Przejdź do treści głównej

Greenpeace: Akcja solidarnościowa z aresztowanymi aktywistami

autor(ka): Greenpaece
2013-10-01, 17:58
archiwalne
Fundacja Greenpeace Polska zaprasza na akcję solidarnościową z aktywistami Greenpeace #1z30, zatrzymanymi podczas pokojowego protestu przeciwko planowanemu przez Gazprom wydobyciu ropy w Arktyce. Decyzją sądu ekolodzy spędzą w areszcie w Murmańsku aż dwa miesiące, do czasu zakończenia śledztwa o domniemane piractwo. Wśród zatrzymanych jest Polak – Tomasz Dziemiańczuk. Start: środa 2 października 2013, godz. 10:00 przy budynku Rotundy w centrum Warszawy.

W ramach akcji solidarnościowej aktywiści Greenpeace ustawią klatkę, podobną do tej, w której przesłuchiwani byli zatrzymani aktywiści podczas rozprawy w Murmańsku. Od środy do soboty przez całą dobę będą przebywać w niej osoby apelujące o uwolnienie zatrzymanych. W akcji może wziąć udział każdy, kto utożsamia się z zatrzymanymi i czuje się 1 z 30.

W sobotę, w ramach globalnego dnia akcji, na całym świecie odbędą się wydarzenia solidarnościowe. Polacy będą mogli dołączyć do akcji organizowanych w Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie, Katowicach, Krakowie oraz Legnicy.

W trakcie trwania akcji solidarnościowych aktywiści Greenpeace będą zachęcać do wyrażenia solidarności z zatrzymanymi oraz do wysłania maila z apelem do ambasadora Rosji o jak najszybsze uwolnienie zatrzymanych. Do tej pory ponad 700 tys. osób z całego świata wysłało maile w tej sprawie do ambasadorów.

http://www.greenpeace.pl/1z30/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: inf. nadesłana
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: 2013-10-02
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • prawa człowieka