Znamy termin XIV Aukcji Charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”
autor(ka): Fundacja „Ogród Nadziei”
XIV Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” odbędzie się 17 października br. w Muzeum Narodowym w Warszawie. Na licytację zostanie wystawionych kilkadziesiąt dzieł uznanych polskich artystów, a dochód z aukcji będzie przeznaczony na pomoc osobom z chorobami nowotworowymi oraz ich bliskim.

Aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizuje już od 2007 roku Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. W ramach tego przedsięwzięcia fundacja współpracuje z czołowymi polskimi artystami, którzy bezpłatnie przekazują swoje dzieła na licytacje.

Wśród ponad dwustu twórców, którzy dotąd wsparli projekt są m.in. Magdalena Abakanowicz, Ewa Kuryluk, Joanna Sarapata, Janina Wierusz-Kowalska, Beata Murawska, Agata Bogacka, Joanna Pawlik, Waldemar Marszałek, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Rafał Olbiński, Krzysztof Ludwin, Stanisław Baj, Andrzej Strumiłło czy Witold Kaczanowski. Aukcje „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” wspierali też aktorzy i dziennikarze – m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska, Beata Tadla, Paulina Chylewska, Dorota Wellman, Paweł Deląg, Michał Milowicz.

„Podczas naszej wyjątkowej aukcji pójdą pod młotek prace czołowych polskich artystów – chcemy, aby było ich około 90, podobnie jak w ubiegłym roku. Rozpoczęliśmy już proces kompletowania dzieł, który planujemy zakończyć pod koniec okresu wakacyjnego” – informuje odpowiadająca za warstwę artystyczną aukcji Anita Wolszczak-Karasiewicz, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, która również poprowadzi licytację.

„Środowisko artystyczne bardzo chętnie angażuje się w to przedsięwzięcie, a duża część twórców wspiera nasz projekt niejednokrotnie, bo przecież dochód z niego idzie na szczytny cel – podobnie rzecz ma się z ‘drugą stroną’, bez której tymi aukcjami nikomu nie moglibyśmy pomóc, czyli z licytującymi. W ubiegłym roku zlicytowaliśmy prace m.in. Janiny Wierusz-Kowalskiej, Ewy Kuryluk czy Rafała Olbińskiego i udało nam się zebrać ponad 174 tysiące złotych” – mówi Wolszczak-Karasiewicz.

Jak podkreśla Monika Anna Popowicz, założycielka i prezes Fundacji, z roku na rok ze środków pozyskiwanych z dobroczynnej aukcji udaje się wspierać coraz więcej osób. „Dzięki zeszłorocznym wynikom mogliśmy pomóc prawie dwustu osobom przechodzącym trudne doświadczenia choroby oraz ich najbliższym” – mówi – „Mamy wielką nadzieję, że po tegorocznej aukcji będziemy mieli co najmniej takie same możliwości. Czeka nas już czternasta edycja aukcji i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby była najbardziej udaną ze wszystkich dotychczasowych”.

Aukcję poprzedzi dwudniowy pokaz przedaukcyjny w holu kinowym warszawskiego Muzeum Narodowego. W tym czasie i w samym dniu aukcji będzie można zapoznać się ze wszystkimi zebranymi pracami. Katalog aukcyjny będzie też dostępny w internecie – m.in. na stronie internetowej Fundacji Ogród Nadziei i Domu Aukcyjnego Art in House.

***

XIV AUKCJA CHARYTATYWNA „ZIARNO SZTUKI – OGRÓD NADZIEI”

17 października (środa) 2018 r., Muzeum Narodowe w Warszawie
(rozpoczęcie o godz. 18.00)

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/Aukcja-Charytatywna-ziarno-Sztuki-ogród-Nadziei-514364005386749/

Strona www:

http://www.ogrodnadziei.org.pl/biezaca-aukcja/

SPOSOBY UDZIAŁU W AUKCJI

Licytować będzie można:

- osobiście: podczas Aukcji

- online (więcej informacji już wkrótce)

- telefonicznie: zlecenia telefoniczne lub do określonej kwoty przyjmuje Anita Wolszczak-Karasiewicz – tel. 510 211 410, e-mail:

***

ORGANIZATOR – FUNDACJA PSYCHOONKOLOGII I PROMOCJI ZDROWIA „OGRÓD NADZIEI”

Fundacja „Ogród Nadziei” działa od 2004 r. i jest organizacją pożytku publicznego. Jej celem jest udzielanie wsparcia i pomocy, w szczególności psychologicznej, dla osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich, a także profilaktyka i promocja zdrowia.

Założycielką i prezes Fundacji jest Monika Anna Popowicz – psychoonkolog, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i Terapii Simontonowskiej, nauczycielka jogi i medytacji, trenerka, coach, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Opracowany i realizowany przez Fundację Integralny Program Zdrowienia – obejmujący psychoedukację i psychoterapię w oparciu o Program Simontona, terapię tańcem i ruchem, jogę relaksacyjną oraz warsztaty antystresowe, zdrowego gotowania i umiejętności społecznych – służy pomaganiu chorym i ich bliskim w procesie zdrowienia. Od 2007 roku, we współpracy z czołowymi artystami polskimi i związanymi z Polską (malarzami, grafikami, rzeźbiarzami, fotografikami), Fundacja organizuje cykl aukcji charytatywnych „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”. W latach 2007-2017 w aukcje charytatywne Fundacji zaangażowało się ponad dwustu polskich artystów.

źródło: Fundacja „Ogród Nadziei”
data publikacji: 2018-07-10
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!