Przejdź do treści głównej

Gra online: Dzielnica pozarządowa / Symulator stowarzyszenia

Dzielnica Pozarządowa
Chcielibyście choć przez chwilę wcielić się w rolę osoby zarządzającej stowarzyszeniem? A może szukacie pomysłów na nowe działania społeczne? Mamy coś dla Was! W ramach SCWO stworzyliśmy grę symulacyjną Dzielnica Pozarządowa. Skierowana jest do osób związanych z trzecim sektorem oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z NGO. Zainteresowani? Zapraszamy do gry.

Dzielnica Pozarządowa to gra internetowa, symulująca pracę stowarzyszenia. Aby w nią zagrać, wystarczy podłączenie do Internetu i przeglądarka internetowa. Wcielamy się w niej w osobę zarządzającą młodą organizacją, działającą lokalnie na terenie jednej z warszawskich dzielnic. Nasze stowarzyszenie dysponuje ograniczonymi zasobami, ale ambicje ma całkiem spore. Chce zaistnieć w lokalnej społeczności, rozbudować swoje zaplecze, nawiązać pozytywne relacje z sąsiadami oraz partnerami, a także wyrobić sobie rozpoznawalną markę. Na starcie dowiadujemy się, że przed nami dwanaście miesięcy ciężkiej pracy, czyli w przełożeniu na język gry: dwanaście rund. To, jakie decyzje podejmiemy w trakcie rozgrywki, będzie miało wpływ na dalsze losy i rozwój organizacji. Wsparciem naszych starań są dodatkowe misje, czyli działania, które umożliwią nam pozyskanie dodatkowych zasobów i rozbudowanie naszego stowarzyszenia.

Gra adresowana jest do wszystkich tych, którzy chcą poznać od kuchni świat organizacji pozarządowych, zobaczyć z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się na co dzień mniejsze i większe stowarzyszenia oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy trzeciego sektora. Skorzystają z niej zarówno osoby od lat działające w NGO, jak i te, które dopiero zaczynają pracę w fundacji lub stowarzyszeniu. Dzięki zróżnicowanym zadaniom, gracze będą mogli poznać podstawy zarządzania organizacją oraz dowiedzieć się, jakie obowiązki na nich spoczywają. W Dzielnicy Pozarządowej nie zabraknie również oryginalnych inspiracji oraz świeżych pomysłów na działania społeczne. Najmocniejszym elementem gry jest jej wymiar edukacyjny. Kluczowe zagadnienia, które pojawiają się w zadaniach, autorzy zlinkowali z artykułami poszerzającymi wiedzę, aby gracze mogli świadomie decydować i trafnie oceniali podejmowane ryzyko.

Za prace nad grą odpowiadała Federacja MAZOWIA.

 

Kliknij i zagraj w grę Dzielnica pozarządowa!

 

Projekt „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.


LOGO

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0
Logo SCWOP