Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Odpowiemy na nie. (22) 828 91 23 ・ scwo@warszawa.ngo.pl ・ 9:00-17:00. Więcej informacji >

Przeczytaj o social media dla NGO i dialogu społecznym w Warszawie.

Jak promować organizację w mediach społecznościwych? Jak zaangażować sie w dialog społeczny w Warszawie? Dowiedz się z publikacji SCWO. Zagraj w grę symulacyjną Dzielnica Pozarządowa.


Olimpia Jenczek, ​"Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO"

✅ Od czego zacząć promocję organizacji pozarządowej w mediach społecznościowych?

✅ Jak uruchomić kolejny kanał promocji w NGO?

✅ Jak wykorzystać nowe media do nagłaśniania działań Waszej fundacji lub stowarzyszenia?

Dowiedz się z bezpłatnej publikacji Olimpii Jenczek „Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO” (Stowarzyszenie Klon/Jawor, Warszawa 2017)!

Dlaczego warto przeczytać publikację o promocji NGO w mediach społecznościowych?

"Nie zostawaj w tyle!" to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po social media, z którego dowiecie się, jak promować działania organizacji pozarządowych w mediach społecznościowych. Zawiera praktyczne wskazówki i rady dotyczące tego, jak zaplanować promocję NGO w mediach społecznościowych i jak promować NGO na Facebooku, Twitterze i Instagramie. W publikacji nie znajdziecie teorii a same konkrety, opracowane przez ekspertkę w dziedzinie nowych mediów, znającą realia sektora pozarządowego.

Co znajdziesz w publikacji?

Co znajdziesz w publikacji?

  • porady, jak opracować strategię komunikacyjną organizacji,
  • praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak tworzyć interesujące i angażujące treści na Facebooku, Instagramie i Twitterze,
  • narzędzia przydatne w samodzielnym tworzeniu treści na portalach społecznościowych,
  • informacje, jak zadbać o spójność pomiędzy różnymi kanałami promocji w mediach społecznościowych.

O autorce

Olimpia Jenczek – specjalistka do spraw kreowania wizerunku w sieci. Uwielbia robić to, co kocha. Kiedyś współpraca z organizacjami pozarządowymi wypełniała jej życie po pracy, dziś jest ważnym elementem dnia codziennego. Zawodowo zajmuje się komunikacją i kreowaniem wizerunku w mediach społecznościowych – zarówno marek komercyjnych, jaki i organizacji pozarządowych. Aby nie przyrosnąć do komputera, prowadzi szkolenia dla NGO z zakresu promocji w sieci. Dzięki tej części życia zawodowego jeszcze lepiej poznaje świat trzeciego sektora.

Przeczytaj publikację

Pobierz publikację w pdf

Więcej o promocji NGO w mediach społecznościowych

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym, jak promować NGO w mediach społecznościowych? Obejrzyj nagrania webinariów Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych:

Nagrania wszystkich webinariów SCWO znajdziesz na: warszawa.ngo.pl/scwo/webinaria.

Informacje o publikacji

Publikacja Olimpii Jenczek „Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO" została wydana w związku z wydarzeniem „ZNAMY ZMIANY – o nowych zasadach i narzędziach współpracy organizacji z miastem", zorganizowanym przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych 22 listopada 2017 w Centrum Kreatywności Targowa.​

ISBN: 978-83- 62310-79-1


Anna Czyżewska, Justyna Dubanik, "Informator o warszawskich ciałach dialogu społecznego"

✅ Jak wygląda struktura warszawskiego dialogu społecznego?

✅ Jak włączyć się w działania komisji dialogu społecznego i inne ciała dialogu społecznego?

Dowiedz się z bezpłatnej publikacji Anny Czyżewskiej i Justyny Dubanik "Informator o warszawskich ciałach dialogu" (Federacja Mazowia, Warszawa 2017).

Pierwsza część informatora poświęcona jest przedstawieniu poszczególnych ciał dialogu, ich funkcji, zadań i sposobów funkcjonowania. Druga część dotyczy praktycznego wymiaru działań ciał dialogu społecznego. Tego, w jaki sposób wybrane komisje dialogu społecznego realizują swoje przedsięwzięcia oraz, jak organizują swoją pracę. Jest to katalog dobrych praktyk, który zdaje sprawę z różnorodności definiowania zadań w ramach ciał dialogu i rozmaitości narzędzi używanych do ich realizacji.

O autorkach

Anna Czyżewska – etnografka. Od 10 lat pracuje w trzecim sektorze. Ukończyła Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, roczny program rozwojowy Interkulturowi Nawigatorzy oraz Szkołę Treningu Grupowego. Związana ze Stowarzyszeniem „Pracownia Etnograficzna” oraz Pracownią Duży Pokój. W latach 2012–2015 członkini Społecznej Rady Kultury.

Justyna Dubanik – trenerka antydyskryminacyjna, edukatorka. Od 10 lat związana z sektorem pozarządowym. Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w animowaniu pracy grupy, facylitacji procesów grupowych oraz w prowadzeniu szkoleń i realizacji działań edukacyjnych. Współpracowała m.in. z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym, Fundacją Aktywizacja, Fundacją Instytutu Rozwoju Regionalnego.

Przeczytaj publikację

Pobierz publikację w pdf


Gra symulacyjna Dzielnica Pozarządowa

Chcielibyście choć przez chwilę wcielić się w rolę osoby zarządzającej stowarzyszeniem? A może szukacie pomysłów na nowe działania społeczne? Mamy coś dla Was! W SCWO stworzyliśmy grę symulacyjną Dzielnica Pozarządowa. Skierowana jest do osób związanych z trzecim sektorem oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z NGO. Zainteresowani?

O grze

Dzielnica Pozarządowa to gra internetowa, symulująca pracę stowarzyszenia. Aby w nią zagrać, wystarczy podłączenie do Internetu i przeglądarka internetowa.

Gracz wciela się w osobę zarządzającą niewielkim stowarzyszeniem, które działa od roku na terenie jednej z warszawskich dzielnic. Zadaniem jest zmierzenie się z obowiązkami wynikającymi z prowadzenia organizacji pozarządowej oraz wykonanie dodatkowych zadań związanych z misją stowarzyszenia działaniem na rzecz mieszkańców. Celem jest rozwój – zarówno organizacji, jak i dzielnicy. Nasze stowarzyszenie dysponuje ograniczonymi zasobami, ale ambicje ma całkiem spore. Chce zaistnieć w lokalnej społeczności, rozbudować swoje zaplecze, nawiązać pozytywne relacje z sąsiadami oraz partnerami, a także wyrobić sobie rozpoznawalną markę.

Na starcie dowiadujemy się, że przed nami dwanaście miesięcy ciężkiej pracy, czyli w przełożeniu na język gry: dwanaście rund. To, jakie decyzje podejmiemy w trakcie rozgrywki, będzie miało wpływ na dalsze losy i rozwój organizacji. Wsparciem naszych starań są dodatkowe misje, czyli działania, które umożliwią nam pozyskanie zasobów i rozbudowanie naszego stowarzyszenia.

Najmocniejszym elementem gry jest jej wymiar edukacyjny. Kluczowe zagadnienia, które pojawiają się w zadaniach, autorzy zlinkowali z artykułami poszerzającymi wiedzę, aby gracze mogli świadomie decydować i trafnie oceniali podejmowane ryzyko.

Dla kogo?

Gra adresowana jest do wszystkich tych, którzy chcą:

  • poznać od kuchni świat organizacji pozarządowych,
  • zobaczyć z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się na co dzień mniejsze i większe stowarzyszenia oraz
  • poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy trzeciego sektora.

Skorzystają z niej zarówno osoby od lat działające w NGO, jak i te, które dopiero zaczynają pracę w fundacji lub stowarzyszeniu. Dzięki zróżnicowanym zadaniom, gracze będą mogli poznać podstawy zarządzania organizacją oraz dowiedzieć się, jakie obowiązki na nich spoczywają. W Dzielnicy Pozarządowej nie zabraknie również oryginalnych inspiracji oraz świeżych pomysłów na działania społeczne.

Za prace nad grą odpowiadała Federacja Mazowia.


O SCWO

​Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających.