Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Warszawskie stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Odpowiemy na nie. (22) 828 91 23 ・ scwo@warszawa.ngo.pl ・ 9:00-17:00. Więcej informacji >

Chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci lepiej planować działania pod względem finansowym? Chcesz zaplanować strategię finansowania Twojej organizacji, dopasowaną do specyfiki Waszych działań? Chcesz poznać narzędzia planistyczne, które ułatwią Twojemu zespołowi codzienną pracę? Zgłoś się do bezpłatnej Akademii Zarządzania Finansami. Na zgłoszenia czekamy do 21 lutego.

1

O Akademii Zarządzania Finansami

Akademia Zarządzania Finansami (AZF) to cykl szkoleniowo-doradczy prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. W Akademii Zarządzania Finansami oferujemy wsparcie tym organizacjom, które chcą wzmocnić swoje kompetencje w obszarze zarządzania finansami oraz przygotowanie uczestników szkolenia do podejmowania świadomych decyzji zarządczych dotyczących działalności w organizacji w oparciu o umiejętności analizy finansowej.

AZF składa się czterech 2-dniowych sesji warsztatowych oraz specjalistycznego wsparcia doradczego pomiędzy sesjami. Akademia Zarządzania Finansami jest formą aktywnego i kompleksowego procesu uczenia się poprzez doświadczenie, opartego na wiedzy i połączone z ćwiczeniem umiejętności i zmianie postaw wobec kwestii finansowych w organizacji. AZF trwa w okresie marzec-czerwiec 2020.

2

Dlaczego warto wziąć udział w AZF?

Dzięki udziałowi w Akademii Zarządzania Finansami:

 • Wybierzesz strategię finansowania w oparciu o różnorodne formy prowadzenia działalności organizacji pozarządowej.
 • Staniesz się świadomym partnerem dla samorządu m.st. Warszawy.
 • Zdefiniujesz obszar kompetencji i wiedzy finansowej potrzebnej do uruchomienia i prowadzenia działalności ekonomicznej.
 • Nabędziesz podstawowy zakres umiejętności finansowych ze szczególnym uwzględnieniem 4 funkcji zarządzania: planowanie, organizowanie, kierowanie, kontrolowanie potrzebnych do profesjonalnego prowadzenia działalności w zakresie pożytku publicznego, w tym działalności odpłatnej.
 • Rozwiniesz umiejętności planowania przedsięwzięć społecznych pod względem finansowym.
 • Poznasz podstawowe narzędzia planistyczne: Planer oraz Prove it PL!, które ułatwią pracę Twojej organizacji.

Zobacz ofertę Akademii Zarządzania Finansami

3

Sposób prowadzenia zajęć i kadra trenerska

Zajęcia prowadzone będą aktywnymi metodami przez doświadczonych praktyków w zakresie zarządzania finansami. Trenerką wiodącą i opiekunką merytoryczną jest Karolina Cyran Juraszek – związana z sektorem organizacji pozarządowych od 22 lat. Kompleksowo wspiera organizacje pozarządowe, planuje ich rozwój – szczególnie w zakresie strategicznym i finansowym, wzmacnia instytucjonalnie oraz formalno-prawnie.

Zajęcia będą prowadziły także inne osoby z zespołu FRSO mające doświadczenie w rozwoju organizacji i/lub rozwoju ekonomicznym.

4

Szczegółowy harmonogram i miejsce sesji warsztatowych

Terminy

Sesje warsztatowe obejmują dwa dni szkoleniowe. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu zawsze są w godzinach 9:00–16:30 (z przerwami kawowymi i na lunch).

 • I Sesja: 16-17 marca
 • II Sesja: 27-28  kwietnia
 • III Sesja: 11-12 maja
 • IV Sesja: 15-16 czerwca

Zobacz program Akademii Zarządzania Finansami

Miejsce

Cały cykl szkoleniowy AZF (4 sesje warsztatowe) odbędzie się w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ul. Kłopotowskiego 6 lok. 61.

Dostępność

Akademia Zarządzania Finansami będzie dostępna dla wszystkich chętnych przedstawicielek/przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających.

Zadbamy o odpowiednie przygotowanie materiałów, tłumacza języka migowego. Dysponujemy pętlą indukcyjną. Uwzględnimy także potrzeby dietetyczne osób uczestniczących w AZF.

5

Kto może wziąć udział w Akademii Zarządzania Finansami?

Ze wsparcia Akademii Zarządzania Finansami w 2020 roku może skorzystać 8 organizacji pozarządowych działających ponad rok na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających.

Grupa szkoleniowa może liczyć tylko 16 osób. Z każdej organizacji zapraszamy 2 osoby. Warunkiem uczestnictwa w AZF jest zgłoszenie osoby z Zarządu organizacji, druga osoba powinna zajmować się finansami (np. księgowy/księgowa, specjalista/specjalistka ds. finansów/rozliczeń).

6

Harmonogram rekrutacji

Najważniejsze daty procesu rekrutacji:

 • Przysłanie kwestionariusza zgłoszeniowego: do 21 lutego 2020
 • Decyzja Komisji dotycząca organizacji uczestniczących i wysłane zawiadomienia: do 28 lutego 2020

I Sesja warsztatowa odbędzie się 16-17 marca 2020.

Zobacz program Akademii Zarządzania Finansami

7

Jak wziąć udział w Akademii Zarządzania Finansami?

Aby wziąć udział w Akademii Zarządzania Finansami 2019, należy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy (zob. poniżej), a przede wszystkim – być zmotywowanym do systemowej pracy nad rozwojem finansowym swojej organizacji.

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do dnia 21 lutego 2020 na adres e-mail: mskalska@frso.pl.

UWAGA: prosimy o wypełnienie formularza dla każdej zgłaszanej osoby z organizacji.

Organizacje, które zostaną wybrane w procesie rekrutacji, zostaną poinformowane najpóźniej do 28 lutego 2020 roku.

Formularz zgłoszeniowy i inne dokumenty

8

Kontakt

Na pytania dotyczące rekrutacji odpowiada: Agnieszka Senk. specjalistka ds. nadzoru w procesie edukacji finansowej z FRSO:

· e-mail: mskalska@frso.pl

· tel: (22) 616 33 16

9

O SCWO

Akademię Zarządzania Finansami prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Stołecznym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji działających na rzecz mieszkańców Warszawy i osób w niej mieszkających.

Pełna oferta SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Potrzebujesz pomocy w innej formie? Masz konkretne pytanie?
Poniedziałek-piątek 9:00-13:00
Do wypełnienia na stronie
Poniedziałek-piątek 9:00-17:00
Komentarze
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.