Przejdź do treści głównej

IV Noc Świątyń w Warszawie

autor(ka): oprac. dobr. [warszawa.ngo.pl]
2018-08-29, 11:47
Odkryj niezbadane - budowle, społeczności, religie, wyznania - i weź udział w IV Nocy Świątyń w Warszawie. Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii zaprasza do wspólnych obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój. Podczas Nocy Świątyń przed zwiedzającymi otworzy się aż 21 świątyń!

Wieczór 22 września 2018 r. będzie ponowną okazją, aby poznać warszawskie świątynie i miejsca modlitw.

Wspólnoty biorące udział w wydarzeniu przygotowały prelekcje, dyskusje czy koncerty. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych rozmową i spotkaniem - wierzących i niewierzących, zainteresowanych religią i ciekawych architektury czy historii.

Wraz z przewodnikiem, którym często będzie osoba duchowna, będzie można poznać różne wyznania obecne w Warszawie, zwiedzić niezwykłe budowle, a także swobodnie porozmawiać z członkami i członkiniami wspólnot religijnych, zadając pytania, których na co dzień nie mamy możliwości zadać.

Podkreślając różnorodność miasta tworzymy przestrzeń, w której każdy i każda czuje się jego obywatelem i obywatelką, bez względu na wyznawaną religię.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: www.nocswiatyn.pl/program-warszawa2018

Mapa: https://goo.gl/8oaD42

Lista świątyń:

UWAGA! Organizatorzy zastrzegają, że program może ulec zmianie do dnia 22.09.2018 włącznie.

Wydarzenie jest BEZPŁATNE i otwarte dla wszystkich - bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, poglądy, status społeczny czy wyznawaną religię.

 

Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby włączyć się w inicjatywę. Więcej informacji: Zostań wolontariuszem Nocy Świątyń w Warszawie!

 

Noc Świątyń w Warszawie realizowana jest przez Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii.

Patronat: warszawa.ngo.pl Patronat honorowy: Polska Rada Ekumeniczna, Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów

Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii jest laureatem konkursu S3KTOR 2017 w kategorii S3KTOR PROGRAMOWY oraz zdobywcą nagrody serwisu warszawa.ngo.pl

Zobacz film:

 

 


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: od 2018-09-22 do 2018-09-23
Organizator:

Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii

Adres:

Romualda Millera 8 12, 01-496 Warszawa-Bemowo,

E-mail:

info@nocswiatyn.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • inicjatywy oddolne
  • kultura
  • religia
  • tradycja
  • wspólnoty i społeczności lokalne