23.10.2018 05.21

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Polska na podium!

Mecz o 3. miejsce: Polska-Hiszpania [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Dominik Tylkowski - strzelec drugiej bramki dla Polski w meczu o 3. miejsce [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Radość polskiej drużyny po zwycięstwie nad Hiszpanią 2:0 w meczu o 3. miejsce [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Polska drużyna dziękuje kibicom za ich doping i wsparcie podczas turnieju [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Na turnieju nie zabrakło też Andrzeja ”Bobo” Bobowskiego, króla polskich kibiców [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
 Jerzy Brzęczek, selekcjoner polskiej reprezentacji piłkarskiej, rozdaje piłki z autografem wśród kibiców [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
 Jeden ze szczęśliwców prezentuje piłkę z podpisem Jerzego Brzęczka [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
 Przed wielkim finałem drużyny Holandii i Ukrainy odśpiewują hymny narodowe [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Finał Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej rozegrał się pomiędzy Holandią a Ukrainą. Do ostatniej minuty utrzymywał się bezbramkowy remis [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
 Radość ukraińskich piłkarzy po zwycięstwie nad Holandią 1:0 [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Strzelec bramki Maksymilian Sar po gwizdku kończącym mecz finałowy [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Portugalscy piłkarze, którzy jeszcze w fazie grupowej przegrali z Ukrainą 1:5, w dalszej części turnieju byli ich najwierniejszymi kibicami [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Drużyna Ukrainy dziękuje swojemu trenerowi [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl].
Ukraina - złoty medalista VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej [fot. Tomasz Kaczor dla warszawa.ngo.pl]
Ostatnia minuta Finału Mistrzostw Świata między drużynami Holandii i Ukrainy. Cały czas bezbramkowy remis. Faulowany zawodnik Ukrainy, Maksym Sar, ucałował piłkę i z połowy boiska wykonuje rzut wolny. Trafia w okienko, czym ostatecznie daje Ukrainie złoty medal!

Polska, w meczu o trzecie miejsce, pokonała 2:0 drużynę Hiszpanii.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej odbyły się w Warszawie już po raz szósty. 28 i 29 lipca na stadionie Legii trzydzieści drużyn z całego świata walczyło o tytuł mistrza. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie "Nadzieja na Mundial".

Tekst i foto: Tomasz Kaczor.