Aukcja sztuki na rzecz Refugees Welcome
autor(ka): Fundacja Ocalenie
Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, w Powidokach w Muzeum nad Wisłą (przestrzeni wystawowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) w niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 odbędzie się charytatywna aukcja sztuki na rzecz programu Refugees Welcome. Program łączy uchodźców z Polakami, którzy chcą z nimi dzielić swój dom.

Ponad 60 artystów i artystek zgodziło się przekazać swoje prace na rzecz uchodźców, w tym tak uznani twórcy jak Wilhelm Sasnal, Joanna Rajkowska, Maurycy Gomulicki, Dorota Buczkowska czy Wojtek Wieteska. Dzieła będzie można obejrzeć podczas wystawy, która zaprezentowana będzie w Powidokach w dniach 19-24 czerwca.

Partnerami aukcji są Powidoki i Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które w swojej siedzibie nad Wisłą będą gościć wydarzenie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i portal rynku sztuki Art Info.

Dochód z aukcji przeznaczony będzie na wsparcie programu Refugees Welcome, który łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi. Misją programu jest tworzyć nową kulturę powitania. Program działa w ramach Fundacji Ocalenie.

Charytatywna aukcja sztuki na rzecz Refugees Welcome odbywa się już po raz drugi. W zeszłym roku artyści podarowali 40 prac, a dochód z ich sprzedaży przekroczył 40 tys. złotych i umożliwił prężne działanie programu przez następne miesiące. Organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu aukcji w tym roku. Chcieliby, żeby wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu warszawskich aukcji.

Więcej informacji i katalog:

http://refugees-welcome.pl/aukcja

organizator: Fundacja Ocalenie
adres: Krucza 6/14A, 00-537 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 828 04 50, e-mail: biuro@ocalenie.org.pl
www: http://ocalenie.org.pl 
źródło: Fundacja Ocalenie
data publikacji: 2018-06-13
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!