Przejdź do treści głównej

Konferencja: Medialna EduAkcja Warszawy

autor(ka): Dorota Górecka
2018-10-05, 14:58
5 listopada 2018 r. w Przestrzeń from Facebook odbędzie się trzecia edycja konferencji Medialna EduAkcja Warszawy. Program i rejestracja na stronie https://konferencjamedialna.evenea.pl/.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Medialnej EduAkcji Warszawy jest „Odpowiedzialność za słowo”. Będziemy przyglądać się zjawiskom związanym z szeroko rozumianą komunikacją za pomocą narzędzi cyfrowych. Internet jest doświadczalnym polem, na którym użytkownicy eksperymentują z tworzeniem treści i nieustannie testują granice wolności słowa. Chcemy rozmawiać o tym, jak rozwijając kompetencje medialne i cyfrowe, możemy zmieniać schematy komunikacji i jakie wyzwania stoją w związku z tym przed edukacją. Instytucje i organizacje które przyjęły nasze zaproszenie do udziału w konferencji to: Centrum Edukacji Obywatelskiej, NASK PIB, Amnesty International, Stowarzyszeniu Demagog i Warszawska Liga Debatancka. W czasie Medialnej EduAkcji będziecie mogli też posłuchać Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, autorki bloga Zwierz Popkulturalny, a także uczniów i absolwentów XIV L.O. im. S. Staszica w Warszawie.

Medialna EduAkcja to odbywające się cyklicznie konferencja umożliwiająca spotkanie różnych środowisk, które albo zajmują się edukacją medialną albo wykorzystują media jako narzędzia. Jej poprzednie edycje poświęcone były mapowaniu tematów edukacji medialnej oraz instytucji i organizacji aktywnych w tym obszarze. Dyskutowaliśmy także o jej celach, zarówno w odniesieniu do jednostek, jak i całego społeczeństwa. W tym roku, starając się odpowiadać na bieżące wyzwania związane z mediami cyfrowymi (propaganda, dezinformacja, mowa nienawiści) w centralnym punkcie refleksji stawiamy wychowanie do odpowiedzialnej, krytycznej, aktywnej i twórczej komunikacji. W czasie konferencji będziemy prezentować najnowsze narzędzia dla edukatorów medialnych, wyniki badań oraz ciekawe projekty. Oddamy także głos samej młodzieży, która pokaże nam wycinek swojego medialnego świata.

Organizatorami konferencji są: Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, fundacja Nowoczesna Polska oraz Przestrzeń from Facebook.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: www fundacji Nowoczesna Polska
Miejsce: Przestrzeń from Facebook, ul. Koszykowa 61, Warszawa,
Data wydarzenia: 2018-11-05
Organizator:

Fundacja Nowoczesna Polska

Adres:

Marszałkowska 84/92 lok. 125, 00-514 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 621 30 17

Faks:

22 621 30 17

E-mail:

fundacja@nowoczesnapolska.org.pl

Www:

http://www.nowoczesnapolska.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura i sztuka
  • nowe technologie