Konkurs na wsparcie lokalnych projektów na terenie objętym ZPR
autor(ka): Paulina Wróbel
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL zaprasza mieszkańców, grupy nieformalne, organizacje, instytucje oraz wszystkich zainteresowanych, działających na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy, do udziału w konkursie na wsparcie lokalnych projektów.

Dzięki konkursowi można zdobyć środki na realizację pomysłu, który ożywi najbliższą okolicę.

Zwycięskie projekty mogą otrzymać dofinansowanie do 2 500 zł, a ich realizatorzy wsparcie animatorki Stowarzyszenia CAL w zaplanowaniu i przeprowadzeniu działań.

Nabór projektów w ramach 10. edycji konkursu będzie trwać w terminie 08.05.2018 - 22.05.2018 r.

Formularz zgłoszeniowy, oraz więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://centrumpaca.pl/minigranty-2/

W jakie obszary powinny wpisywać się projekty?

- pobudzanie zaangażowania mieszkańców terenu objętego Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m. st. Warszawy (w dzielnicach Praga-Południe, Praga-Północ, Targówek) w sprawy lokalne i podejmowanie oddolnych działań na rzecz dobra wspólnego,

- aktywizowanie społeczności sąsiedzkich i wspieranie integracji społeczności lokalnej,

- wykorzystanie lokalnej infrastruktury i zasobów,

- poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań problemów społecznych.

Nie macie pomysłu na działanie? Może włączycie się w obchody Dnia Sąsiada - czyli lokalnego sąsiedzkiego święta, kameralnego spotkania w miejscu gdzie mieszkacie- na Waszym podwórku, ulicy, czy okolicznym skwerku. Tegoroczne obchody odbędą się na przełomie maja i czerwca, a wielki finał akcji planowany jest na 9 czerwca. Szczegółowe informacje możecie znaleźć na stronie: http://inicjatywysasiedzkie.pl/nasze-akcje/dzien-sasiada/

Konkurs minigrantowy może pozwolić na pozyskanie dodatkowych środków potrzebnych do przygotowania Dnia Sąsiada- np. zakupu materiałów plastycznych do sąsiedzkich warsztatów, czy kwiatów do przyozdobienia podwórka.

Zachęcamy do współpracy i przekazywania informacji na temat konkursu na działanie lokalne mieszkańcom, grupom sąsiedzkim, inicjatywom, organizacjom i innym podmiotom działającym na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji w Warszawie.

Konkurs jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Prowadzenie Centrum Społecznego PACA w latach 2016–2018 oraz wspieranie działań lokalnych na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku”.

miejsce: Paca Michała, 04-386 Warszawa-Praga-Południe, woj. mazowieckie
organizator: Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, CAL
adres: Paca 40, 04-386 Warszawa-Praga-Południe, woj. mazowieckie
tel.: 22 121 59 10, e-mail: biuro@cal.org.pl
www: http://www.cal.org.pl 
źródło: Centrum Społeczne Paca
data publikacji: 2018-05-11
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!