Przejdź do treści głównej

Podatnicy z Warszawy przekazali OPP blisko 172 mln zł

autor(ka): Redakcja ngo.pl (opr.)
2018-10-09, 06:52
Ministerstwo Finansów ogłosiło dane dotyczące 1% podatku za 2017 rok. Podatnicy na rzecz organizacji pożytku publicznego przekazali rekordową kwotę ponad 760 milionów złotych! Ponad 22% z tej kwoty przekazali podatnicy rozliczający się w Warszawie.

Liczba podatników przekazujących 1% jeszcze nigdy nie była tak wysoka – w tym roku ponad 14 milionów Polek i Polaków skorzystało z tej możliwości.

Rozliczając się za 2017 rok na rzecz OPP przekazaliśmy o niemal 100 milionów więcej niż w roku ubiegłym, czyli ponad 760 mln zł.

Ponad 22% z tej kwoty (blisko 172 mln zł) przekazali organizacjom pożytku publicznego podatnicy rozliczający się w Warszawie.

O pół miliona wzrosła także liczba przekazujących – ponad 14 milionów osób zdecydowało się na wypełnienie odpowiedniej rubryki w zeznaniu podatkowym. Ponad 2 mln z nich rozlicza się w warszawskich urzędach skarbowych.

W pierwszej trzydziestce organizacji, które za 2017 rok otrzymały najwięcej przekazów 1-procentowych znalazła się m.in. Fundacja Dr Clown, która co prawda prowadzi działania w różnych miejscach Polski, ale w 2018 r. została laureatem stołecznego konkursu S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w 2017 roku w kategorii NOWATORSKI.

Fundacja Dr Clown otrzymał blisko 3,5 mln zł od ponad miliona podatników.

Rekordowy 1% dla OPP

W skali kraju na wsparcie OPP zdecydowała się już ponad połowa wszystkich podatników i ponad 60% tych, którzy wykazali należny podatek do zapłacenia.

Przeciętnie przekazywaliśmy wybranej organizacji 54 złote – w zeszłym roku o 5 złotych mniej.

Pierwsza trójka od lat jest niezmienna. Najwięcej, jak co roku, otrzymały Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (166 mln zł), Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym (37 mln zł), Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” (36 mln zł).

Wykaz organizacji pożytku publicznego, które w 2018 roku otrzymały kwoty 1% podatku - dane Ministerstwa Finansów >

 

CZYTAJ TAKŻE: 1% podatku dla OPP w 2018 r. To jest rekordowy rok!

 
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • aktywność obywatelska
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • wspieranie organizacji