, twórcze miejsce, które zachęci innych do wyjścia z domu i do działania. Czekamy na Wasze pomysły, nawet te najbardziej szalone! Chcesz działać, coś robić, szukasz swojego miejsca? To świetnie się składa.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Społecznik jest Miejscem Aktywności Lokalnej. Promuje upowszechnianie dostępu do nauki, kultury, sztuki i samodoskonalenie mieszkańców. W naszych przestrzeniach odbywają się spotkania zespołów, warsztaty, szkolenia, prezentacje i konferencje.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bemowo

Działamy lokalnie, na rzecz mieszkańców i mieszkanek Chrzanowa i Bemowa. Jesteśmy miejscem na Wasze pomysły i oddolne inicjatywy. Bezpłatnie udostępniamy przestrzeń na działania lokalne.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

Organizatorem Miejsca Aktywności Lokalnej w lokalu Caterina na terenie dzielnicy Białołęka jest Związek Dużych Rodzin 3 Plus. Projekt finansuje Urząd Miast Stołecznego Warszawy. To miejsce spotkań mieszkańców i grup nieformalnych.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Rembertów
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Studnia – sięgnij głębiej, zaczerpnij z innych, wyciągnij to co najlepsze! Miejsce Aktywności Lokalnej “Studnia” jest przestrzenią dla mieszkańców Bielan mającą wspierać twórcze działania, wzmocnić więzi sąsiedzkie, inspirować do wspólnego aktywnego działania. Nazwa naszego MAL-A nawiązuje do miejsca znanego, często odwiedzanego przez lokalną społeczność – studni oligoceńskiej znajdującej się przy wejściu na teren Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury. Bielański Ośrodek Kultury Filia Estrady 112 udostępni nieodpłatnie przestrzeń na twórczą i edukacyjną aktywność o różnym charakterze, pomoże organizacyjnie wspierając rozwój potencjału lokalnej społeczności.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI jest jedną z 23 filii Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, która w swej strukturze ma również pięć oddziałów. Placówka została otwarta w październiku 2014 roku i jest najnowocześniejszą biblioteką na Mokotowie służącą dzieciom i młodzieży.Głównym celem działań Multimedialnej Biblioteki jest stwarzanie dzieciom i młodzieży okazji do zdobywania wiedzy, pozyskiwania nowych umiejętności, doświadczania. Misja Misja Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy została zdefiniowana hasłem „Biblioteka to możliwości bez granic”. Multimedialna Biblioteka realizuje to założenie rozbudzając potrzeby edukacyjne, informacyjne, kulturalne młodego pokolenia, jak również budując lokalną społeczność. Wizja Wizją Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI jest tworzenie nowoczesnej, otwartej na zmiany i eksperymentowanie instytucji, która inicjuje i wspiera zainteresowania młodego pokolenia, oferując usługi oparte na nowoczesnych technologiach.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

To unikatowe miejsce na terenie centrum handlowego Atrium Promenada w którym razem z organizacjami, lokalnymi firmami, pasjonatami różnych dziedzin stworzyliśmy komfortową przestrzeń nieodpłatnych spotkań, regularnych warsztatów, twórczych zajęć oraz przedsięwzięć, które pozwalają na rozwój, rozbudzanie zainteresowań oraz zwiększanie świadomości kulturalnej, artystycznej i naukowej. Miejsce gdzie można regularnie, nieodpłatnie uczyć się języków, tańczyć w profesjonalnej szkole tańca, programować komputery, ćwiczyć judo czy akrobatykę. Piąty Wymiar to przestrzeń w której można rozwijać się biorąc udział w warsztatach, spotkaniach z pasjonatami jak również poprawić samopoczucie poprzez aktywność fizyczną i intelektualną, a w czasie wolnym od zajęć poczytać, pograć w gry planszowe, spotkać sąsiada czy zawrzeć nowe przyjaźnie. Wydarzenia odbywające się w przestrzeni Piąty Wymiar dedykowane są dzieciom w różnym wieku, rodzicom, seniorom i wszystkim tym, którzy chcieliby spędzić z nami czas.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Co-working rękodzielniczy oraz przestrzeń otwarta, dająca pole do pobudzenia kreatywności. Przestrzeń do regularnych spotkań sąsiedzkich podczas twórczych warsztatów. Masz pomysł na ciekawe działanie? Zrealizuj je u nas!

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy ul. Woronicza 44a to oficjalna nazwa, my mówimy krótko - CIM, nasze miejsce na Mokotowie, które rozpoczęło swą działalność w marcu 2011 roku. W przytulnych pomieszczeniach realizowana jest bogata oferta dla mieszkańców. Różnorodne programy, warsztaty, prelekcje, wykłady, koncerty, porady, grupy wsparcia itp. to formy organizacji czasu wolnego i rozwijania zainteresowań bywalców. Ta zróżnicowana wiekowo grupa „od maluszka do staruszka” znalazła zrozumienie, wsparcie, zajęcie. Tu każdy kto ma trochę czasu, jakiś pomysł, coś potrafi, chciałby z innymi podzielić się swą umiejętnością może przyjść i jest mile widziany. Udostępniamy bezpłatnie pomieszczenia na inicjatywy lokalne organizowane przez mieszkańców Mokotowa i organizacje pozarządowe, które swą ofertę kierują do mieszkańców tej dzielnicy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie siedź sam przed telewizorem, nie dziergaj na drutach w samotności, nie czytaj głośno sam dla siebie. Przyjdź, bo: My Ciebie potrzebujemy, Ty potrzebujesz Nas, razem milej upłynie Nam czas. Wszelkie informacje o działalności Centrum znaleźć można na stronie internetowej Urzędu www.mokotow.waw.pl

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

Miejsce aktywności lokalnej Białołęckiego Ośrodka Kultury. W tym sąsiedzkim domu spotkań każdy chętny może uzyskać wsparcie w realizacji własnych pomysłów – mieszkańcy dzielnicy mogą zarówno brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach, jak i samemu je organizować.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bemowo

Działamy lokalnie, na rzecz mieszkańców i mieszkanek Bemowa (i Bielan). Jesteśmy miejscem na Wasze pomysły i oddolne inicjatywy. Bezpłatnie udostępniamy przestrzeń na działania lokalne. Zapraszamy do nas na herbatę, poczytać, popracować, pobyć, poznać aktywnych mieszkańców dzielnicy. Można tu zorganizować spotkanie lub wydarzenie. Podzielić się swoją pasją z innymi.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Misją Wolskiego Centrum Kultury jest budowanie kreatywnej i zintegrowanej społeczności, skupiającej twórców i odbiorców kultury, którzy razem współtworzą program kulturalny i wspierają jego realizację. Wizją Wolskiego Centrum Kultury jest odzyskana i uspołeczniona przestrzeń instytucji i dzielnicy, która jest miejscem dla działań kulturotwórczych opartych na relacjach i partnerstwie.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wilanów

Centrum Kultury Wilanów to instytucja, która rozwinęła się dzięki poszukiwaniom nowych inicjatyw kulturalnych, a także nowych miejsc do ich realizacji. Strefa Centrum poprzez swoje filie w różnych częściach Wilanowa oraz poprzez różnego typu wydarzenia i projekty artystyczne obejmuje swym zasięgiem kulturalnym niemal całą mapę dzielnicy. Instytucja rozpoczęła swą działalność 25 maja 2000 roku jako Wilanowski Klub Młodzieżowy przy ul. Wiertniczej 26 w pomieszczeniach dawnego schronu. Następnie od 1 stycznia 2004 roku zaczęła funkcjonować pod szyldem Domu Kultury "Wilanów". Na początku stycznia 2006 roku w przestrzeniach stuletniej plebanii w Powsinie powstała pierwsza filia DK"W": Powsiński Klub Kultury - Dom Pracy Twórczej. W tym samym roku w budynku Biblioteki Publicznej w Wilanowie został otwarty kolejny ośrodek - Filia "Radosna". Podejmowane działania kulturalne w różnych miejscach Wilanowa zdecydowały o charakterze instytucji - otwartej na nowe pomysły, a jednocześnie kultywującej tradycje danej społeczności. Ukształtowana w ten sposób forma animacji kultury w Wilanowie od września 2006 roku rozpoznawalna jest pod nazwą Centrum Kultury Wilanów.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Targówek

Dom Kultury Świt to zróżnicowane formy edukacji i największy wachlarz propozycji na odkrywanie talentów. Oprócz licznych pracowni artystycznych i klubów zainteresowań, Świt to również kino, teatr, kabarety i koncerty.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Targówek

Dom Kultury Zacisze – dom, w którym spotkasz Kulturę Dom Kultury Zacisze zbudowali własnymi rękami mieszkańcy dzielnicy 50 lat temu, bo wierzyli, że kultura i wspólne miejsce spotkań są ważne. Dzisiaj też dokładamy swoją cegłę – budujemy kulturalne oblicze Targówka i odpowiadamy na potrzeby mieszkańców – możesz zasłuchać się w muzyce, obejrzeć wystawę, a w tygodniu spotkać 1200 osób i rozwinąć kreatywn(i)e skrzydła. U nas dzieciaki podróżują wehikułem sztuki, młodzież tańczy breakdance, dorośli tworzą witraże, a seniorzy rozkręcają kabaret.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

DOROŻKARNIA Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży - dobre miejsce w Warszawie na rozwijanie artystycznych pasji. Pracownie i grupy artystyczne – teatralne, wokalne, taneczne, plastyczne, filmowe - czekają na wszystkich, którzy chcą realizować marzenia o własnym spektaklu, filmie, obrazie… ale też gotowi są do przyjemnej choć ciężkiej pracy. Spektakle, koncerty, wystawy prezentowane są w DOROŻKARNI oraz w kraju i za granicą - młodzież bierze udział w konkursach, festiwalach i projektach międzynarodowych (m. in. w Białorusi, Japonii, Korei Płd., Finlandii, Chorwacji, Niemczech).

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Dom Kultury Kadr to nowoczesna instytucja kultury na warszawskim Mokotowie.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

MAL Samogłoska to miejsce Bielańskiego Ośrodka Kultury do działań sąsiedzkich i wspierania oddolnej aktywności mieszkańców. Animujemy życie kulturalne Młocin - w domowej atmosferze sąsiedzi grają tu w planszówki, uczestniczą w wieczornych zajęciach jogi, tworzą rękodzieło i zasiadają przy stole podczas sąsiedzkich śniadań. Jesteśmy otwarci na Wasze inicjatywy. Masz pomysł na działanie? Chciałbyś zrobić coś dla swoich sąsiadów? Przyjdź i spotkaj się z nami. :)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bemowo

Dwa Jelonki to miejsce, w którym cała przestrzeń oddana jest wyłącznie na aktywność mieszkańców, a głównym celem działania jest wspieranie inicjatyw lokalnych i integracja sąsiedzka. Nie ma odgórnie ustalonego programu zajęć – to pomysły mieszkańców, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych tworzą na bieżąco plan działania tego miejsca. W Dwóch Jelonkach mieszkańcy mogą m.in. spotkać swoich sąsiadów, uczyć się nawzajem nowych rzeczy (sąsiedzkie warsztaty i szkolenia), organizować spotkania lub po prostu razem spędzać czas. Działamy kierując się zasadą wzajemności (jeśli korzystam z zasobów lub działań, daję coś w zamian od siebie – np. sam prowadzę zajęcia, pomagam w organizacji miejsca, uzupełniam czasem np. materiały plastyczne czy zapas herbaty), wzajemnym zaufaniu (koordynatora do mieszkańców, mieszkańców do koordynatora, mieszkańców do siebie nawzajem), otwartości (dla wszystkich okolicznych mieszkańców) oraz tolerancji i poszanowaniu indywidualności każdego mieszkańca.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Kuchnia Konfliktu to restauracja oraz miejsce spotkania kultur! Tworzymy przestrzeń do dialogu i integracji, dając uchodźcom i imigrantom w Polsce miejsca pracy oraz szansę podzielenia się znakomitą kuchnią swoich regionów. Odpowiedzią na te pytania jest inicjatywa Kuchnia Konfliktu, czyli miejsce spotkania kultur i dialogu społecznego, które jest jednocześnie mobilną restauracją serwującą potrawy z regionów świata, objętych konfliktem. Celem projektu jest interwencja w przestrzeń publiczną poprzez kulinaria. Dzięki Kuchni Konfliktu mieszkańcy Warszawy poznają potrawy i kulturę państw konfliktu, wchodząc w bezpośrednie interakcje z uchodźcami i migrantami współtworzącymi projekt.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Bezpłatna poradnia dla ofiar przemocy - osób dorosłych, dzieci i młodzieży będących świadkami przemocy w rodzinie lub jej doświadczających - mieszkańców Warszawy. W naszych Poradniach można uzyskać pomoc w zakresie trudności rodzinnych i emocjonalnych, przemocy, problemów wychowawczych, uzależnień, trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami przez dzieci i młodzież, problemów z agresją, trudności w nauce. Z pomocy naszych specjalistów mogą bezpłatnie skorzystać mieszkańcy Warszawy. Pracujemy z: * Dorosłymi, którzy doświadczają przemocy * Rodzinami, w których występuje problem przemocy * Dziećmi i młodzieżą doświadczającymi przemocy * Osobami będącymi świadkami przemocy W Poradni pracuje zespół terapeutów, który tworzą osoby z dużym doświadczeniem w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i rodzinnej dla dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin. W miarę możliwości pomocą staramy się objąć całą rodzinę. W Poradni można skorzystać z następujących form pomocy: * Porad i konsultacji dla młodzieży i rodzin * Pomocy psychologicznej dla dzieci * Konsultacji wychowawczych dla rodziców * Psychoterapii rodzinnej i indywidualnej dla członków rodzin * Interwencji kryzysowych * Konsultacji specjalistycznych (prawnych, zawodowych) dla osób korzystających z innych form pomocy. Nasza pomoc jest darmowa.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Bezpłatna pomoc dla dzieci, młodzieży, młodych dorosłych oraz ich otoczenia rodzinnego - mieszkańców Warszawy doświadczających trudności rozwojowych, rodzinnych i emocjonalnych. W naszych Poradniach można uzyskać pomoc w zakresie trudności rodzinnych i emocjonalnych, przemocy, problemów wychowawczych, uzależnień, trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami przez dzieci i młodzież, problemów z agresją, trudności w nauce. Z pomocy naszych specjalistów mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy Warszawy. Pracujemy z: * Dziećmi w wieku 5-15 lat z trudnościami rozwojowymi, emocjonalnymi i rodzinnymi * Młodymi ludźmi w wieku 15-24 lata z problemami osobistymi, rodzinnymi i społecznymi * Rodzicami borykającym się z problemami wychowawczymi * Osobami zagrożonymi lub dotkniętymi uzależnieniami oraz ich rodzinami * Rodzinami i osobami przeżywającymi trudności życiowe W Poradni pracuje zespół terapeutów, mających doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i rodzinnej oraz leczeniu uzależnień. W miarę możliwości pomocą staramy się objąć całą rodzinę. W Poradni można skorzystać z następujących form pomocy: * Porad i konsultacji dla dzieci, młodzieży i rodzin * Interwencji kryzysowych * Psychoterapii indywidualnej, grupowej, rodzinnej * Wsparcia psychologicznego * Konsultacji prawnych dla osób korzystających z innych form pomocy * Konsultacji pedagogicznych i wychowawczych dla rodziców Nasza pomoc jest darmowa.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

W naszej świetlicy przy ulicy Przemysłowej codziennie opiekujemy się 15 dzieci, w wieku od 10 do 15 lat. Dzieci przychodzą do nas prosto po szkole i opiekujemy się nimi 6 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Wspólnie przygotowujemy ciepły posiłek, dbamy o wspólne pomieszczenia. Nasza młodzież ma już więcej obowiązków, musi się też więcej uczyć. Przede wszystkim jednak potrzebują zrozumienia, wysłuchania, przytulenia, jasnych i klarownych zasad, które dają poczucie bezpieczeństwa. Nasi wychowawcy są dla nich jak drudzy rodzice.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

W świetlicy przy ulicy Czerniakowskiej prowadzonej przez Powiślańską Fundację Społeczną codziennie opiekujemy się 15 dzieci, w wieku od 6 do 10 lat. Dzieci przychodzą do nas prosto po szkole, jak do swojego drugiego domu. Są z nami 6 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Dla najmłodszych liczy się przede wszystkim ciepły posiłek, przytulenie, zwykłe pytanie jak Ci minął dzień? Skąd ta smutna minka? Nasi wychowawcy bawią się z nimi, rozmawiają, odrabiają lekcje, zachęcają do poznawania świata, ale też chodzą do szkoły czy do lekarza.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Pogotowie Interwencji Społecznej jest placówką specjalistycznego poradnictwa dla osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością oraz wszystkich tych, którzy znaleźli się w kryzysie, wywołanym utratą bezpiecznego schronienia. Prowadzona jest przez Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej. Osoby w kryzysie bezdomności obejmujemy wsparciem z zakresu poradnictwa socjalnego, prawnego, edukacyjnego (poradnictwo prozdrowotne oraz działalność Otwartej Kuchni w zakresie bezpiecznego pozyskiwania żywności, przygotowywania posiłków, dbania o higienę osobistą), terapii uzależnień, psychologicznego, wsparciem rzeczowym, pomocą w wyrobieniu zdjęć do dokumentów, a w terenie pomocą streetworkerów (Śródmieście, Wola, Żoliborz, Bielany) i asystentów prozdrowotnych dla osób bezdomnych uzależnionych (Śródmieście, Wola, Żoliborz, Bielany, Targówek, Praga Północ, Praga Południe wraz z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Warszawa-Praga). Obecnie prowadzimy działania związane z podstawowym zabezpieczeniem socjalno-bytowym człowieka, jak również profilaktyczno-edukacyjnym. Nasze działania skierowane są na wsparcie informacyjne, interwencyjne i doraźne osób w kryzysie bezdomności. W tym roku uruchomiliśmy innowacyjne działanie związane z otworzeniem Otwartej Kuchni - przestrzeni dla osób bezdomnych, w której z pomocą edukatora mogą samodzielnie przygotować dla siebie posiłek. Zespół Pogotowia Interwencji Społecznej stara się, aby podejmowane działania koncentrowały się na długofalowej pracy z podopiecznym, zmierzającej do pełnego usamodzielnienia osoby, a nie tylko na doraźnym ratownictwie. Przy realizacji programów Pogotowie współpracuje z kuratorami sądowymi, organizacjami pozarządowymi, schroniskami, ośrodkami pomocy społecznej, sądami, prokuratorami, policją oraz innymi podmiotami ustawowo bądź statutowo zobowiązanymi do niesienia pomocy. Pogotowie Interwencji Społecznej jest jedną z niewielu placówek pomocowych o takim profilu, świadczącą nie tylko pomoc doraźną, ale przede wszystkim koncentrującą się na działaniach zmierzających do przywrócenia osobie zdolności do aktywnego i samodzielnego życia w społeczeństwie.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

SKAT jest warszawskim klubem rodzinnym współfinansowanym przez m.st. Warszawa.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Rodzinna Klubokawiarnia Praska to nazwa przywodząca na myśl ciepło i zapach kawy i herbaty, niezobowiązującej przestrzeni klubowej, miejsca pomocy i zajęć dla rodzin. Rodzinna Klubokawiarnia Praska to miejsce dla Rodziny. Tu można pobyć dzieckiem z własnym dzieckiem. Tu można miło spędzić czas, uczestniczyć w ciekawych warsztatach, zorganizować przyjęcie dla dzieci. Tu także można napić się kawy i zjeść "dobre ciacho". Tu można usiąść z książką i w spokoju poczytać. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Prace w Pensjonacie wykonują mieszkańcy: sprzątają, gotują, przeprowadzają remonty, robią zakupy, dbają o otoczenie, odśnieżają. Mieszkańcy stale pomagają też jako wolontariusze w dystrybuowaniu żywności w Banku Żywności. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Towarzystwo Sąsiedzkie to miejsce dla wszystkich mieszkańców Warszawy, oferujące wsparcie w realizowaniu inicjatyw na rzecz dobrego sąsiedztwa. Program działań podzielony na 3 sekcje SZKOLENIA | SPOTKANIA | DZIAŁANIA ma zapewnić kompleksową pomoc zainteresowanym warszawiakom. Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawę. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Sklep charytatywny, w którym można zakupić niepowtarzalne przedmioty i do którego można również przynieść w darze rzeczy już niepotrzebne. Pieniądze ze sprzedaży przedmiotów wspomagają działalność Fundacji Sue Ryder. Jeden z czterech sklepów charytatywnych Fundacji Sue Ryder w Warszawie. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Przestrzeń do realizacji inicjatyw społeczno-kulturalnych oraz kawiarnia. W kawiarni nie znajdziesz produktów wytwarzanych masowo przez wielkie koncerny, ale napoje z małych wytwórni, kawę kupowaną bezpośrednio u dostawcy, organiczne herbaty. W kuchni pomagają nam dobrze gotujący przyjaciele. Magda piecze ciasta, Zosia i Kuba z KFN Gastro przygotowują domowe lunche również dla wegetarian i wegan. Wszystko na małą skalę i z poszanowaniem środowiska. W ciągu dnia można zaszyć się z laptopem i popracować. Kawiarnia służy też jako punkt informacyjny o Muranowie, osiedlu-pomniku zbudowanym z gruzów getta. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Społeczna Jadłodajnia Filozoficzna powstała z myślą o pasji do gotowania, zdrowego i domowego jedzenia, najpyszniejszych pierogów świata oraz chęci pomagania potrzebującym. Specjalnością Jadłodajni są pierogi oraz inne potrawy mączne. Nazwa jadłodajni jest hołdem dla nieistniejącego już klubu o tej samej nazwie z warszawskiego Powiśla. (oprac. własne)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

FALA to nowe miejsce Spółdzielni Socjalnej Pogłos prowadzącej klub Pogłos. Znajduje się na Bulwarach Wiślanych, przy Płycie Desantu. Do tej pory Spółdzielnia zorganizowała ponad 500 wydarzeń kulturalnych w tym: koncerty, imprezy, slamy poetyckie, projekcje filmów, warsztaty, bingo, wegańskie grille itp.). FALA to próba przeniesienia tego, co na co dzień dzieje się w Pogłosie, w realia Bulwarów Wiślanych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Kredens pod oknami to osiedlowy klub spotkań, w którym organizowane są działania artystyczne, kulturalno-społeczne i edukacyjne. Miejsce należy do sieci Miejsc Aktywności Lokalnej. Z Kredensu mogą także korzystać mieszkańcy. Dwa pomieszczenia mają powierzchnię w sumie 65 m.kw. Kameralna sala w suterenie ma dojazd dla wózków. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Myślą przewodnią Punktu Przedszkolnego "Smyki ze Smyczkowej" są słowa Marii Montessori "pomóż mi zrobić to samodzielnie". Punkt przedszklny stawia m.in. takie cele w pracy z dziećmi jak: samodzielność funkcjonalna, społeczna i mentalna dzieci, umiejętność samodzielnego poszukiwania wiedzy i rozwiązań problemów, umiejętność współpracy w grupie, czy umiejętność przestrzegania zasad grupowych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Szkoła "Dać Szansę" powstała z inicjatywy grupy rodziców w 1990 r. Było to działanie nowatorskie na skalę ogólnopolską. Szkołę nazwano "Dać Szansę", ponieważ była i jest dla uczniów szansą na wyjście z izolacji, wszechstronny rozwój, włączenie się w życie społeczne i znalezienie swojego miejsca w dorosłym życiu. W szkole uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, z Zespołem Downa, autyzmem, z zaburzeniami zachowania oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościam (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Klub Młodzieżowy powstał kilka lat temu z potrzeby osób, które skończyły szkołę podstawową i szukały miejsca, w którym w bezpieczny sposób mogą spędzać czas, poznać nowych znajomych, skorzystać ze wsparcia dorosłych. Młodzież i dorośli tworzą tu przestrzeń do nauki nowych umiejętności, rozwijania swoich pasji, zabawy, rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktów, poznawania nowych miejsc. Klub jest miejscem spotkań młodzieży z różnych krajów, które mieszkają na stałe w Polsce. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Świetlica to miejsce, w którym każdy jest ważny. Dorośli i dzieci tworzy społeczność terapeutyczną, w której uczą się wspólnego życia, rozmawiania ze sobą, pracują nad tym, co utrudnia kontakt z innymi ludźmi, rozwiązywaniem sytuacji trudnych, określaniem swojego zdania i osobistych granic. Dzieciaki mają swoje funkcje w społeczności i obowiązki, dzięki czemu uczą się samodzielności, sumienności, dbania o innych i swoje miejsce, codziennych prac związanych z przygotowaniem sobie miejsca do nauki, zabawy, posiłku. Mogą poznawać te przyjemne i mniej przyjemne konsekwencje swoich działań, zobaczyć jak reagują na nie inni, uczą się jak zmieniać swoje zachowanie. Wszyscy uczestniczą w grupach socjoterapeutycznych, które wspierają proces zmian i pracy nad swoimi trudnościami oraz w zajęciach dodatkowych, które pomagają odnaleźć pasję i sposób na organizację swojego wolnego czasu. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Otwarta Pracownia Jazdów to miejsce spotkań i dyskusji, prelekcji, wystaw, a także pracy warsztatowo-projektowej społeczności akademickiej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. To przestrzeń otwarta dla mieszkańców Warszawy z misją popularyzacji wiedzy o architekturze i historii naszego miasta, a także interdyscyplinarnej dyskusji nad jej przyszłością. Otwarta Pracownia Jazdów mieści się w fińskim domku przy ul. Jazdów 3/6. Jego gospodarzem jest Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW. Domek jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Gabinet oferuje pomoc specjalistów w psychoterapii, mediacjach, pomocy prawnej. Pracujemy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, z parami i całymi rodzinami. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Środowiskowy Dom Samopomocy to ośrodek dzienny dla dorosłych osób chorujących psychicznie. Naszą misją jest udzielanie wsparcia osobom dotkniętym chorobą psychiczną i ich rodzinom, pomoc w powrocie do równowagi psychicznej oraz umocnienie umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu poprzez tworzenie okazji do większej aktywności i integracji społecznej. Celem ośrodka jest m.in. podtrzymanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, udzielanie wsparcia psychicznego i pomocy w sytuacjach kryzysowych, wspieranie w wychodzeniu z izolacji społecznej, odbudowa więzi społecznych oraz zapobieganie nawrotom choroby psychicznej. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Idea utworzenia w Warszawie biograficznego Muzeum dwukrotnej Noblistki, polskiej i francuskiej uczonej, Marii Skłodowskiej-Curie powstała jeszcze przed II wojna światową. Uważa się jednak, że Muzeum powstało w 1967 roku, w setną rocznicę urodzin uczonej. W Muzeum zgromadzone sa pamiątki i przedmioty związane z życiem Marii Skłodowskiej-Curie. (oprac. warszawa.ngo.pl).

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

Przedszkole prowadzone przez Chrześcijańską Spółdzielnię Socjalną "Nasz Domek". (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Żoliborz

"Kalinowe Serce" to salon artystyczny, magiczne miejsce, w którym warto bywać, które od 2012 roku działa w samym centrum Żoliborza, tuż przy domu Kaliny Jędrusik. Kameralna scena z pianinem, stoliki w stylu art deco, nastrojowe lampy, stara porcelana oraz książki, obrazy, zdjęcia, pamiątki po Kalinie Jędrusik. Można tu zrelaksować się, posiedzieć, zjeść domowe ciasto, napić się orzeźwiającej lemoniady, aromatycznej kawy lub cynamonowej herbaty parzonej według przepisu Kaliny. Smakosze win, dobrej whisky czy koniaku również znajdą tu coś dla siebie. Podczas kameralnych koncertów i recitali, spotkań muzycznych, wieczorów autorskich, wystaw, małych form teatralnych i innych, obok znanych gwiazd i popularnych artystów występują również młode talenty wokalne i aktorskie. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

W świetlicy pracownicy Fundacji i wolontariusze organizują zajęcia edukacyjne, ogólnorozwojowe i terapeutyczne. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Teatr powstał w 2010 r. Znajduje się w budynku dawnego Kina Ochota. Teatr przejął część repertuaru od Teatru Polonia oraz stworzył własny, kierunkując tę scenę także na scenę muzyczną. W 2013 r. została zainaugurowana nowa scena, Och-Cafe Teatr, mieszcząca się w kawiarni i obszernych holach teatru, z planami grania odmiennego od pozostałych scen repertuaru – poruszającego problemy aktualne, społeczne. Nowa scena zakłada także inne relacje z widzami, bardziej interaktywne. Fundacja prowadzi także Teatr Polonia. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Celem domu, działającego w Radości, jest zapewnienie godnych warunków życia i wzrostu osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz towarzyszącym im asystentom. Dom zapewnia rodzinną atmosferę daleką od rozwiązań instytucjonalnych. Wspólnota L’Arche Warszawa prowadzi też punkt wsparcia dla 20 osób z niepełnosprawnością. Asystenci towarzyszą osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom w ich miejscu zamieszkania, poprzez regularne, cotygodniowe, kilkugodzinne spotkania, w czasie których niosą realne wsparcie w codziennych sprawach bytowych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Klub prowadzi działania w zakresie pomocy osobom uzależnionym od alkoholu oraz członkom ich rodzin. W Klubie działa grupa wsparcia dla uzależnionych, można spotkać się z psychologiem i Certyfikowanym Terapeutą Uzależnień. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to miejsce związane z tańcem współczesnym i performansem. Tworzy je konsorcjum 20 warszawskich organizacji pozarządowych i kolektywów działających w dziedzinie tańca współczesnego i sztuk pokrewnych, które skupiają się wokół Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca. Od 2017 r. Centrum Sztuki Tańca działa w nowej siedzibie w Domu Kultury Kadr. Projekt wspófinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Jedyna w Polsce i jedna z blisko 170 na świecie placówek, która realizuje międzynarodowy model Domu-Klubu. Model ten jest na wartościach samopomocy program wsparcia osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Działanie Domu opiera się na 36 Standardach, zgodnie z którymi każda osoba, niezależnie od doświadczania problemów zdrowia psychicznego, ma prawo być sobą, dokonywać samodzielnych wyborów, żyć zgodnie z własnymi przekonaniami i budować swoją ścieżkę życiową. Członkostwo w Domu-Klubie jest więc zupełnie dobrowolne, podobnie jak częstotliwość i sposób angażowania się w jego działanie. Model Domu-Klubu, odmiennie od modeli medycznych, koncentruje się na mocnych stronach, predyspozycjach osoby, a nie na trudnościach związanych z chorobą psychiczną. Członkowie, współprowadząc Dom-Klub razem z pracownikami, biorą odpowiedzialność za jego działania. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Celem działań Ośrodka jest zwiększenie samodzielności osób z zaburzeniami psychicznymi - głównie z niepełnosprawnością intelektualną. Ośrodek uczy sobie radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, rozwija lub rozbudza zainteresowania artystyczne i sportowe, pomaga opanować technologie cyfrowe oraz odnaleźć własne miejsce wśród innych ludzi. Placówka ofere działania grupowe w pracowniach: umiejętności życiowych, działań twórczych, komputerowej. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne i z zakresu aktywizacji zawodowej. Odbywają się tu również zajęcia indywidualne z uczestnikami, oferując im poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, zawodoznawcze, wsparcie w realizacji spraw życiowych. W formie klubu funkcjonują warsztaty teatralne, dramy, fotograficzne oraz klub filmowy i modelarski. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Szkoła przyjmuje dzieci z orzeczonym autyzmem i niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. Założyciele kierowali się intencją, by w szkole opracować i realizować takie programy edukacji i terapii, które realnie będą wychodzić naprzeciw indywidualnym potrzebom uczniów. Tak, aby przysługująca im subwencja oświatowa została jak najlepiej wykorzystana. Priorytetem było dla nich zapewnienie dzieciom takich nauczycieli i terapeutów którzy potrafią stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i akceptacji przy jednoczesnym przyjaznym stawianiu granic. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Wrzenie Świata to księgarnia z literaturą non-fiction otwarta we wrześniu 2010 roku przez Fundację Instytut Reportażu. Zorganizowano w niej setki spotkań autorskich, pokazów fotograficznych i filmowych, debat o problemach współczesnego świata. Wrzenie Świata to przede wszystkim księgarnia, jednak można się tu również napić kawy, wina, soku ze świeżych owoców, zjeść sernik lub kanapkę z mozzarellą. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

W kawiarni zatrudnieni są dorośli autyści, którzy uczą się funkcjonowania na rynku pracy. W Klubokawiarni znajdują dostosowaną do swych możliwości pracę, a po pracy rozrywkę. To pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Jest to także miejsce w którym spotykają się i dobrze czują osoby zdrowe i niepełnosprawne, starsze i młodsze, z różnych środowisk. W klubokawiarni odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i społeczne - koncerty, wernisaże i wystawy plastyczne, spotkania miłośników gier planszowych, warsztaty (np. nauka języka migowego), debaty i panele dyskusyjne. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

To miejsce przyjazne z założenia dla wszystkich! Tych biegnących rano do pracy klubokawiarnia zaprasza na zdrowe i smaczne śniadanie. W przerwie obiadowej oferuje lunch. Spacerowiczów zaprasza na chwilę relaksu przy aromatycznej kawie i ciachu. Każdy z gości w zacisznym lokalu będzie miał wybór: czy ukryć się na moment przed szaloną gonitwą dnia codziennego, czy też spokojnie nadrobić zaległości medialne. Klubokawiarnia jest elementem szerokiego programu stopniowego usamodzielniania osób z lekką i umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną. Pijąc kawę w klubokawiarni, dajesz pracę osobom z niepełnosprawnością intelektualną. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Miejsce stworzone przez filmowców i pasjonatów kina - najbardziej kameralna sala kinowa w centrum Warszawy. W kinie regularnie organizowane są pokazy filmowe połączone z wykładami i dyskusjami. W repertuarze klasyka kina, jak i pokazy premierowe. Wstęp na seanse bezpłatny. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Placówka obejmuje profesjonalnym wsparciem osoby ze zróżnicowanym stopniem niepełnosprawności głównie intelektualnej, której towarzyszą schorzenia psychiczne, neurologiczne, ruchowe, somatyczne. Beneficjenci dysponują pracowniami m.in. gospodarstwa domowego, plastyczną oraz komputerową. Zdobyte umiejętności służą zatrudnieniu beneficjentów na otwartym rynku pracy. Uczestnicy korzystają także z warsztatów aktywizacji zawodowej, treningów interpersonalnych oraz zajęć pantomimicznych i sportowych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie powstało w 1995 roku, jako placówka Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od przeszło 20 lat realizujemy zadania w szeroko pojętym zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i edukacji w tym obszarze. Działania, które prowadzimy to: * Pomoc psychologiczna * Pomoc prawna * Ogólnopolska poradnia mailowa * Ogólnopolska poradnia telefoniczna * Ośrodek dla osób pokrzywdzonych przestępstwem * Działania szkoleniowe i doradcze dla organizacji państwowych (m. in. Ministerstwa, Policja) oraz dla osób prywatnych.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Stół Powszechny to kawiarnia oraz przestrzeń warsztatowa Fundacji Strefa WolnoSłowa i Teatru Powszechnego. To miejsce otwarte na międzypokoleniowe działania twórcze, rozmowy i opowieści - przy kawie i poprzez sztukę.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Placówka wychowania przedszkolnego dla dzieci z autyzmem w wieku od 2,5 do 9 lat (kiedy dziecko ma odroczony obowiązek szkolny), która łączy w sobie zalety przedszkola terapeutycznego i integracyjnego. Dzieci objęte opieką punktu przedszkolnego mają zwiększoną ilość indywidualnych zajęć terapeutycznych oraz realizują program grupowych form wspierania rozwoju. Intensywna terapia połączona jest z wieloaspektowym programem rozwijania umiejętności społecznych, którego jednym z elementów są wizyty w sąsiednim przedszkolu i zabawa z rówieśnikami bez problemów rozwojowych, co daje dzieciom możliwość nauki oraz pracy w grupie dzieci neurotypowych (bez zaburzeń). (oprac. własne)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Tu napijesz się kawy, a jednocześnie wesprzesz działalność Fundacji Charytatywni działającej na rzecz dzieci z potrzebujących rodzin. Wpadnij też jeśli chcesz zobaczyć oryginalną mozaikę z lat 30. [oprac. warszawa.ngo.pl]

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Od 1987 r. prowadzimy nieodpłatną działalność na rzecz chorych u kresu życia, zapewniając: opiekę medyczną, pomoc psychologiczną i socjalną, aparaturę medyczną i sprzęt pomocniczy, aby czas, który im pozostał, mogli przeżyć godnie, bez cierpień, we własnym domu, wśród najbliższych.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Big Book Cafe to światowy i dzielnicowy pępek literatury – centrum książki, jakiego w Polsce nie było. To miejsce około książkowych innowacji, eksperymentów i zaskakujących wydarzeń. Miejsce literackich rozmów przy kawie, spotkań z pisarzami oraz księgarnią i nowatorskich zdarzeń, które pozwalają na świeże i rezonujące społecznie przeżywanie literatury. W centrum działa ogólnodostępna czytelnia z nowościami oraz księgarnia i księgarnia społeczna, a także centrum książki słuchanej. Big Book Cafe powstało dzięki porozumieniu Fundacji "Kultura nie boli" z władzami dzielnicy i przy ich wsparciu. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Magazin to miejsce działające na zasadzie bezgotówkowego "sklepu", w którym każda rodzina lub osoba indywidualna otrzymuje określoną pulę punktów do wydania. W Magazinie można bezgotówkowo "kupić" m.in.: ubrania, torby, zabawki, kosmetyki, środki czystości i inne. Magazin działa w ramach Centrum Pomocy Cudzoziemcom Fundacji Ocalenie i jest wspólnym projektem Fundacji Ocalenie i Inicjatywy Dom Otwarty. [oprac. warszawa.ngo.pl]

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną to miejsce, w którym każdy może rozwijać swoje umiejętności i dzielić się z innymi tym, co ma najlepszego. Jest to miejsce spotkań osób o różnym stopniu sprawności, których łączy ta sama potrzeba tworzenia więzi społecznych i przyjacielskich. ŚDS jest finansowany ze środków Wojewody Mazowieckiego przez Urząd m. st. Warszawy. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Paca 40 to miejsce otwarte na każdego, kto chce coś robić z innymi ludźmi! Można tu poznać sąsiadów, nawiązać nowe przyjaźnie i nauczyć się wielu rzeczy: wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez innych mieszkańców lub zorganizować coś własnego np. spotkanie, warsztaty czy wystawę. Paca 40 animuje i wspiera mieszkańców w ich działaniach, a także bezpłatnie udostępnia przestrzeń na potrzeby grup nieformalnych i organizacji pozarządowych. Paca 40 to Miejsce Aktywności Lokalnej. Centrum od 2013 roku jest współfinansowane ze środków m.st. Warszawy, reszta finansowania pochodzi ze środków organizacji prowadzących to miejsce. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

W Przychodni dla Bezdomnych pracujący w ramach wolontariatu lekarze oraz studenci medycyny oferują bezpłatną opiekę zdrowotną bezdomnym, którzy są nieubezpieczeni. Przychodnia mieści się w baraku. W tym niewielkim budynku znalazło miejsce 5 gabinetów lekarskich, w tym 2 zabiegowe: chirurgiczny i stomatologiczny, magazyn i archiwum. Działalność przychodni jest częściowo finansowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki, pozostałe środki pozyskiwane są od darczyńców. Przychodnia dla Bezdomnych w Warszawie działa jako NZOZ od 1994 roku. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Solatorium to zimowa ostoja światła, zieleni, dźwięków, zapachów i smaków przywodzących na myśl pełnię lata. Działa w domku fińskim na Jazdowie. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

To rodzinne miejsce pełne nieodpłatnych warsztatów, zajęć, kafejka, świetlica, wypożyczalnia gier planszowych i sala zabaw dla dzieci. To miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych, starszych i trochę większych, oraz z profesjonalnym wsparciem dla rodziców. Klub składa się z kilku części tematycznych: strefy mamy i malucha, strefy planszówek, wspólnej przestrzeni, zajęć warsztatowych, wspólnych wydarzeń, przestrzeni dla NGO i zajęć dla dzieci. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Zapewniamy opiekę wychowawców, pomoc w odrabianiu lekcji, posiłki, bogatą ofertę zajęć dodatkowych oraz wyjścia kulturalno-rozrywkowe. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest pozarządowym stowarzyszeniem pożytku publicznego zrzeszającym osoby fizyczne i prawne działające na rzecz i dla dobra dzieci. Celem Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

Ognisko na Zielonej Białołęce to miejsce dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. To takie miejsce, gdzie można przyjść po południu spokojnie odrobić lekcje, obejrzeć film, pograć w gry, ping-ponga czy po prostu pogadać ze znajomymi. W Ognisku można uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji i nadrabianiu braków w nauce, zajęć plastycznych, sportowych, muzycznych itp., a także komputerów z internetem i wyjścia (kino, teatr, galerie, łyżwy). Zawsze też można wpaść i porozmawiać. Ognisko powstało w lutym 2013 z inicjatywy Dzielnicy Białołęka i jest przez nią finansowane. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Celem działalności Ośrodka jest zapobieganie nawrotom choroby psychicznej oraz przystosowanie do samodzielnego życia w środowisku osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez prowadzenie rehabilitacji i stwarzanie oparcia społecznego. Ośrodek stanowi ważne miejsce uzyskiwania wsparcia, wychodzenia z izolacji i odbudowywania więzi dla osób chorych psychicznie. W Ośrodku prowadzone są zajęcia profilaktyczno-rehabilitacyjne, a w szczególności różne formy terapii grupowej. Z uczestnikami mającymi większe trudności w adaptacji społecznej lub problemy zdrowotne prowadzona jest terapia indywidualna. Program Ośrodka realizowany jest poprzez wykwalifikowany zespół terapeutyczny mający doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Ośrodek stał się placówką "bezpiecznego pobytu", gdzie osoby z zaburzeniami psychicznymi znajdują zrozumienie i tolerancję (oprac. warszawa.ngo.pl).

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

To szczególne miejsce dla tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy psychologicznej a także mają ochotę dzielić się swoimi radościami i smutkami. Uczestnikami zajęć w Ośrodku są dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat pochodzące z rodzin z problemem alkoholowym z terenu całej Warszawy. Dzieci kierowane są do Ośrodka przez rodziców podejmujących leczenie odwykowe, pedagogów szkolnych, psychologów, kuratorów sądowych. Wszystkie grupy prowadzone są pod kątem pracy socjoterapeutycznej, realizując cele rozwojowe, edukacyjne i terapeutyczne. Ośrodek działa od 1994 roku. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Praskie Centrum Pomocy Bliźniemu to ośrodek stacjonarny adresowany do mężczyzn wykluczonych przez bezdomność. Jego głównym celem jest obejmowanie szeroko rozumianej pomocy oraz podejmowanie działań skierowanych do ludzi bez dachu nad głową, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na chorobę, niepełnosprawność, uzależnienia, bezrobocie, długotrwałe pozbawienie wolności w placówkach penitencjarnych, eksmisję, niezaradność życiową oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji. Placówka dysponuje 60 miejscami dla mężczyzn, w tym 10 miejsc jest specjalistycznych, usytuowanych na parterze budynku, wyłącznie na dolnych łóżkach, gdzie osoby niepełnosprawne mają możliwość korzystania z sanitariatów dostosowanych do ich potrzeb, z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Działania Ośrodka mają na celu doprowadzić do pełnej reintegracji społecznej beneficjentów, a w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych doprowadzenie do stanu, w którym jednostka będzie zdolna do samodzielnej egzystencji. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Placówka ma na celu poprawę jakości życia bezdomnych mężczyzn poprzez zwiększenie dostępu do usług pomocy interwencyjnej. Oferuje nocleg, posiłek, możliwość skorzystania z prysznica, czyste ubranie. Noclegownia ma charakter całoroczny. Noclegownia stanowi zadanie publiczne wspierane przez Urząd m.st. Warszawy. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

Izba świadczy usługi medyczne na Oddziale Detoksykacji od Alkoholu, Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz Stacjonarnym Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu, które udzielają świadczenia zdrowotne w ramach kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Leczenie w placówce jest bezpłatne. Po ukończeniu programu terapii, pacjenci mogą skorzystać z 6-cio miesięcznego pobytu w Schronisku dla osób bezdomnych po podstawowym programie terapii uzależnienia od alkoholu Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR - MARKOT. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

Schronisko jest koedukacyjne, dysponuje 35 miejscami i jest przeznaczone dla osób młodych od 18 do 30 roku życia, często z problemem alkoholowym lub narkotykowym, które z bardzo różnych powodów znalazły się w sytuacji kryzysu, a przez to są zagrożone bezdomnością lub już doświadczają bezdomności. Schronisko pełni funkcje miejsca wczesnej opieki specjalistycznej, gdzie nacisk jest kładziony na wzbudzenie i utrzymanie motywacji do pracy nad sobą, edukacje w zakresie uzależnień i towarzyszących im chorób. Zadaniem kadry jest wczesne rozpoznanie i zdiagnozowanie problemów podopiecznych i opracowanie odpowiednich dla nich programów wychodzenia z bezdomności oraz późniejsze wspieranie podopiecznych w czasie ich realizacji. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Poradnia powstała w 1998 roku. Celem działania poradni jest zwiększenie dostępności oferty pomocy terapeutycznej osobom używającym substancji psychoaktywnych z terenu Warszawy poprzez indywidualną i grupową terapię ambulatoryjną osób uzależnionych od narkotyków, terapię środowiskową, programy redukcji szkód w środowisku osób uzależnionych od narkotyków przyjmowanych drogą dożylną, program AlternativeDance (ograniczanie szkód zdrowotnych i edukacja prozdrowotna w środowiskach klubowych i innych miejscach spotkań warszawskiej młodzieży), terapię rodzin osób uzależnionych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Z Ośrodak korzystają osoby pełnoletnie, uzależnione od substancji psychoaktywnych lub alkoholu, z trudnościami mieszkaniowymi, zazwyczaj mające za sobą wielokrotne próby wyjścia z nałogu lub wręcz odwrotnie, nigdy się nie leczyły, potrzebujące wsparcia, motywacji i pokierowania w normowaniu sytuacji życiowej. Ośrodek przyjmuje zarówno kobiety, mężczyzn, jak i pary. Czas pobytu w Ośrodku przewidziany jest na okres 2 miesięcy. Ośrodek przewidziany jest dla 16 osób. W Ośrodku zapewniona jest opieka terapeutyczna, psychiatryczna i pielęgniarska. To miejsce, które daje schronienie i umożliwia zrobienie pierwszego kroku w kierunku zmiany dotychczasowego trybu życia. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Wychowankowie Klubu to młodzież uczęszczająca do pobliskich gimnazjów i szkół ponadginmnazjalnych. Podstawą są relacje oparte na zaufaniu, otwartości, szczerości. Ważną rolę w codziennym wspólnym "byciu" w Klubie stanowi wspólne poszukiwanie potencjałów tkwiących w tych młodych ludziach. Działania opierają się na realizacji potrzeb naszych podopiecznych. Spędzany wspólnie czas wypełniony głównie przez organizowane wspólnie zajęcia sportowo-ruchowe (głównie piłka nożna), plastyczne, fotograficzne, dziennikarskie, kulinarne, z wizażu, komputerowe, profilaktyczne. Podstawą pracy jest socjoterapia. Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Galeria prezentuje wydobyte na światło dzienne archiwa czołowych polskich fotografów, m.in. Zbigniewa Dłubaka, Zofii Chomętowskiej, Janusza Bąkowskiego i innych. Fundacja prowadzi też sklep. (oprac. warszawa.ng.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

W ramach Klubu pracują 3 gupy wsparcia: dwie dla osób uzależnionych i jedna dla osób współuzależnionych. Oprócz zajęć i konsultacji terapeutycznych klub organizuje spotkania tematyczne i integracyjne. Klubdziała od 1987 r. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn zapewnia wsparcie dla bezdomnych mężczyzn, w szczególności po 60 r.ż. m.in.: miejsca noclegowe, 3 posiłki dziennie, wsparcie socjalne, pomoc w przywróceniu relacji rodzinnych, w zorganizowaniu opieki medycznej i w powrocie na rynek pracy. Na działalność Schroniska Polski Komitet Pomocy Społecznej nie otrzymuje dotacji ze środków publicznych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Świetlica jest specjalistyczną placówką wsparcia dziennego o charakterze terapeutycznym i profilaktycznym. Misją świetlicy "CHABEREK" jest stworzenie bezpiecznego, przyjaznego dziecku i rodzinie miejsca, w którym podopieczni będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności pomocne w tworzeniu uporządkowanego świata, poprzez wspólne wypracowanie działań i zachowań akceptowanych społecznie. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Teatr jest swoistą "niepubliczną instytucją kultury", doceniany przez krytyków teatralnych i recenzentów, wymieniany w ogólnopolskich podsumowaniach sezonu, tytuły i role teatralne nagradzane i wskazywane w recenzjach i podsumowaniach. Teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego, tylko zespół osób stale współpracujących z teatrem. Są to zawodowi, uznani reżyserzy, aktorzy, scenografowie, kostiumologowie, reżyserzy świateł. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Dizajn/miasto/sztuka/architektura/fotografia

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Pierwszy i jedyny klub komediowy w Polsce. Klub to scena, bar i kawiarnia. Codziennie można tu przyjść na spektakle, które są różnymi formami komedii na żywo, a przy okazji napić się kawy, wina, zjeść coś. Można zobaczyć teatry improwizowane, stand-uperów, kabaret literacki, skecz show, koncerty, spektakle teatralne i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Centrum Integracja łączy pracodawców poszukujących pracowników z niepełnosprawnością z kandydatami poszukującymi zatrudnienia. To doświadczony zespół trenerów pracy, doradców zawodowych i socjalnych oraz ekspertów różnych dziedzin. Centrum Integracja prowadzi własną, sprawdzoną bazę ofert i kandydatów do pracy. Wspiera, doradza i aktywizuje. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

"Marzyciele i Rzemieślnicy" to miejsce, które ma wspierać rozwój miasta, jego mieszkańców, inicjować mądre zmiany i poprawiać jakość życia. Działa z myślą o kreatywnych, nieszablonowych osobach, którym bliskie się zagadnienia jakości życia w mieście, dbania o jego przestrzeń, a także realizacji różnych polityk publicznych. To miejsce spotykania ludzi zaangażowanych w rozwijanie projektów społecznych, wywodzących się z różnego rodzaju środowisk (m.in. administracji publicznej, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, świata akademickiego). Marzyciele i Rzemieślnicy to miejsce zarówno codziennej, biurowej pracy dla liderów zmian, jak i ważnych, inspirujących wydarzeń - debat, konferencji, warsztatów. Do grupy inicjatywej należą także inne firmy i osoby. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

"Warsztat Warszawski" to śródmiejskie miejsce aktywności lokalnej. Istnieje po to, żeby wspierać inicjatywy obywatelskie mieszkańców Warszawy i stołecznych organizacji pozarządowych. "Warsztat" to przyjazna przestrzeń do wymiany pomysłów i ich realizacji. Każdy może bezpłatnie skorzystać z sal w "Warsztacie", a także wziąć udział w debatach i konsultacjach związanych z dalszym rozwojem miasta oraz w szeregu zajęć. "Warsztat" jest częścią projektu "Warszawa Lokalnie", współfinansowanego przez Urząd m. st. Warszawy. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wilanów

Świetlica "Marysieńka" to miejsce dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat, gdzie w bezpiecznej i twórczej atmosferze mogą poznawać siebie i innych, uczyć się i bawić, rozwijać swoje zainteresowania oraz kompetencje społeczne. W "Marysieńce" prowadzone są zajęcia z reedukacji, socjoterapii i logopedii. W czasie wolnym realizowane są różnorodne działania: z zakresu arteterapii (zajęcia manualne, teatralne, filmowe), warsztaty kulinarne, muzyczne, sportowe. Działalność świetlicy finansowana jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wilanów (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Świetlica obejmuje opieką 30 dzieci, oferując im zajęcia pozalekcyjne, zajęcia terapeutyczne i obozy wakacyjne. Dzieci otrzymują również wsparcie w formie posiłków, pomocy dydaktycznych, zabawek i odzieży. Z tej pomocy korzystają również ich rodziny. Dzieci uczestniczą w różnych atrakcyjnych projektach: poznają zabytki i różne ważne instytucje Warszawy, fotografują, malują, tworzą spektakle teatralne. Dzięki tym zajęciom osiągają lepsze wyniki w nauce, są zdrowsze i bezpieczniejsze. Świetlica jest współfinansowana ze środków Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Praga Północ. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wilanów

Celem działalności placówki jest zwiększenie zaradności i niezależności życiowej beneficjentów Domu, podniesienie poziomu ich życia oraz integracja społeczna. Placówka typu A skierowana jest do osób doświadczających choroby psychicznej, typu B - do osób z niepełnosprawnością intelektualną. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Azyl pod Psim Aniołem Agnieszki Brzezińskiej zapewnia bezpieczeństwo i leczenie porzuconych i skrzywdzonych psów. Jest nie tylko przechowalnią dla skrzywdzonych i porzuconych zwierząt, ale też prężnym ośrodkiem adopcyjnym. Azyl istnieje ok. 40 lat. Jest prywatnym zakładem opieki charytatywnej - nie świadczy usług komunalnych i finansowany jest głównie z ofiarności publicznej. Jest także jedynym, poza miejskim, schroniskiem dla psów w Warszawie. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Społeczne Centrum bez Barier jest ośrodkiem służącym lokalnej społeczności wolskiego Muranowa. Stanowi przyjazne i dostosowane miejsce spotkań, debat, warsztatów i innych wydarzeń. Centrum oferuje też przestrzeń konferencyjno - szkoleniową o powierzchni blisko 100 m2. Społeczne Centrum bez Barier organizuje debaty społeczne, spotkania tematyczne, warsztaty, wieczorki gier planszowych, wyprzedaże garażowe, kiermasze rękodzieła i wyrobów spółdzielni socjalnych. W Centrum organizowane są także Smocze salony: literackie, społeczne, podróżnicze oraz filmowe. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Klub realizuje projekty z zakresu zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Cele tych projektów to: edukacja w zakresie profilaktyki, rozwój umiejętności społecznych i życiowych, zapobieganie agresji, stymulowanie rozwoju osobistego, organizacja czasu wolnego dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, wyrównywanie braków wiedzy - pomoc w odrabianiu zadań domowych w roku szkolnym. Formy pracy oferowane w klubie to m.in. zajęcia plastyczne, taneczne, gry i zabawy sportowe i świetlicowe, nauka języków obcych i miniwarsztaty umiejętności społecznych i życiowych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Sklep dla osób i rodzin zagrożonych marginalizacją społeczną. Umożliwia sprzedaż artykułów w niższych cenach. Podopieczni, kierowani przez Ośrodek Pomocy Społecznej, sami wybierają produkty, których potrzebują i kupują je za własne środki. Klienci sklepu mają poczucie bezpieczeństwa, że za niewielkie środki finansowe mogą zapewnić sobie i swoim bliskim niezbędne artykuły spożywcze i przemysłowe. Jest to pierwszy tego rodzaju sklep w Polsce. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Przedszkole Fundacji SYNAPSIS to miejsce, w którym dzieci z autyzmem obok realizacji programu wychowania przedszkolnego objęte są intensywnymi działaniami terapeutycznymi. Misją przedszkola jest takie oddziaływanie terapeutyczne na podopiecznych, aby mogli w przyszłości samodzielnie lub z minimalnym wsparciem funkcjonować w przedszkolach i szkołach integracyjnych lub masowych. Jest to pierwsza w województwie mazowieckim placówka dydaktyczno-wychowawcza prowadząca intensywny program terapeutyczny dla dzieci z autyzmem w wieku od 2,5 do 7 lat. Programy terapii są opracowywane indywidualnie dla każdego dziecka, uwzględniając jego potrzeby oraz poziom głębokości zaburzeń autystycznych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bemowo

W szkole nadrzędne wartości moralne to: odpowiedzialność, uspołecznienie i dzielność. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Kameralna szkoła, którą od 1989 roku współtworzą nauczyciele, rodzice i uczniowie. Kadra pedagogiczna zapewnia autorski program wychowawczy. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Szkoła działa nieprzerwanie od 1990 r. W "Dziewiątce" dzieci uczą się w kameralnych, maksymalnie 19-osobowych klasach. Program wychowawczy oparty jest na partnerskim traktowaniu ucznia, poszanowaniu jego godności i wolności światopoglądowej, przy równoczesnym stawianiu mu wysokich wymagań. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

Zespół Szkół Społecznych STO powstał w wyniku aktywności, zaangażowania rodziców i nauczycieli. Uczeń w szkole jest przede wszystkim aktywnym uczestnikiem oddziaływań wychowawczych, a nie biernym odbiorcą edukacji. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

W szkole młodzież jest wychowywana w duchu wolności i tolerancji - klasycznych wartości liberalnych, a także nowocześnie rozumianego patriotyzmu. Uczniowie są uczeni poszanowania praw jednostki i dbałości o dobro wspólne, krytycznego myślenia i odpowiedzialności za siebie i innych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Szkoła zapewnia różnorodność form edukacji m.in. współpracę międzynarodową, warsztaty artystyczne i humanistyczne, edukację kulturalną i wycieczki krajowe i zagraniczne, a także indywidualizację nauczania i rozszerzony program nauczania języków obcych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka

W szkole szczególny nacisk kładzie się na przyjazne relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Szkoła kształci u uczniów samodzielność, odpowiedzialność i umiejętność uczenia się. W sferze wychowawczej szczególne znaczenie ma kształtowanie umiejętności współpracy w zespole oraz postaw prospołecznych, tolerancji, chęci pomagania innym i kultury osobistej. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Szkoła podstawowa istnieje od 1990, gimnazjum od 1999 roku. Obie szkoły założyli rodzice, należący do Społecznego Towarzystwa Oświatowego, którzy postanowili stworzyć swym dzieciom właściwe warunki nauki. To rodzice są w dalszym ciągu odpowiedzialni za rozwój szkoły, a nauczyciele za to, co się w niej dzieje. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Kameralna szkoła, która kładzie nacisk na naukę języków obcych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Rembertów
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Misją szkoły jest przekazywanie uczniom wiedzy i rozwijanie umiejętności, które ułatwią im dalszą edukację w najlepszych placówkach oświatowych; kształtowanie uniwersalnych postaw i wzorcow zachowań, stanowiących podstawę dorosłego życia, a także kształtowanie motywacji, konsekwencji i wytrwałości w uczniach. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Włochy
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Szkoła terapeutyczna, w której uczniowie realizują nauczanie zintegrowane i uczą się w małych klasach. Daje to możliwość indywidualnego podejścia do realizacji każdego zadania, a jednocześnie pozwala dziecku na pracę. Nauczyciel, wychowawca klasy jest pedagogiem specjalnym, dzięki czemu może korzystać z metod pracy dostosowanych do potrzeb każdego dziecka. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Szkoła Montessori to nauka rozbudzająca dziecięcą ciekawość świata, uczenie się przez działanie, nauka współpracy, planowania i autoprezentacji, kulturowe obycie dzięki licznym wizytom w muzeach, teatrach, na wydarzeniach, etc., doświadczona kadra, wspierająca inicjatywy uczniów. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Jedna z pierwszych szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Prowadzi działalność od 1989 roku. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Włochy

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 30 istnieje od 1991 roku. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Szkoła powstała w 1990 r. Jest wspólnym dziełem rodziców, nauczycieli i dzieci dla których edukacja i wychowanie mają bardzo istotne znaczenie dla rozwoju człowieka i społeczeństwa. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 100 STO w Warszawie powstała w 1996 roku. Szkoła dla wszystkich uczniów, niezależnie od ich możliwości intelektualnych czy fizycznych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Przedszkole Montessori to m.in. indywidualny program dla każdego podopiecznego, doświadczona kadra i sposoby na pobudzenie dziecięcej motywacji. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

W Ośrodku nieodpłatnie prowadzone są konsultacje i poradnictwo, w formie indywidualnej, rodzinnej, małżeńskiej i grupowej, dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, których problemy związane są m.in. z używaniem substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, "dopalacze"), uzależnieniem behawioralnym, przemocą, cyberprzemocą. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Ośrodek szkoleniowy Fundacji ETOH oferuje dogodne warunki dla uczestników szkoleń i konferencji w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych dla maks. 180 osób. Ponadto posiada 11 sal warsztatowych oraz 2 sale konferencyjne. We wszystkich salach są tablice flip-chart, rzutniki i telewizory. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

"OsiemPrzezDwa" jest przestrzenią dla każdego: dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców, instruktorów, trenerów, wolontariuszy organizacji pozarządowych. W ofercie kulturalno-edukacyjnej domku znajdą się m.in. zajęcia i gry outdoorowe, warsztaty edukacyjne, spotkania tematyczne, kluby zainteresowań, projekcje filmów, seminaria naukowe. Z myślą o dzieciach w domku prowadzona jest świetlica naukowa, które nie tylko rozbudzą w dzieciach ciekawość świata, ale także zachęcą je do zgłębiania tajemnic nauki. Odbywają się również zabawy dla całych rodzin uczące wrażliwości na otaczający świat oraz pobudzające świadomość przyrodniczą i ekologiczną. Co miesiąc OsiemPrzezDwa zaprasza na śpiewanki. Dodatkowo, co jakiś czas odbywają się bezpłatne zajęcia w terenie z wykorzystaniem niskiego parku linowego, kluby dyskusyjne, warsztaty. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Mikromiasto to przestrzeń spotkań/wymiany myśli i rzeczy/ dzielenia się umiejętnościami dla lokalnej społeczności na Mokotowie. Mikromiasto to przestrzeń spotkań współtworzona przez sąsiadów. Miejsce, w którym mogą dzielić się wiedzą, umiejętnościami, pasjami, czy nawet ciasteczkami. Wydarzenia organizowane w Mikromieście to autorskie projekty mieszkańców Mokotowa. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Liceum Montessori to wspieranie samodzielności, odpowiedzialności i współpracy, zaufanie w ogromny potencjał i przedsiębiorczość młodzieży, odkrywanie indywidualnych talentów i zdolności oraz pomoc w poznawaniu własnego stylu uczenia się. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Ladom to mały domek na warszawskim osiedlu Jazdów doglądany przez ekipę Lado ABC. Miejsce koncertów, warsztatów, spotkań i wystaw. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Kluboteatr Pożaru w Burdelu, ale swoją działalnością sięga dalej. Kluboteatr proponuje produkcje własne oraz impresaryjne. W ofercie programowej można znaleźć rozrywkę, spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty i cykl bezpłatnych zajęć DSW dla dzieci. W trakcie wydarzeń działa Dziki Bar, z którego dochód przeznaczamy na cele kulturalne. W Kluboteatrze można zorganizować u nas wydarzenie kulturalne, spotkanie prywatne lub służbowe. Dzika strona Wisły jest Miejscem Aktywności Lokalnej. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Misją naszego klubu jest osiągnięcie i utrwalenie stałej abstynencji osób uzależnionych od alkoholu oraz pomoc w rozwiązywaniu różnych osobistych problemów życiowych wynikających z uzależnienia i współuzależnienia. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Księgarnio-kawiarnia w samym sercu Muranowa. Znajdziesz tu książki poświęcone wielu tematom i dziedzinom, ale w dużej mierze: miastu i architekturze miejskiej. Przede wszystkim – Warszawie. Tu spotkasz miłośników stolicy. Warszawiaków i warszawianki z dziada, z pradziada, z przypadku, ze słoika, ze słoikiem, z cudu nad Wisłą, z Mordoru na Domaniewskiej i z praskiego bazaru. Wszystkich, którzy Warszawę lubią lub chcą poznać i polubić. W latach 50. mieścił się tu sklep RTV - stąd nazwa Radio Telewizja. W księgarni zachowany został klimat tamtego miejsca. Oprócz książek i kawy znajdziesz tu przestrzeń do spotkania/debaty, zamknięty pokój spotkań i salę konferencyjną. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Chata Numinosum to MIEJSCE, gdzie odbywają się wydarzenia, ale też LUDZIE, którzy je tworzą. Spotykamy się w naszej chatce, by wspólnie przeżywać "numinosum" nad poznawaną kulturą i sztuką. W klimatycznej przestrzeni drewnianego domku organizowane są rożnego rodzaju wydarzenia m.in. potańcówki i warsztaty tańców folkowych, dawnych i dziwnych, śpiewy tradycyjne, improwizacje i zabawy z głosem, wieczory planszówek i gier improwizowanych i wieczory opowiadań i slajdowiska podróżnicze. Domek "Chata Numinosum" jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy. Domek utrzymuje się tylko z pracy wolontariuszy i datków osób odwiedzających. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Miejsce spotkań z niestylizowaną muzyką tradycyjną. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Kuchnia Czerwony Rower jest przedsiębiorstwem społecznym, oferującym domowe posiłki, dania wegetariańskie oraz potrawy wybranych kuchni świata. Kuchnia nie tylko karmi, ale także pomaga! Zatrudnia, szkoli i inspiruje osoby wykluczone społecznie, w trudnej sytuacji życiowej. Misja Kuchni brzmi: Dajemy wędkę, nie rybę! Korzystając z usług "Czerwonego roweru" finansujesz posiłki, a także miejsca pracy i rozwoju zawodowego dla osób niepełnosprawnych i bezdomnych. Kuchnia oferuje catering oraz imprezy okolicznościowe. Organizuje też eventy z dziedziny szeroko pojętej kultury i sztuki, a także problematyki społecznej, jak również wydarzenia sportowe, gry i zabawy (szczególnie dla najmłodszych). (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Café PoWoli to obowiązkowy przystanek osób, które mieszkają na Woli i w okolicach, miejsce przyjazne dla aktywistek/tów na debaty i dyskusje. To miejsce zapewniające przyjazną atmosferę podczas wieczorków tematycznych, spotkań międzypokoleniowych oraz integrację lokalną, m.in. przy grach planszowych, muzyce, filmie… To miejsce spotkań kulinarnych, gdzie tworzą się nowe smaki, łączące wolską tradycję kulinarną z współczesną potrzebą zdrowego odżywiania, a wszystko przygotowywane z pasją i smacznie, z wielką dbałością o nasze zdrowie. Café PoWoli to miejsce, które żyje, w którym można poczuć domową atmosferę, poznać dawne smaki warszawskie, spotkać się z sąsiadami na pogawędce, poznać ciekawych ludzi… (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Dom Św. Mikołaja otacza opieką 15 dzieci w wieku 7-12 lat, pochodzących z praskich rodzin. Ideą domu Św. Mikołaja jest przywrócenie utraconego dzieciństwa oraz stworzenie naszym młodym podopiecznym drugiego domu, w którym będą mogły czuć się bezpieczne i szczęśliwe, odkryć pasje i zainteresowania, nauczyć się różnych form spędzania wolnego czasu, nadrobić zaległości rozwojowe, podwyższyć swoją samoocenę. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Dom Pawła otacza opieką młodzież od 12 roku życia. Ideą domu jest stworzenie bezpiecznego, domowego zacisza, w którym młodzież będzie się mogła rozwijać, poznawać świat, odkrywać siebie oraz innych ludzi. Młodzież uczestniczy w rajdach, biwakach, wyprawach wspinaczkowych, kajakowych, rowerowych, spotkaniach z filmem, zajęciach edukacyjnych, jak również codziennie dba o dom i potrafi samodzielnie przygotować obiad dla całej drużyny Pawłowców. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Schronisko "Dom Rotacyjny" to tymczasowy dom dla młodych bezdomnych mężczyzn (dla wychowanków domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, wychodzących z terapii uzależnień, z zakładów karnych, poprawczych, rodzin dysfunkcyjnych). Dom, oprócz tymczasowego miejsca zamieszkania, oferuje zróżnicowane formy pomocy, prowadzące do znalezienia swojego miejsca w społeczeństwie i opuszczenia stanu bezdomności. Wszystkie formy pomocy świadczone osobom zamieszkującym Dom Rotacyjny mają jeden podstawowy cel: pełne usamodzielnienie się i niezależność. Powrót do społeczeństwa i prowadzenia satysfakcjonującego życia jest możliwy nawet w przypadkach szczególnie trudnych. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Czytelnia IDEPE zbiera i udostępnia publikacje związane z dizajnem, architekturą i teorią kultury. Znaleźć tu można: książki, albumy, katalogi wystaw i festiwali oraz magazyny branżowe. Czytelnia gromadzi druki, których nie ma w tradycyjnych bibliotekach. Powstała z połączonych zbiorów założycieli fundacji i Fortu Mokotów (www.fortmokotow.pl) oraz rozwija się dzięki donatorom: osobom indywidualnym, instytucjom publicznym i firmom. Czytelnia działa dzięki wsparciu Instytutu Fotografii Fort, Fortu Mokotów i White Stone Developement. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Centrum Pomocy Wzajemnej "Dom za Bramą" działa od 1996 roku. Centrum skupia kilka ośrodków tworzących kompleks wzajemnie uzupełniających się usług: Agencja Zatrudnienia, Społeczne Biuro Pośrednictwa Pracy oraz Klub Integracji Społecznej. Z usług biura korzystają osoby bezrobotne, które do dyspozycji mają oferty pracy w przedsiębiorstwach różnych branż. Biuro posiada stałą bazę pracodawców, a także na bieżąco pozyskuje nowych partnerów. Agencja organizuje także warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, zarządzania czasem, odkrywania potencjału zawodowego, autoprezentacji i inne, ułatwiające odnalezienie się osobom bezrobotnym na rynku pracy. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Centrum Pomocy Dzieciom im. Ireny Kornatowskiej, działające od 2003 roku, to specjalistyczna placówka świadcząca interdyscyplinarną pomoc dzieciom ofiarom przestępstw i ich rodzinom lub opiekunom, a także profesjonalistom pomagającym dzieciom krzywdzonym. Centrum wypełnia lukę w systemie instytucji wymiaru sprawiedliwości, oferując przyjazne dziecku miejsce, gdzie odbywają się przesłuchania małoletnich ofiar i świadków przestępstw. Specjaliści z CPD udzielają dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem i ich rodzinom pomocy prawnej oraz psychologicznej, pedagogicznej i psychiatrycznej. Podopieczni otrzymują pomoc w formie wsparcia indywidualnego, konsultacji specjalistycznych, spotkań diagnostycznych i terapeutycznych. Centrum oferuje również możliwość udziału w grupach wsparcia dla rodziców i młodzieży oraz socjoterapeutycznych dla dzieci, a także psychoedukacyjnych dla ich opiekunów. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

W Centrum Pomocy Cudzoziemcom od 2011 roku imigranci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie. Znajdują tu darmową, specjalistyczną pomoc psychologiczną, prawną, mieszkaniową, zawodową czy językową – w 9 różnych językach. Miejsce wspiera integrację cudzoziemców. Udzielana pomoc jest darmowa. Klientami CPC są mieszkający w Warszawie i okolicach uchodźcy, imigranci i repatrianci, osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową oraz osoby przebywające w Polsce bez ważnego zezwolenia. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Biuro Porad Obywatelskich (BPO) świadczy bezpłatne porady dla osób z Warszawy będących w trudnej sytuacji życiowej. Jest miejscem, gdzie może przyjść każdy, kto chce uczestniczyć w życiu społeczeństwa, a jednocześnie ze względu na brak wiedzy, umiejętności lub możliwości nie korzysta z praw przynależnych mu jako obywatelowi. Poradnictwo jest bezpłatne, bezstronne, objęte tajemnicą, prowadzone przez przeszkolonych doradców. Doradcy udzielają informacji o możliwościach rozwiązania problemów, instytucjach istotnych ze względu na rozwiązanie danej sytuacji i dostępnych źródłach pomocy. Telefonicznie można uzyskać proste informacje oraz porady, które nie wymagają szczegółowej analizy sytuacji i dokumentów. Dni i zasady udzielania porad osobistych dostępne są na stronie biura. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Głównym celem Klubu Międzypokoleniowego Fundacji Wsparcie jest przełamanie stereotypów w odbiorze osób starszych i tym samym budowanie wspólnoty aktywności międzypokoleniowej i dobrego sąsiedztwa. Jego celem było stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom Wawra i nie tylko, motywowanie mieszkańców do aktywnego działania na rzecz polepszenia jakości życia, wdrożenie młodszej grupy pokoleniowej w opiekę nad osobami starszymi, aktywizowanie mieszkańców, sąsiadów do wzajemnej pomocy i działania, zachęcanie osób w różnym wieku do dzielenia się swoimi pasjami, umiejętnościami i zainteresowaniami. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Praska Światoteka to miejsce aktywności lokalnej. W tygodniu prowadzone są tu warsztaty, spotkania i zajęcia artystyczne dla wszystkich grup wiekowych. Działa tu internetowe www.radiopraga.pl i portal o tematyce kulturalno - społecznej www.tupraga.waw.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

W Teatrze Małego Widza dziecko jest PARTNEREM, pełnoprawnym odbiorcą sztuki i uczestnikiem kultury. Teatr powstał w 2011 roku. Jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych skierowanych do dzieci od 1. roku życia. W ciągu 7 lat przygotował blisko 20 premier, niezliczoną ilość różnorodnych warsztatów, zagrano w nim ponad 3700 spektakli, które obejrzało ponad 160 tysięcy widzów. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Teatr Baza jest niezależnym centrum kultury. Prowadzi działania o charakterze artystycznym, edukacyjnym i badawczym. Głównym nurtem tych działań jest szeroko rozumiana sztuka teatru. Oprócz działań związanych z teatrem, odbywają się tu: koncerty, wystawy, projekcje filmów, dyskusje, spektakle i spotkania dla dzieci, warsztaty artystyczne, spotkania z ludźmi kultury. Celem Teatru jest tworzenie miejsca otwartego dla wszystkich ludzi zainteresowanych sztuką. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Celem Warszawskiego Centrum Pantomimy jest tworzenie przestrzeni, w której możliwy będzie prawdziwy rozwój sztuki teatru pantomimy. Centrum Pantomimy organizuje warsztaty, do których zapraszani są uznani artyści i uznane artystyki tej sztuki z kraju i zagranicy. Zajmuje się również produkcją spektakli oraz edukacją teatralną. Przy Centrum funkcjonuje Teatr Pantomimy, którego aktorami są adepci Studia Pantomimy w Teatrze Na Woli. Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli to: Studio Pantomimy, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, Teatr, Letnia Szkoła, warsztaty. (oprac. warszawa.ngo.pl)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie jest jednostką organizacyjną m. st. Warszawy powołaną do realizacji zadań z zakresu: - pomocy społecznej, - wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz społecznej rehabilitacji osób niepełnosprawnych, - określonych w przepisach prawa jako zadania własne gminy, zadania własne powiatu oraz zadania powiatu zlecone z zakresu administracji rządowej.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów jest jednostką organizacyjną m.st. Warszawy, powołaną do realizacji zadań w zakresie pomocy społecznej na rzecz mieszkańców Ursynowa. Naszą misją jest niesienie pomocy i bycie zawsze tam, gdzie potrzebne jest wsparcie. Pomagamy pokonywać trudne sytuacje życiowe, wspieramy działania prowadzące do przezwyciężenia kryzysów, zapewniamy opiekę osobom samotnym, chorym i niepełnosprawnym, a przy tym staramy się to robić rzetelnie, skutecznie oraz z poszanowaniem ludzkiej godności. Celem pomocy społecznej jest umożliwienie osobom i rodzinom, przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości. Cele oraz zasady przyznawania świadczeń, w tym szczegółowe zasady regulujące prawo do świadczeń pieniężnych określa ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 930 ze zm). Podstawowe formy udzielanej pomocy: - praca socjalna i poradnictwo specjalistyczne; - pomoc finansowa; - obiady w Punkcie Żywieniowym, szkołach i przedszkolach; - usługi opiekuńczych; - specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi (w tym z niepełnosprawnością intelektualną); - specjalistyczne usługi opiekuńcze dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w tym z autyzmem; - rehabilitacja społeczna w placówkach oparcia dla osób starszych (DDPS); - rehabilitacja społeczna w placówkach oparcia dla osób niepełnosprawnych, dla osób chorych psychicznie (ŚDS); - sprawienie pogrzebu; - prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej osób nieubezpieczonych, o których mowa w art. 2 ust.1 pkt. 2 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych Dz. U. z 2015 r. poz. 581 ze zm.) .

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wesoła
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Białołęka
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bemowo
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Żoliborz

Warsztaty Terapii Zajęciowej powstały w roku 2004. Zostały założone przez Fundację "Perpetuum Mobile" przy dofinansowaniu ze środków PFRON. Warsztaty przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 16 rok życia, mają orzeczoną niepełnosprawność i wskazanie do uczestnictwa w warsztatach. W chwili obecnej uczęszcza do nas 30 podopiecznych zamieszkałych w Warszawie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30. Terapia odbywa się w czterech pracowniach: - plastycznej - gospodarstwa domowego - teatralnej - rękodzieła artystycznego i krawieckiej. Organizujemy wyjścia do kin, teatrów, muzeów, galerii. W pracowniach realizowane są założenia planu pracy, indywidualnego programu rehabilitacji dla poszczególnych uczestników. Terapia obejmuje sferę ruchową, społeczną, zawodową. Indywidualny program jest ściśle dostosowany do poziomu każdego uczestnika i realizowany stopniowo. Oferowanych jest wiele zajęć dodatkowych jak ćwiczenia na basenie, kurs tańca, zajęcia na sali gimnastycznej. Bierzemy udział w szkoleniach z doradcami zawodowymi, w targach pracy, w konkursach, przeglądach. Fundacja prowadzi przychodnię rehabilitacyjną na Żoliborzu, która ma podpisaną umowę z NFZ-em. Z przychodni mogą korzystać uczestnicy WTZ. W Warsztacie uczestnicy są pod stałą opieką psychologa.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

​Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 2013 roku. Początkowo działało jako projekt Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. 19 lutego 2014 roku, na mocy Zarządzenia Rektora UW stało się ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną. Celem Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu jest aktywizacja do działania społeczności akademickiej oraz wszystkich osób, które chcą kształtować w sobie świadome i odpowiedzialne postawy społeczne oraz obywatelskie. Od wielu lat na Uniwersytecie Warszawskim działają liczne projekty wolontariackie. Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu powstało, aby je wspierać i umożliwiać im efektywną współpracę. Jednym z głównych zadań Centrum jest pośrednictwo pomiędzy wolontariuszami, a organizacjami i instytucjami zewnętrznymi, które potrzebują ich wsparcia. W planach są również szkolenia i warsztaty dla wolontariuszy, które umożliwią im doskonalenie swoich umiejętności i rozwijanie horyzontów. Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu dąży do zerwania ze stereotypem, że wolontariat to praca, w której wykorzystuje się "darmową siłę roboczą".

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Misja Włączanie osób starszych do kształcenia ustawicznego. Koordynowanie pracy poszczególnych UTW w Polsce. Inspirowanie prac naukowo - badawczych z zakresu gerontologii społecznej i psychogerontologii. Współpraca z organizacjami i instytucjami zajmującymi się osobami starszymi. Poprawa jakości życia osób starszych. Prowadzone działania Opracowywanie programów kształcenia w tym zajęć seminaryjnych i dorocznych konferencji. Prowadzenie kształcenia i zajęć dla poprawy stanu fizycznego osób starszych. Wydawanie biuletynu. Współpraca z organizacjami zagranicznymi. Organizowanie Zespołów Twórczych (m. in. plastyczny, muzyczny, literacki). Popularyzowanie w środkach masowego przekazu problematyki edukacji, działalności twórczej i kultury fizycznej osób trzeciego wieku. Organizowanie dorocznych konferencji krajowych i co kilka lat kongresów zagranicznych.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wesoła

Celem Stowarzyszenia jest: - kształtowanie postaw sprzyjających uczeniu się przez całe życie, - włączanie osób starszych do systemu kształcenia ustawicznego poprzez wspomaganie integralnego rozwoju osobowego, a zwłaszcza sprawności intelektualnej i fizycznej, - przeciwdziałanie osamotnieniu ludzi starszych poprzez propagowanie postaw aktywnego współuczestnictwa w pracach Stowarzyszenia, - propagowanie wolontariatu na rzecz ludzi starszych, młodzieży i dzieci potrzebujących pomocy i wsparcia, - ochrona i promocja zdrowia w tym, w szczególności upowszechnianie profilaktyki gerontologicznej, - upowszechnianie krajoznawstwa, kultury fizycznej, sportu i turystyki, - podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz świadomości obywatelskiej i narodowej, - działalność na rzecz mniejszości narodowych, poznania ich kultur i tradycji, - działalność na rzecz ludzi niepełnosprawnych, - działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, - podejmowanie działań zmierzających do nawiązywania i utrzymania więzi i kontaktów osobistych między mieszkańcami Dzielnicy Wesoła, - propagowanie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, - upowszechnianie i ochrona wolności, praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji, - działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami różnych narodów Europy, - samopomoc koleżeńska w zakresie poprawy jakości życia osób starszych.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Ideą WUTW jest umożliwienie osobom w trzecim wieku kształcić się permanentnie, żyć aktywnie poprzez stały kontakt z nauką, kulturą i sztuką oraz rekreacją, rozwijać różnorodne zainteresowania i zdolności, uprawiać zdrowy tryb życia, a w każdym działaniu zwracać uwagę na jego artystyczny wymiar. Prowadzone działania: wykłady (dwa razy w tygodniu), seminaria (miłośników muzyki, z zagadnień filozoficznych, miłośników poezji i literatury), 6 grup gimnastyki, 4 grupy lektoratów, 3 grupy nauki obsługi komputera, zajęcia wokalno- muzyczne (chór, kształcenie słuchu), 3 warsztaty (teatralne, malarskie, rękodzielnicze), zajęcia rekreacyjne (spacery z przewodnikiem), basen (dwa razy w tygodniu).

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wesoła
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wesoła

Misja 1. Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami. 2. Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 3. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. 5. Wykonywanie innych zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej oraz statutu. 6. Działania na rzecz ochrony środowiska. Prowadzone działania Podejmowanie działań ratowniczych w zakresie ratowania ludzkiego zdrowia, życia i mienia.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Już ponad 20 lat temu jeden z głównych założycieli naszej Fundacji, dr n. med. Jerzy Jarosz wraz z zespołem innych ochotników lekarzy i pielęgniarek objęli opieką hospicyjną ok.10 ursynowskich domów. Była to dobrowolna i bezpłatna działalność na rzecz chorych i ich rodzin. Historyczny przełom, jaki nastąpił w roku 1989, umożliwił sformalizowanie tej działalności. W 1990 roku trójka lekarzy - dr Jerzy Jarosz, doc. dr Halina Hattowska i dr Hanna Tchórzewska, rehabilitant, wspólnie ze specjalistami innych dziedzin: socjologii - dr Jerzy Drążkiewicz, wybitny znawca ruchu hospicyjnego, prawa - mec. Roma Perestaj, architektury - Jerzy Górnicki i inżynierii - Witold Ignaczuk, Marek Kos, powołali do życia Fundację Hospicjum Onkologiczne. Pierwszą siedzibą Fundacji była Poradnia Przeciwbólowa w ursynowskim Centrum Onkologii, drugą - małe pomieszczenie w budynku Wydziału Biologii UW. Od tego momentu do zespołu twórców Fundacji dołączył również dr Ryszard Szaniawski, pierwszy i wieloletni Prezes Zarządu. W 1991 roku pojawiają się pierwsze pieniądze. W 1996 ukończona zostaje budowa hospicjum stacjonarnego dla 23 pacjentów, w 2009 - jego rozbudowa. Dziś opieką hospicjum stacjonarnego może być objętych jednocześnie 34 chorych. Każdego roku nasze pielęgniarki, lekarze, psycholożki, rehabilitantki obejmują fachową opieką paliatywną około 2000 chorych i ich rodzin w opiece domowej, oraz 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. Kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i dotacje z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zapewniają ok. 60% rzeczywistych kosztów leczenia i opieki. Brakującą część środków (ok. 40%) Fundacja pozyskuje dzięki ofiarności wszystkich, którzy rozumieją potrzebę pomagania chorym i ich rodzinom. Nasza Fundacja nie jest przytułkiem ani miejscem dla odrzuconych i bezdomnych. Nie oznacza rezygnacji z fachowej porady lekarskiej. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej, pacjenci są w dalszym ciągu leczeni i żyją bez bólu. Żyją godnie przez resztę swego życia, bez względu na to, ile im tego życia pozostało.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Misją organizacji jest pomoc ludziom trzeciego wieku w utrzymaniu się w dobrej formie psycho-fizycznej, zmiana stereotypów ostrzegania seniorów przez otoczenia i przez nich samych. Umożliwienia realizacji swoich zainteresowań i pogłębiania wiedzy, na co nie mieli czasu w czasie aktywnej pracy zawodowej. Prowadzone działania - Edukacyjne - cotygodniowe wyklady, kursy komputerowe, lektoraty, szkolenia psychologiczne. - Kulturalne - sekcje zainteresowań - plastyczna, śpiewacza. - Możliwośc uczesniczenia w cyklu wykładów z historii sztuki w Muzeum Narodowym (drugi rok), uczestnictwo w koncertach w Auli Akademii Muzycznej, zwiedzanie miejsc pamięci narodowej i zabytków - na terenia Polski, Ukrainy i Litwy. - Zdrowotne - gimnastyka rehabilitacyjna, basen, "marsze norweskie", dietetyka. - Zajęcia Klubowe w sekcjach - Klub Humanisty, Klub Europejczyka, Klub Brydżowy. - Imprezy integracyjne.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Misja 1. Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami. 2. Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 3. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. 5. Wykonywanie innych zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej. 6. Działania na rzecz ochrony środowiska.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Misja Niesienie pomocy w sferze duchowej, moralnej, psychicznej, społecznej i materialnej osobom z HIV/AIDS i ich bliskim. Podejmowanie działań zmierzających do akceptacji i samoakceptacji chorych na AIDS, żyjących z HIV i ich bliskich. Kształtowanie racjonalnych zachowań społecznych wobec zagrożenia epidemią HIV. Prowadzone działania Prowadzimy następujące projekty: CAŁODOBOWY OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA AIDS (22) 692 82 26; WOLONTARIAT - opieka domowa i szpitalna - osoby żyjące z HIV/AIDS i ich bliscy z Warszawy i miejscowości podwarszawskich. OŚRODEK WSPARCIA I INFORMACJI - grupy wsparcia, rodzinne turnusy edukacyjno-rehabilitacyjne, Punkt Informacyjny "Bądź z Nami" w przychodni dla osób seropozytywnych, imprezy integracyjne - osoby seropozytywne i ich bliscy z terenu całej Polski. OSTATNIA SZANSA - Klub Aktywnego Poszukiwania Pracy (bezpłatny dostęp do telefonu, aktualna prasa, pomoc w napisaniu CV); Dofinansowania do szkół, kursów zawodowych i studiów - osoby seropozytywne z Warszawy i miejscowości podwarszawskich. RAZEM BYĆ I WYTRWAĆ - cykle warsztatów dla par o różnym statusie serologicznym - dla par z terenu całej Polski. OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA OSÓB ŻYJĄCYCH Z HIV/AIDS - dla osób z całej Polski. SALON AKCEPTACJI - spotkania z lekarzem i psychologiem raz w miesiącu dla osób seropozytywnych z terenu całego kraju - ew. możliwość zwrotu kosztów przejazdu. POZYTYWNY PIĄTEK - raz w miesiącu spotkania z lekarzem i psychologiem dla seropozytywnych mężczyzn o orientacji homoseksualnej. PROGRAMY PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNE - szkolenia z zakresu HIV/AIDS dla szkół, instytucji, organizacji, firm z całego kraju.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Misja: Służenie ludziom starszym w regionie południowej Warszawy i zza wschodniej granicy - Polakom. MUTW realizuje program edukacyjny poprzez wykłady i seminaria z zakresu nauk medycznych i humanistycznych w 2 semestrach: - I semestr - jesienno-zimowy, od października do lutego, - II semestr - zimowo-wiosenny - od marca do czerwca. Przerwa semestralna - I połowa marca. Przerwa wakacyjna: lipiec - wrzesień. Inauguracja w każdy trzeci poniedziałek października. Godz. 15.00 - 16.45 - zapisy, godz. 17.00 - inauguracja. Poza planowanym programem są organizowane sekcje: malarska, historyczna, historii sztuki, językowe, kosmetyczna, obsługi komputera. Ten rodzaj zajęć uwarunkowany jest zainteresowaniem słuchaczy. Prowadzone działania: W sierpniu każdego roku MUTW organizuje w Drohiczynie 14-to dniowy tzw. "Letni Uniwersytet" dla słuchaczy z filii UTW. Biorą w nim także udział słuchacze MUTW (odpłatnie). MUTW realizuje również programy: - badawczy - w zakresie socjologii i medycyny, - wydawniczy; wydawnictwo ma charakter szkoleniowo-informacyjny, - rewitalizacyjny - organizacja wycieczek historyczno-krajoznawczych. Słuchacze MUTW na Walnym Zebraniu wybierają Radę Towarzystwa, a spośród jej członków Prezydium, Komisje (Socjalną, Kultury, Rewizyjną), przedstawicieli Sądu Koleżeńskiego. Biuro MUTW jest obsługiwane przez członków Rady, którzy deklarują prace na jego rzecz np. obsługa sekretariatu, korespondencja i komunikacja elektroniczna, prowadzenie biblioteki, obsługa sprzętu audiowizualnego i inne, w zależności od potrzeb. Osoba zainteresowana, zgłaszająca się do MUTW, wypełnia stosowne zgłoszenie i deklarację, w której zobowiązuje się do świadczenia wybranej pracy na rzecz Uniwersytetu. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest opłacenie rocznej składki. Stając się członkiem wspólnoty MUTW słuchacz przyjmuje na siebie obowiązek godnego reprezentowania Uniwersytetu.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Środowiskowy Dom Samopomocy "Pod Skrzydłami" to dzienny ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, prowadzony w dwóch lokalizacjach: - dla osób przewlekle chorujących psychicznie (typ A) - ul. Grójecka 109; - dla osób z niepełnosprawnością intelektualną (typ B) - ul. Nowogrodzka 75 (część ŚDS w trakcie organizacji, planowany termin otwarcia: XII 2013, prowadzimy nabór uczestników z niepełnosprawnością intelektualną).

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Poradnia skupia studentów, dalszych lat studiów, którzy wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności są gotowi pomagać osobom z problemami natury prawnej. Ich działalność skierowana jest do tych, których sytuacja materialna nie pozwala na pokrycie kosztów profesjonalnej pomocy prawnej adwokata czy radcy. Uzyskanie porady jest bezpłatne i przynosi korzyści obu stronom. Dla studentów każda kolejna sprawa jest wielkim wyzwaniem i możliwością sprawdzenia własnej wiedzy oraz jej poszerzenia. Dla klientów to okazja do rozwiązania własnych problemów prawnych. Praca Poradni jest wspierana i kontrolowana przez pracowników Uniwersytetu, dzięki czemu można być pewnym, że uzyskana porada jest poprawna i zgodna z obecnie obowiązującym prawem.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Misja a) promocja i organizacja wolontariatu, w szczególności Wolontariatu Europejskiego, zwłaszcza wśród młodzieży z mniejszymi szansami; b) działania na rzecz integracji europejskiej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych; c) aktywizowanie młodzieży; d) pomoc w integracji społecznej osobom mającym ograniczony lub uniemożliwiony dostęp do społeczeństwa z przyczyn od nich niezależnych. Prowadzone działania: w grudnia 2005 rozpoczęliśmy realizację projektu dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach ogłoszonego w maju 2005 roku konkursu na programy dotyczące wsparcia rozwoju struktur byłych wolontariuszy EVS. Podobne dofinansowania, stowarzyszenie otrzymało ponownie w latach 2009, 2010 i 2011 roku. Jednocześnie organizacja prowadzi szereg projektów mających na celu aktywizację społeczną różnych grup społecznych w celu promocji idei wolontariatu.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Misja 1. Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami. 2. Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 3. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. 5. Wykonywanie innych zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej. 6. Działania na rzecz ochrony środowiska.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Przychody PFRON stanowią głównie środki pochodzące z obowiązkowych miesięcznych wpłat pracodawców. Środki te przeznaczane są m.in. na: utrzymanie zagrożonych likwidacją miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych; tworzenie poradnictwa zawodowego; dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepłnosprawnych; finansowanie organizowania i działania warsztatów terapii zajęciowej; dotację dla przedsiębiorców podejmujących produkcję wyrobów ortopedycznych, środków pomocniczych lub sprzętu rehabilitacyjnego; dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, urbanistycznych, transportowych; dofinansowanie budowy i modernizacji obiektów służących rehabilitacji. PFRON, realizaując swoje zadania, współpracuje z samorządami wojewódzkimi i powiatowymi.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Prowadzone działania KLIENCI-PODOPIECZNI ORGANIZACJI, FORMY UDZIELANEJ POMOCY, WARUNKI JEJ UZYSKANIA: Osoby upośledzone umysłowo -zajęcia w pracowniach: introligatorskiej, krawiecko-rękodzielniczej, plastycznej, kulinarnej orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, skierowanie z PCPR; preferencje dla absolwentów szkół specjalnych -terapia fizyczna, art terapia (teatr, muzyka)

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Celem działalności WTZ jest wspieranie osób z niepełnosprawnością intelektualną aby w miarę swoich możliwości uzyskały większą samodzielność i zaradność, zdobyły wiedzę o otaczającym środowisku i umiejętności niezbędne do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, w tym podjęcia pracy zarobkowej. Cele te realizujemy poprzez zajęcia terapeutyczne m.in. treningi umiejętności społecznych, które odbywają się w kilku pracowniach: artystyczno plastycznej, aktywności twórczej, stolarskiej i ekologiczno przyrodniczej, gospodarstwa domowego, komputerowej oraz przez liczne zajęcia i działania dodatkowe (m.in. wsparcie psychologiczne i fizjoterapeutyczne).

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Prowadzone działania Programem objętych jest 30 osób. Terapia odbywa się w sześciu pracowniach tematycznych: rękodzieła artystycznego, tkackiej, ceramicznej, plastycznej, stolarskiej, kulinarnej; rehabilitacja indywidualna i grupowa (zajęcia korekcyjne, basen, aerobik, kręgle), opieka psychologa i pielęgniarki oraz pracownika socjalnego, organizowanie turnusów rehabilitacyjnych. Warunki uzyskania pomocy: pon. - pt. w godz. 8.00 - 15.00, nieodpłatnie, wymagane jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w Warsztacie Terapii Zajęciowej wydane przez powiatowy zespół ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wawer

Prowadzone działania Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, liczba miejsc: 5

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Misja Naszym podstawowym celem jest pomoc osobom, których sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z porady radców prawnych czy adwokatów. Cenne doświadczenia zdobyte w ten sposób przez studentów procentują w przyszłości nie tylko doskonałym przygotowaniem praktycznym do pracy w wymarzonym zawodzie, lecz także budują postawę obywatelską i kształtują charakter. Prowadzone działania Klinika Prawa udziela bezpłatnej pomocy prawnej tylko osobom najuboższym, których sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Klinika Prawa nie udziela porad z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bemowo

Misja 1. Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami. 2. Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 3. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. 5. Wykonywanie innych zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej. 6. Działania na rzecz ochrony środowiska.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Północ

Prowadzone działania Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności jest instancją odwoławczą od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności. Wojewódzki Zespół rozpatruje wnioski odwoławcze od dezycji urzędu szczebla powiatowego.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wilanów

Prowadzone działania Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, liczba miejsc: 15

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Misja 1. Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami. 2. Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 3. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. 5. Wykonywanie innych zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej. 6. Działania na rzecz ochrony środowiska.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Prowadzone działania Spotkania z osobami niepełnosprawnymi, zajęcia różne - plastyka, muzyka, gry typu warcaby, kalabury, itp.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Misja 1. Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami. 2. Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 3. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. 5. Wykonywanie innych zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej. 6. Działania na rzecz ochrony środowiska.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Do placówki od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 16.30 uczęszcza 45 osób z upośledzeniem znacznym i umiarkowanym. 75% osób to mieszkańcy dzielnicy Praga Płd. W lokalu o pow. 420 mkw. użyczonym przez OPS Praga Płd. prowadzone są zajęcia w pracowniach: stolarskiej, hafciarskiej, szwalniczej, teatralnej, kulinarnej, ceramicznej, plastycznej, zajęcia usprawniające ruchowo i muzycznie. Celem wszystkich zajęć jest utrzymanie jak najdłużej jak najwyższego poziomu już zdobytych zdolności intelektualnych, umiejętności społecznych, praktycznych, jak również dobrego samopoczucia uczestników. Raz w tygodniu odbywają się konsultacje lekarza psychiatry. Placówka finansowana jest przez wojewodę za pośrednictwem Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursynów

Dom pobytu dziennego dla seniorów skierowanych z OPS (49 pensjonariuszy): terapia zajęciowa, spotkania muzyczne, bale, imprezy okolicznościowe, loterie fantowe.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Prowadzone działania Dom pobytu dziennego dla osób starszych, skierowanych z OPS, zajęcia rehabilitacyjne, kulturalno-oświatowe, gimnastyka.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Rembertów

Dom pobytu dziennego dla osób starszych, niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie, skierowanych z OPS. Na miejscu znajduje się równiueż Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz świetlica socjoterapeutyczna.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Żoliborz

Dom pobytu dziennego dla osób starszych skierowanych z OPS, Klub Seniora "Przy Kominku", kawiarenka informacyjna "Kominek", porady prawne udzielane przez prawników wolontariuszy osobom kierowanym z OPS.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Mokotów

Prowadzone działania Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Liczba miejsc - 30.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Żoliborz

Prowadzone działania Dom dla osób chorych psychicznie, liczba miejsc: 30

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Dom dla osób chorych psychicznie, liczba miejsc: 35.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bielany

Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, liczba miejsc: 45.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Żoliborz

Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, liczba miejsc: 15

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, liczba miejsc: 25

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ursus

Prowadzone działania Dom dla osób chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie, liczba miejsc: 30

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Targówek

Prowadzone działania Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Liczba miejsc - 30.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Bemowo

Prowadzone działania Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, liczba miejsc: 40.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wilanów

Prowadzone działania Dom dla osób chorych psychicznie, liczba miejsc: 30

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Targówek

Prowadzone działania Dom dla osób chorych psychicznie, liczba miejsc: 30

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Ochota

Misja Pomoc osobom najbardziej potrzebującym w Polsce, przede wszystkim osobom ubogim, niepełnosprawnym i starszym. Prowadzone działania Główną formą pomocy są odwiedziny i rozmowa z osobami potrzebującymi w domach lub szpitalach, domach osób starszych. Różne usługi pomocowe: sprzątanie w domu, zakupy, rozdawanie posiłków w jadłodalniach dla ubogich, pakowanie darów organizowanych przez inne instytucje charytatywne.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Prowadzone działania Dom dla osób chorych psychicznie, liczba miejsc: 50

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście

Prowadzone działania Dom dla osób chorych psychicznie, liczba miejsc: 15

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Śródmieście
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Praga-Południe

Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Lczba miejsc - 45

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:
Wola

Misja 1. Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami. 2. Udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 3. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczej straży pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. 5. Wykonywanie innych zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej. 6. Działania na rzecz ochrony środowiska.

Mniej
Adres:
Godziny otwarcia:
Telefon:
Organizacje prowadzące:

Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

(22) 828 91 23
Choć dokładamy wszelkich starań, by zadbać o rzetelność informacji, nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawności i aktualności wszystkich danych. Regulamin