Przejdź do treści głównej

Zielone miasta naprawią świat. Debata z polityczkami miejskimi

autor(ka): Fundacja Strefa Zieleni
2018-10-01, 13:25
archiwalne
źródło: http://commons.wikimedia.org/, autorka:Alina Zienowicz
Fundacja Strefa Zieleni zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 3 października (środa) o godz. 18.00 w Warsztacie Warszawskim, pl. Konstytucji 4 oraz streaming online.

Zielone miasta naprawią świat. Debata z polityczkami miejskimi

  • 2,5 tysiąca nowych zielonych miejsc pracy!
  • 500 tys. m2 budynków przyjaznych środowisku!
  • Walka ze zmianą klimatu na czele sieci zielonych miast!

Takie wyniki osiągnęła Bruksela w latach 2004-2014, kiedy współrządzili nią Zieloni. Fundacja Strefa Zieleni serdecznie zaprasza na spotkanie z polityczką z Brukseli Evelyne Huytebroeck, która opowie o tych sukcesach i o tym, czy można powtórzyć je w innych miastach.

Evelyne to posłanka w parlamencie lokalnym, członkini zielonej belgijskiej partii Ecolo. W latach 2002-2004 współprzewodniczyła partii, w latach 2004-2014 była ministrą Środowiska, Energii, Rewitalizacji Miejskiej, Młodzieży i Pomocy Spolecznej.

Rozpoczęła również projekt "Bruksela, Zielona Stolica Europy", była zaangażowana w prace Komitetu Regionów w kwestiach energii i zrównoważonych miast.

W latach 2010-2015 była wiceprezydentką dwóch sieci miast: Energycities i ICLEI (samorządy lokalne na rzecz zrównoważonego rozwoju), od samego początku aktywnie uczestniczyła w Porozumieniu Burmistrzów. A dzisiaj współpracuje z nimi przed COP, pracując nad widocznością kwestii "zrównoważonych miast" w debacie publicznej. Zdaniem Evelyne miasta są ofiarami zmian klimatu, ale także źródłem odpowiedzi i rozwiązań.

Z naszą goscinią rozmawiać będzie Dagmara Misztela. Dagmara to pasjonatka OZE, działaczka samorządowa, ekofeministka, Uwielbia muzykę i wszystko co z nią związane. Wierzy w sztukę zaangażowaną i rozwój poprzez sztukę.

Przewodnicząca Koła Warszawskiego Partii Zieloni, Przewodnicząca Rady Osiedla Wierzbno, Członkini Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Członkini Kongresu Kobiet.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, specjalność ciepłownictwo, Studia podyplomowe: PAN Komunikacja społeczna i media, SWPS negocjacje i mediacje, ALK Zarządzanie Nieruchomościami, Zainteresowana wszelkimi formami samoorganizacji społeczności i samorządem.

Mocno wierzy w samowystarczalność energetyczną i siłę sprawczą sztuki zaangażowanej.

Stworzyła kampanię Gdzie Jest Drzewo. Aktywistka akcji One Billion Rising. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na FB oraz do oglądania streamingu online na stronie Strefy Zieleni.


Źródło: Fundacja Strefa Zieleni
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: 2018-10-03
Organizator:

Fundacja "Strefa Zieleni"

Adres:

Dragonów 2 lok. 6, 00-467 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 302 88 55

E-mail:

fundacja@strefazieleni.org

Www:

http://strefazieleni.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia
  • miasto
  • rośliny
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie