Przejdź do treści głównej

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ponownie zorganizuje spotkanie CSR Europe

autor(ka): Agnieszka Siarkiewicz
2018-10-11, 09:17
Najbliższe spotkanie wiodącej, europejskiej sieci organizacji działających na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu - CSR Europe odbędzie się w Warszawie. Współorganizatorem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem VIVE Textile Recycling.

Spotkania organizacji członkowskich CSR Europe (National Partners Organizations’ meetings) przypadają raz na pół roku. Na miejsce najbliższego wybrano Polskę, a organizowane jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, członka CSR Europe. Będzie miało charakter zamknięty. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele europejskich organizacji działających na rzecz CSR oraz firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

- Rozwój społecznej odpowiedzialności potrzebuje nie tylko krajowych działań. Równie ważne są międzynarodowe inicjatywy i współpraca. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jako organizacja członkowska CSR Europe stara się je aktywnie wspierać. Współorganizując w Polsce spotkanie Narodowych Partnerów CSR Europe wyrażamy naszą odpowiedzialność i zaangażowanie w te procesy. Zbliżające się wydarzenie będzie okazją do budowania relacji i wypracowania rozwiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju w ramach organizacji działających w Europie – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W Warszawie w dniach 18-19 października 2018 roku przedstawiciele narodowych partnerów CSR Europe zajmą się kluczowymi tematami dla działania organizacji, w tym opracowaniem strategii do 2030 roku. Perspektywa ta ma związek z przyjętymi przez ONZ Celami Zrównoważonego Rozwoju, wyznaczającymi kierunki dla rozwoju na świecie. W tym kontekście uczestnicy podejmą dyskusję na tematy: jakość edukacji i godna praca, zarządzanie różnorodnością oraz zrównoważone miasta i społeczności. Wśród istotnych zagadnień wskazano również „gospodarkę obiegu zamkniętego”, która coraz bardziej wpływa na sposób działania biznesu. Oczekuje się nowego podejścia do gospodarowania surowcami, zbiórki odpadów czy ekoprojektowania. W Polsce działają już firmy, których model biznesowy opiera się na tzw. gospodarce okrężnej. Należy do nich VIVE Textile Recycling, partner spotkania CSR Europe.

- Grupa VIVE stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie tekstyliów pochodzących z recyclingu, a w konsekwencji daje drugie życie tekstyliom, promując tym samym wartości pracy w cyklu gospodarki w obiegu zamkniętym. Firma dokłada wszelkich starań, by swój długoterminowy sukces osiągać nie tylko poprzez innowacyjne produkty i usługi, ale również poprzez odpowiedzialne traktowanie otoczenia, w którym funkcjonuje. – mówi Ewelina Rozpara, Rzecznik Prasowy Grupy VIVE. - Jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie i lider recyclingu VIVE Group czuje się zobowiązana do podejmowania działań zarówno na rzecz ochrony środowiska, lokalnych społeczności, jak i edukacji rynku. Promowanie dobrych praktyk jest kluczowe dla ich upowszechniania, dlatego tak ważna jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, które niewątpliwie umożliwia CSR Europe. – dodaje Ewelina Rozpara.

Spotkania krajowych organizacji partnerskich CSR Europe odbywają się dwa razy do roku w różnych państwach europejskich. Forum Odpowiedzialnego Biznesu należy do CSR Europe od 2002 roku. W 2011 przygotowywało takie wydarzenie, a w 2018 roku ponownie zostało zaproszone do jego organizacji.

W tym roku w ramach wydarzenia zaplanowano również galę ogłoszenia wyników Konkursu Raporty Społeczne, nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. To już 12. edycja konkursu organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Osoby zainteresowane wynikami będą mogły śledzić przebieg gali poprzez media społecznościowe Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

CSR Europe poprzez sieć firm członkowskich i 44 krajowych organizacji CSR, w tym również Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zrzesza ponad 10 tys. przedsiębiorstw, pełniąc rolę platformy dla firm i organizacji zorientowanych na zrównoważony rozwój, upowszechnienie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. CSR Europe działa również poza granicami Europy i prowadzi współpracę z organizacjami CSR w innych regionach świata. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.csreurope.org.

Organizatorzy: CSR Europe, Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner: VIVE Textile Recycling

Partner wspierający: Warsaw Trade Tower


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Miejsce: Warszawa,
Data wydarzenia: od 2018-10-18 do 2018-10-19
Organizator:

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Adres:

Szpitalna 5 20, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 627 18 71

E-mail:

biuro@fob.org.pl

Www:

http://www.odpowiedzialnybiznes.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • przedsiębiorczość
  • współpraca z biznesem