Przejdź do treści głównej

Warszawa Bez Barier! Integracja ogłasza start trzech konkursów promujących dostępność cyfrową i architektoniczną

autor(ka): Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
2018-09-05, 12:42
„Aplikacja bez barier”, „Serwis www bez barier” i „Warszawska inwestycja bez barier” to nazwy trzech konkursów promujących dostępność cyfrową i architektoniczną, do których nabór ogłasza właśnie Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Na zgłoszenia konkursowe organizatorzy czekają do 10 października 2018 roku.

Celem konkursów jest promocja najlepszych rozwiązań i podniesienie świadomości społecznej o ograniczeniach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami w zakresie nowych technologii, architektury i urbanistyki.

W konkursach cyfrowych: „Aplikacja bez barier” i „Serwis www bez barier” wyróżnione zostaną aplikacje mobilne i serwisy internetowe, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i uwzględniają zróżnicowane potrzeby użytkowników. Integracja nagrodzi otwartość, pomysłowość, ale przede wszystkim użyteczność zgłoszonych prac, a także największą zgodność z międzynarodowymi standardami dostępności WCAG 2.0.

W roku 2017 najlepszą aplikacją mobilną uznano ABA DrOmnibus, zaprojektowaną, by uczyć dzieci z autyzmem niezbędnych umiejętności i wspierać ich rozwój. Jury konkursu doceniło, że aplikacja łączy funkcje edukacyjne i terapeutyczne. Nagroda za najlepszą koncepcję aplikacji trafiła zaś do firmy Hachi S.A., odpowiedzialnej za ParrotOne – aplikacja, dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji, efektywnie podpowiada wpisywane na klawiaturze ekranowej słowa, wspomagając tym samym osoby z ograniczeniami manualnymi.

„Warszawska Inwestycja bez barier”, czyli konkurs architektoniczny, ma z kolei wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W konkursie „Warszawska Inwestycja bez barier” nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

  • Samorząd terytorialny (Dzielnica)
  • Obiekt użyteczności publicznej
  • Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy
  • Obiekt zabytkowy

- Cieszę się, że kontynujujemy przedsiewzięcie, jakim jest zapewnianie wszystkim równego dostępu do pracy. Obiecujemy, że dalej będziemy tak pracować i tak projektować, również obiekty dla klientów, żeby osoby ze wszelkimi niepełnosprawnościami czuły się u nas bardzo dobrze – mówił Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, odbierając w ubiegłym roku nagrodę dla Miasteczka Orange nagrodzonego w kategorii Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy.

Wszystkie trzy konkursy prowadzone są w ramach projektu „Warszawa bez barier“, który ma już wieloletnią tradycję. – Dzięki projektowi „Warszawa Bez Barier” możemy wskazać osobom z niepełnosprawnością te przestrzenie, które są dla nich przyjazne i umożliwiają im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nagrody w poszczególnych konkursach są dedykowane podmiotom, które o dostępności myślą w sposób odpowiedzialny i kompleksowy – mówi Piotr Pawłowski, prezes Integracji.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu można przesyłać do 10 października 2018 roku za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie http://www.integracja.org/uncategorized/wez-udzial-w-jednym-z-konkursow/.

Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie podczas 23. Wielkiej Gali Integracji w warszawskiej Arenie Ursynów.

Konkursy organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Projekt współfinansuje M.St. Warszawa.

Patronat nad konkursami objęli: Eurobuild CEE , GoMobi.pl, Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, Komputer Świat, Niepelnosprawni.pl


Źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
Data wydarzenia: od 2018-09-05 do 2018-10-10
Organizator:

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Adres:

Dzielna 1, 00-162 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 530 65 70

Faks:

22 635 11 82

E-mail:

integracja@integracja.org

Www:

http://www.integracja.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • miasto
  • nowe technologie
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie