Praktyczne studia dla przyszłych nauczycieli
autor(ka): Marcin Sieradzki
Trwają zapisy do Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. To propozycja dla osób, które chcą zostać skutecznymi nauczycielami języka polskiego lub matematyki. W roku akademickim 2018/2019 studia będą bezpłatne.

Studia w Szkole Edukacji PAFW i UW to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne kwalifikacyjne studia podyplomowe dla polonistów i matematyków (oraz osób po kierunkach pokrewnych do matematyki), którzy chcą być skutecznymi nauczycielami.

Ponad 300 godzin praktyk

Szkoła Edukacji łączy teorię akademicką z całoroczną praktyką w szkołach, wykorzystuje metody stosowane w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Jej instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University.

Studia trwają 10 miesięcy. Każdego dnia studenci odbywają praktyki w szkołach: obserwują, współprowadzą i samodzielnie prowadzą lekcje, uczestniczą w radach pedagogicznych czy zebraniach z rodzicami. Towarzyszą im w tym mentorzy – nauczyciele pracujący w szkołach praktyk.

Studenci mogą ubiegać się o stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

Kandydaci

Do Szkoły Edukacji aplikować mogą studenci i absolwenci filologii polskiej lub matematyki (studia magisterskie i licencjackie) oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki, np. fizykę. To także oferta dla nauczycieli języka polskiego i matematyki, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

Rekrutacja trwa. Żeby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Więcej informacji znajduje się w zakładce rekrutacja.

miejsce: Banacha 2c, 02-097 Warszawa, woj. mazowieckie
organizator: Fundacja Dobrej Edukacji
adres: Banacha 2C, 02-097 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie
tel.: 22 554 37 90, e-mail: fde@fde.org.pl
www: http://www.fde.org.pl 
źródło: Szkoła Edukacji PAFW i UW
data publikacji: 2018-04-24
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!