Przejdź do treści głównej

Mieszkańcy Pragi-Północ wskażą pomysły na nowy skwer - konsultacje

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2018-09-13, 12:23
Skwer przy ul. Markowskiej
U zbiegu ulic Markowskiej i Ząbkowskiej powstanie nowa, zielona przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Mieszkańcy już od 15 września mogą zgłaszać swoje uwagi i pomysły na zagospodarowanie skweru, który jest odnawiany w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Ławki, huśtawki czy rozmieszczenie ścieżek, to tylko niektóre elementy, które będą konsultowane z warszawiakami. Teren zieleni przy ul. Markowskiej ma spełnić oczekiwania mieszkańców Pragi-Północ, lubiących odpoczynek w otoczeniu przyrody. W tym celu, przedstawiciele miasta wyruszą w teren zbierając opinie osób napotkanych przy okolicznych ulicach i podwórkach. O zdanie zostaną zapytane też dzieci z pobliskiego przedszkola oraz młodzież z Klubu Młodzieżowego na Brzeskiej. Najmłodsi warszawiacy powiedzą, na czym lubią się bawić i jakie atrakcje chcieliby mieć na nowym placu zabaw.

Oprócz tego, do 30 wrześnie mieszkańcy mogą podzielić się swoją opinią za pomocą maila. Wiadomości należy przesyłać na adres .

Daty konsultacji przy ul. Markowskiej:

  • 15 września (sobota), godz. 10.00-13.00;
  • 17 września, (poniedziałek), godz. 16.00-19.00.

Piknik i pierwsze projekty

Aby zachęcić mieszkańców Pragi-Północ do rozmów, organizatorzy przygotowali dodatkowo piknik sąsiedzki. W niedzielę, 23 września, w godzinach 11.00-14.00, na uczestników spotkania czekają liczne konkursy, zabawy i animacje. Piknik odbędzie się na parkingu, tuż obok projektowanego skweru.

Po zebraniu pierwszych propozycji, w październiku, powstanie wstępny zarys modernizacji. Warszawiacy będą mogli go skomentować podczas drugiego etapu konsultacji a także wskazać ewentualne zmiany.

II etap konsultacji przy ul. Markowskiej:

  • 11 października (czwartek) w godzinach 15.00-18.00
  • 13 października (sobota) w godzinach 10.00-13.00

Po konsultacjach, na przełomie listopada i grudnia 2018 powstaną szczegółowe wytyczne dla architektów. Skwer według wstępnych planów zostanie otwarty jesienią w przyszłym roku.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: od 2018-09-15 do 2018-10-13
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • miasto
  • rewitalizacja
  • rozwój lokalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne