Przejdź do treści głównej

Razem 12 września

autor(ka): RAZEM'89
2009-08-28, 14:40
archiwalne
12 września mija 20 lat od powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego rządu wolnej Polski. Organizacje Inicjatywy Razem 89 uczestniczą w przygotowaniach do uroczystości w Warszawie i zachęcają do udziału w nich.

12 września, o godzinie 16, w lokalu InfoQultury (pl. Konstytucji 4) organizujemy spotkanie z Premierem Tadeuszem Mazowieckim. Ma to być okazja do zadania pytania, podzielenia się swoja opinią, poruszenia kwestii, które są ważne dzisiaj, podziękowania, czyli – wszystko co chcielibyście powiedzieć Premierowi. Spotkanie poprowadzi Tomasz Lis, jest ono otwarte, serdecznie zapraszamy. Ponieważ jednak dla wielu z Państwa przyjazd do Warszawy będzie niemożliwy – uruchamiamy adres internetowy . Prosimy o przesyłanie swoich opinii, pytań, zagadnień, które chcielibyście poruszyć.

Także 12 września, o godzinie 19.00, w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert, którego Gośćmi Honorowymi będą Tadeusz Mazowiecki i członkowie jego rządu, a także Lech Wałęsa i wiele innych osób ważnych dla ostatniego dwudziestolecia.  W programie utwory Liszta, Pendereckiego, Elgara, Chopina, Beethovena. Leszek Możdżer zagra impresję na tematy polskie.

Inicjatywa Razem 89 dysponuje pewną ilością zaproszeń do Teatru. Chcielibyśmy Państwu umożliwić udział w tym wydarzeniu i dlatego tych z Państwa, którzy chcieliby zaproszenie uzyskać prosimy o jak najszybszy kontakt ( lub telefon 793 093 748).

13 września na Uniwersytecie Warszawskim (stary BUW), w godzinach 10.00-16.30 odbędzie się sesja „Bilans dwudziestolecia – w rocznicę powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego”. W programie sesji trzy panele:

„Co zastaliśmy i jaką Polskę zostawiliśmy – mówią członkowie rządu Tadeusza Mazowieckiego”: Krzysztof Skubiszewski, Leszek Balcerowicz, Krzysztof Kozłowski, Aleksander Hall. Prowadzenie prof. Andrzej Friszke.

„Pierwszy rząd z perspektywy następnych” – mówią premierzy Jan K. Bielecki, Jan Olszewski, Waldemar Pawlak, Hanna Suchocka, Włodzimierz Cimoszewicz. Prowadzenie Aleksander Smolar.

„Następne 20 lat” – mówią Mateusz Halawa, Zespół Obsidian Millward Brown SMG/KRC
Katarzyna Julia Olesińska i Bartosz Stodulski, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", Julia Koszewska, Klub Inteligencji Katolickiej Warszawa, Szymon Gutkowski, Inicjatywa Razem 89.

Prowadzenie prof. Wojciech Lengauer

Zapraszamy!!

RAZEM'89
www.razem89.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: RAZEM'89
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: od 2009-09-12 do 2009-09-13
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • demokracja
  • historia
  • inicjatywy oddolne
  • społeczeństwo obywatelskie