„Trzy pustynie” – 55. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”
autor(ka): Małgorzata Musioł
25 stycznia o godz. 17:30 Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone tematyce autyzmu w kontekście choroby Alzheimera.

Spotkanie zostanie poświęcone prezentacji rozmów, jakie prowadzą ze sobą autorzy niezwykłej książki „Trzy pustynie”: Michał Rutkowski i Andrzej Rutkowski. Bohaterem książki jest autysta, dzielący się ze swoimi czytelnikami własnym odbiorem świata. Jego percepcja i wrażliwość dają nam wiele do myślenia, ten młody i niezwykły człowiek przekonuje nas, że sposób postrzegania i odbioru świata, jaki powszechnie uchodzi za standardowy, nie jest jedynym. Po lekturze „Trzech pustyń” jesteśmy wzbogaceni o obszary, co do których istnienia, nawet się nie domyślamy. To cenna lekcja pokory wobec inności, która mieszka tuż obok nas i jest równie ważna, a nawet wartościowsza niż nasz sposób widzenia świata. Wiele możemy się z niej nauczyć, także otwartości i akceptacji. Wiele w niej jest także analogii, jakie możemy postawić pomiędzy autyzmem i chorobą Alzheimera.

Spotkanie ma celu zachęcenie do przyjrzenia się chorobie Alzheimera z innej, niż znana nam powszechnie, perspektywa postrzegania choroby i dotkniętych nią osób. Będzie to także znakomita okazja do wymiany swoich poglądów i doświadczeń w tym zakresie.

Spotkanie poprowadzi liderka „Przystanku Alzheimer”, Małgorzata Musioł.

Spotkanie odbędą się w czwartek, 25 stycznia 2018 roku, o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: , ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.

organizator: Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich"
adres: Gen. Andersa 13, 00-159 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 635 13 64, e-mail: info@malibracia.org.pl
www: http://www.malibracia.org.pl 
źródło: Przystanek Alzheimer
data publikacji: 2018-01-11
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!