Przejdź do treści głównej

Konferencja "Kondycja trzeciego sektora w Polsce" [patronat ngo.pl]

autor(ka): Res Publica Nowa
2018-09-11, 16:41
Jak silny jest trzeci sektor w Polsce? W jaki sposób polityka państwa wpływa na gotowość obywateli do odgrywania roli społeczeństwa obywatelskiego? Fundacja Res Publica i Ambasada Królestwa Niderlandów zapraszają na konferencję pt. Kondycja trzeciego sektora w Polsce, która odbędzie się 25 września 2018 o godz. 9.30, w budynku Ambasady na ul. Kawalerii 10 w Warszawie.

Jak silny jest trzeci sektor w Polsce? W jaki sposób polityka państwa wpływa na gotowość obywateli do odgrywania roli społeczeństwa obywatelskiego? Czy istnieją obszary, w których polskie społeczeństwo potrzebuje silniejszego głosu i skuteczniejszych organizacji? Czy trzeci sektor z powodzeniem może pełnić funkcję instytucji strażniczych? Czy jest potrzeba i czy powinno być miejsce na zagraniczne fundusze? Jaka jest współczesna rola polskiego społeczeństwa obywatelskiego?

Rejestracja

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i prawie 30 lat po upadku komunizmu warto przyjrzeć się jakości i efektywności polskiego społeczeństwa obywatelskiego pod kątem zrównoważonego rozwoju. Organizowana konferencja ma posłużyć prawidłowej ocenie kondycji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, szczególnie w świetle nowych warunków, jak utworzenie w 2017 roku Narodowego Instytutu Wolności i ustanowienie wieloletniego programu na rzecz rozwoju organizacji obywatelskich.

Niezależnie od wniosków jakie wypłyną z dyskusji, należy z góry stwierdzić, że rolą społeczeństwa obywatelskiego w demokracji jest kontrolowanie i w miarę możliwości równoważenie władz, a to możliwe jest tylko gdy posiada się odpowiednie doświadczenie. Dlatego też testem dla każdych rządzących jest otwartość na działania społeczeństwa obywatelskiego oraz ciągłe wsparcie i zachęta ich do działania.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego: reprezentanci organizacji pozarządowych, urzędnicy, przedstawiciele administracji rządowej, specjaliści CSR, operatorzy grantów, naukowcy, partnerzy międzynarodowi, a także obywatele.

Podczas konferencji wystąpią goście specjalni, zaszczycą nas dyskusją dyplomaci z krajów partnerskich, dlatego konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Program

Data: 25 września 2018, w godz. 9.30-15.30
Miejsce: Ambasada Królestwa Niderlandów, ul. Kawalerii 10, Warszawa
RSVP do 20 września


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Res Publica Nowa
Data wydarzenia: 2018-09-25
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • państwo, polityka