20.09.2018 14.32

W Warszawie wybrano Miss Świata na Wózku

Widzowie Gali Finałowej Miss Willchair World 2017 wypełnili Arenę Ursynów. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.no.pl)
Na początku reprezentantki wyjechały na scenę w strojach narodowych. W wyznaczonych sektorach Gala była tłumaczona na język migowy oraz przedstawiana za pomocą audiodeskrypcji dla osób niewidomych. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Galę otworzyła prezeska Fundacji Jedyna Taka - Katarzyna Wojtaszek oraz Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Reprezentantka Indii w stroju narodowym. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Druga reprezentantka Indii w stroju narodowym. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Reprezentacja Ukrainy gorąco kibicowała swojej kandydatce. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Reprezentantki Chile, Rosji i Holandii w strojach koktajlowych. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Reprezentantka Ukrainy. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Reprezentantka USA w objęciach tancerza z Tańca z Gwiazdami. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Reprezentantka Rosji w objęciach tancerza z Tańca z Gwiazdami. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Swing Duet, czyli Joanna Reda i Paweł Karpiński - mistrzowie Polski w tańcu na wózkach. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Projekt ”Młodzi migają muzykę” wykonał ”Sen o Warszawie” Czesława Niemena. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Podczas występu Moniki Kuszyńskiej wszystkie kandydatki zostały na scenie z artystką, również poruszającą się na wózku. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Jury zakończyło obrady. Lada moment poznamy Pierwszą Miss Świata na Wózkach! (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Tytuł II Vice Miss zdobyła Adrianna Zawadzka z Polski. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
I Vice Miss została reprezentantka RPA Lebohang Monyatsi. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Hanna Gronkiewicz-Waltz ukoronowała najpiękniejszą kobietę na świecie, poruszającą się na wózku. Została nią reprezentantka Białorusi - Aleksandra Chichikova. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
Agnieszka Hyży i Kamil Baleja, którzy prowadzili Galę, robią sobie pamiątkowe selfie z Miss Willchair World 2017. (fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)
(fot. Tomasz Kaczor, warszawa.ngo.pl)

Pierwsze na świecie wybory Miss Świata na Wózkach odbyły się w sobotę w Warszawie. Polskę odwiedziło 24 najpiękniejsze kobiety z pięciu kontynentów. Kraje mogły zgłosić po dwie swoje przedstawicielki, przy czym każda organizacja działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością mogła zgłosić tylko jedną kobietę. 

Przez tydzień kandydatki odwiedzały ciekawe miejsca w stolicy, ale też odbywały warsztaty, podczas których - pod opieką fotografów i choreografów - przygotowywały się do Gali Finałowej. Organizatorem wyborów Miss Willchair World 2017 była Fundacja Jedyna Taka, która od 2014 roku organizuje wybory najpiękniejszej Polki na wózku.
 
Koronę Miss Willchair World 2017 jury przyznało Białorusince Aleksandrze Chichikovej. Tytuł Vice Miss zdobyła reprezentantka RPA Lebohang Monyatsi, a II Vice Miss Polka - Adrianna Zawadzka. Jej też przypadły dwie nagrody komplementarne - Miss Wdzięku i Miss Foto (nagroda wyłoniona w głosowaniu fotoreporterów).
 
Tekst i foto - Tomasz Kaczor [warszawa.ngo.pl]