22.05.2018 00.45

Nadzieja na Mundial

Radość z wejścia do finału Mistrzostw Polski.
I gorycz porażki w półfinale.
Niezdobyta w finale bramka Horyzontu Kołaczkowo i najlepszy bramkarz Mistrzostw - Konrad Sieracki.
Mistrz Polski Horyzont Kołaczkowo
Byli reprezentanci Polski i zespół Grom Warszawa tuż przed meczem.
Dariusz Dziekanowski próbuje wyrwać się spod pressingu Gromu Warszawa.
Robert Marczuk z drużyny Orłów Siedlce odbiera puchar dla Najradośniejszego Zawodnika Mistrzostw.

W ostatnią sobotę kwietnia w Bemowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się VII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Spośród 38 drużyn tytuł Mistrza Polski oraz możliwość gry w lipcowych Mistrzostwach Świata wywalczył zespół Horyzont Kołaczkowo, pokonując w finale SOS Kraśnik. Zeszłoroczny Mistrz Polski, Sternik Szczecin, w tym roku uplasował się na trzeciej pozycji.

Mecz finałowy nie kończył jednak sobotnich atrakcji. Po zawodnikach z Kołaczkowa i Kraśnika na murawę weszli dawni reprezentanci Polski: między innymi Piotr Świerczewski, Dariusz Dziekanowski, Marek Jóźwiak i Maciej Szczęsny, a kolejne zespoły rozgrywały z nimi krótkie mecze.

Dzięki zwycięstwu swojej reprezentacji, dom dziecka w Kołaczkowie otrzymał na rok samochód. Zaś wszyscy zawodnicy VII Mistrzostw Polski będą mogli na żywo kibicować piłkarzom podczas Mistrzostw UEFA EURO U21, które odbędą się w Polsce.

Organizatorem Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się w 2010 roku. Od tamtej pory w organizowanych przez stowarzyszenie turniejach wzięło udział ponad 3,5 tysiąca zawodników z 36 krajów.

 

Tekst i zdjęcia: Tomek Kaczor, warszawa.ngo.pl