Warszawa. Warsztaty "Godzina Kodowania" w Centrum Projektów Polska Cyfrowa
autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach, które razem z partnerami organizuje w ramach Godziny Kodowania. Godzina Kodowania (The Hour of Code) jest globalną akcją, w której uczestniczą dziesiątki milionów osób z ponad 180 krajów. Organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. W tym roku ten tydzień przypada na okres od 4 do 10 grudnia.

Każdy powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności.

Aby wziąć udział w Godzinie Kodowania, można wykorzystać platformę Hour of Code (https://hourofcode.com/pl) wystarczy tylko dostęp do internetu. Każdy może skorzystać z przygotowanych zagadek, łamigłówek, programów… Nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej – informatycznej – wiedzy.

Polską stronę Godziny Kodowania – http://godzinakodowania.pl – zawdzięczamy prof. M. Sysło – polskiemu ambasadorowi i wielkiemu propagatorowi nauki programowania w ramach Godziny Kodowania i nie tylko.

W ramach Godziny Kodowania CPPC organizuje warsztaty:

Dziadek uczy wnuczka, a wnuczek dziadka? Tak, to możliwe. Nasze warsztaty to około 90 minut pożytecznej zabawy, okazja do spędzenia czasu razem i wzajemnej wymiany wiedzy.

Sprawdź, jak możesz dołączyć do projektu ePionier! Celem tej inicjatywy jest pobudzanie potencjału uzdolnionych programistów dla zwiększenia zastosowania rozwiązań cyfrowych w administracji i gospodarce.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres .

źródło: Centrum Projektów Polska Cyfrowa
data publikacji: 2017-12-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!