Przejdź do treści głównej

NGO z Mazowsza, spotkajmy się! [patronat ngo.pl]

autor(ka): Federacja Mazowia
2018-09-10, 10:09
1 października Federacja Mazowia organizuje XIV Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych - spotkanie ngo z całego województwa. Spotkanie w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, w godz. 9.00 – 17.00 to spotkania tematyczne i warsztaty, targi instytucji grantodawczych, rozmowa z członkami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, ale przede wszystkim okazja do poznania i wymiany doświadczeń! Zgłoś swój udział już dziś!

Wiosną i latem Federacja Mazowia jeździła po Mazowszu, gdzie spotykała się z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. W 27 spotkaniach wzięło udział ponad 200 organizacji – fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, lokalnych grup działania i ochotniczych straży pożarnych. Słuchaliśmy o trudnościach, wyzwaniach i codziennej pracy. Teraz wszystkie organizacje z województwa (oraz urzędników i urzędniczki współpracujących z ngo) zapraszamy na spotkanie w Warszawie, by wspólnie zmierzyć się z tym, co jako wojewódzki sektor nas boli.

Chcemy, aby XIV Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych było przestrzenią do wymiany wiedzy, inspiracji, ale też okazją do zdobycia konkretnych informacji czy umiejętności. Dlatego program jest tak intensywny i tak bogaty. 15 różnych spotkań tematycznych i warsztatów, targi instytucji grantodawczych i debata z udziałem członków i członkiń Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Piotr Todys z Fundacji TUS, jeden z organizatorów pierwszych MFIP-ów, mówił rok temu: „Jako liderzy warszawskich ngo widzieliśmy wartość zarówno w formalnym, jak i nieformalnym porozumieniu między organizacjami. Zależało nam, aby te relacje były żywe. Kiedy ich nie ma, to siła indywidualnych organizacji jest mniejsza, pomysły się dublują. Tracimy też ten pierwiastek, który daje życie, ferment i wymianę poglądów – tak ważne w rozwoju organizacji”. Jego słowa są nadal aktualne, dlatego zapraszamy do udziału w XIV Mazowieckim Forum Inicjatyw Pozarządowych!

Program dostępny jest TUTAJ.

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj: https://goo.gl/forms/uUyiPtOaXMHB10a33

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Warszawy. Przestrzeń wydarzenia jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Patronat medialny: NGO.PL.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Federacja Mazowia
Miejsce: Centrum Kreatywności Targowa, Targowa 56, 03-733 Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2018-10-01
Organizator:

Federacja MAZOWIA

Adres:

Kredytowa 6 22, 00-062 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 652 22 66

Faks:

22 350 64 40

E-mail:

mazowia@mazowia.org.pl

Www:

http://www.mazowia.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje pozarządowe
  • partycypacja
  • pożytek publiczny
  • współpraca między organizacjami