19.10.2018 05.40

S3KTOR: Lekarze Nadziei

Wszyscy lekarze pracują tu jako wolontariusze. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Piotr Sasim, oprócz pracy w przychodni, jeździ też razem ze Strażą Miejską w Ulicznym Patrolu Medycznym jako ratownik medyczny. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
(fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
(fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Doktor Maria Zoll-Czarnecka stworzyła przychodnię na początku lat 90. i pracowała w niej prawie do końca życia. Odeszła w marcu 2016 roku w wieku 88 lat.  (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Liczne nagrody, dyplomy i wyróżnienia przyznane przychodni Lekarzy Nadziei. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Zima to szczególnie trudny czas dla ludzi w kryzysie bezdomności. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Elektrokardiogram to jeden ze sprzętów podarowanych przychodni przez Fundację WOŚP. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
(fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
W przychodni Lekarzy Nadziei pacjenci mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy m.in. chirurga, kardiologa, psychiatry, stomatologa czy neurologa. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
(fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)

Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei” Oddział Warszawski, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia dla Bezdomnych w konkursie S3KTOR 2016 otrzymało nagrodę w kategorii głównej - GRAND S3KTOR.

Nagroda ta jest przyznawana za całokształt pracy organizacji, która prowadzi działania na rzecz Warszawy i jej mieszkańców co najmniej od dziesięciu lat.

Zobacz więcej: Nagrody S3KTOR rozdane! Poznajcie laureatów

Przychodnia działa od 1994 roku. W 2016 roku przyjęto w niej 8757 pacjentów. Oprócz pomocy medycznej, organizacja oferuje również pomoc w znalezieniu miejsc noclegowych czy uregulowaniu spraw formalnych

Kapituła konkursu S3KTOR doceniła ludzi, którzy w sensie dosłownym i metaforycznym, dają nadzieję osobom cierpiącym i wykluczonym, często żyjącym z piętnem stereotypów lub rzeczywistych błędów życiowych. Za niezwykłe uznano stworzenie przychodni dla osób bezdomnych, które mają ograniczony dostęp do świadczeń medycznych. Uhonorowanie Stowarzyszenia tą nagrodą jest także okazją do promocji pożądanych społecznie i odpowiedzialnych postaw oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

O tym, jak działa przychodnia, jacy ludzie tam pracują i co robią możesz przeczytać tutaj: S3KTOR 2016: Leczą, bo są lekarzami.

Foto: Tomasz Kaczor