Przejdź do treści głównej

Klon/Jawor: Organizacje z Warszawy coraz chętniej korzystają z miejskich pieniędzy

autor(ka): oprac. dobr. [warszawa.ngo.pl]
2018-02-20, 11:42
Fundacja Zmiana, Stół Otwarta Ząbkowska, foto: Jarek Dąbrowski
Coraz więcej warszawskich organizacji ubiega się o środki na swoje działania z budżetu samorządu i coraz więcej z nich te środki pozyskuje – wynika z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Klon/Jawor na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy.

Zauważalnie wzrasta odsetek organizacji ubiegających się o środki miejskie i dzielnicowe (poprzez składanie wniosków w otwartych konkursach ofert lub o tzw. mały grant). W ciągu trzech ostatnich lat 2/3 organizacji prowadzących działania na rzecz Warszawy ubiegało się o dotację z Urzędu Miasta, a połowa o dotację z urzędów dzielnic.

Wzrasta nie tylko samo zainteresowanie środkami miejskimi i dzielnicowymi, ale i skuteczność w ich pozyskiwaniu. Coraz większy odsetek aplikujących organizacji ma na swoim koncie co najmniej jeden sukces w postaci uzyskanej dotacji (85% organizacji starających się o dotację z Urzędu Miasta przynajmniej raz ją otrzymało, na poziomie dzielnic skuteczność wynosi 82%).

W badaniu przeprowadzonym w 2017 roku wzięły udział 422 organizacje, z czego 91% (384 podmioty) to organizacje prowadzące działania na rzecz Warszawy, skierowane do jej mieszkańców.

Raport z badania dostępny jest na stronie UM Warszawa .

Badanie zrealizowało Stowarzyszenie Klon/Jawor na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy.
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • organizacje pozarządowe
  • urzędnicy
  • współpraca z administracją
  • z badań III sektora