Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać! Piszcie i dzwońcie! ・ info@ngo.pl ・ 801 646 719 ・ 22 828 91 21 ・ 9:00-13:00

Jak promować organizację w mediach społecznościwych? Jak zaangażować sie w dialog społeczny w Warszawie? Dowiedzcie się z publikacji SCWO.


Olimpia Jenczek, ​"Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO"

✅ Od czego zacząć promocję organizacji pozarządowej w mediach społecznościowych?

✅ Jak uruchomić kolejny kanał promocji w NGO?

✅ Jak wykorzystać nowe media do nagłaśniania działań Waszej fundacji lub stowarzyszenia?

Dowiedzcie się z bezpłatnej publikacji Olimpii Jenczek „Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO” (Stowarzyszenie Klon/Jawor, Warszawa 2017)!

Dlaczego warto przeczytać publikację o promocji NGO w mediach społecznościowych?

"Nie zostawaj w tyle!" to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po social media, z którego dowiecie się, jak promować działania organizacji pozarządowych w mediach społecznościowych. Zawiera praktyczne wskazówki i rady dotyczące tego, jak zaplanować promocję NGO w mediach społecznościowych i jak promować NGO na Facebooku, Twitterze i Instagramie. W publikacji nie znajdziecie teorii a same konkrety, opracowane przez ekspertkę w dziedzinie nowych mediów, znającą realia sektora pozarządowego.

W publikacji znajdziecie m.in.:

► porady, jak opracować strategię komunikacyjną organizacji,

► praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak tworzyć interesujące i angażujące treści na Facebooku, Instagramie i Twitterze,

► narzędzia przydatne w samodzielnym tworzeniu treści na portalach społecznościowych,

► informacje, jak zadbać o spójność pomiędzy różnymi kanałami promocji w mediach społecznościowych.

O autorce

Olimpia Jenczek – specjalistka do spraw kreowania wizerunku w sieci. Uwielbia robić to, co kocha. Kiedyś współpraca z organizacjami pozarządowymi wypełniała jej życie po pracy, dziś jest ważnym elementem dnia codziennego. Zawodowo zajmuje się komunikacją i kreowaniem wizerunku w mediach społecznościowych – zarówno marek komercyjnych, jaki i organizacji pozarządowych. Aby nie przyrosnąć do komputera, prowadzi szkolenia dla NGO z zakresu promocji w sieci. Dzięki tej części życia zawodowego jeszcze lepiej poznaje świat trzeciego sektora.

Przeczytaj publikację

Pobierz publikację w pdf

Więcej o promocji NGO w mediach społecznościowych

Chcecie się dowiedzieć więcej o tym, jak promować NGO w mediach społecznościowych? Obejrzyjcie nagrania webinariów Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych:

Nagrania wszystkich webinariów SCWO znajdziesz na: warszawa.ngo.pl/scwo/webinaria.

Informacje o publikacji

Publikacja Olimpii Jenczek „Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO" została wydana w związku z wydarzeniem „ZNAMY ZMIANY – o nowych zasadach i narzędziach współpracy organizacji z miastem", zorganizowanym przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych 22 listopada 2017 w Centrum Kreatywności Targowa.​

ISBN: 978-83- 62310-79-1


Anna Czyżewska, Justyna Dubanik, "Informator o warszawskich ciałach dialogu społecznego"

✅ Jak wygląda struktura warszawskiego dialogu społecznego?

✅ Jak włączyć się w działania komisji dialogu społecznego i inne ciała dialogu społecznego?

Dowiedzcie się z bezpłatnej publikacji Anny Czyżewskiej i Justyny Dubanik "Informator o warszawskich ciałach dialogu" (Federacja Mazowia, Warszawa 2017).

Pierwsza część informatora poświęcona jest przedstawieniu poszczególnych ciał dialogu, ich funkcji, zadań i sposobów funkcjonowania. Druga część dotyczy praktycznego wymiaru działań ciał dialogu społecznego. Tego, w jaki sposób wybrane komisje dialogu społecznego realizują swoje przedsięwzięcia oraz, jak organizują swoją pracę. Jest to katalog dobrych praktyk, który zdaje sprawę z różnorodności definiowania zadań w ramach ciał dialogu i rozmaitości używanych do ich realizacji narzędzi

O autorkach

Anna Czyżewska – etnografka. Od 10 lat pracuje w trzecim sektorze. Ukończyła Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, roczny program rozwojowy Interkulturowi Nawigatorzy oraz Szkołę Treningu Grupowego. Związana ze Stowarzyszeniem „Pracownia Etnograficzna” oraz Pracownią Duży Pokój. W latach 2012–2015 członkini Społecznej Rady Kultury. W ramach współpracy z Federacją Mazowia jest animatorką w projekcie Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Justyna Dubanik – trenerka antydyskryminacyjna, edukatorka. Od 10 lat związana z sektorem pozarządowym. Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w animowaniu pracy grupy, facylitacji procesów grupowych oraz w prowadzeniu szkoleń i realizacji działań edukacyjnych. Współpracowała m.in. z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym, Fundacją Aktywizacja, Fundacją Instytutu Rozwoju Regionalnego. W ramach współpracy z Federacją Mazowia jest animatorką w projekcie Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Przeczytaj publikację

Pobierz publikację w pdf


O SCWO

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających.

➜ Poznaj całą ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

➜ Bądź na bieżąco: facebook/warszawa.ngo

➜ Zobacz materiały wideo SCWO: Youtube SCWO.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.