Przejdź do treści głównej

Przedsiębiorstwa społeczne na Mazowszu: gdzie ich szukać?

autor(ka): Łukasz Komuda
2018-08-28, 13:02
Grafika: Tumisu, źr. pixabay.com, lic. CC0
Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zebrał w jednym miejscu większość najbardziej zasobnych baz i zestawień podmiotów ekonomii społecznej aktywnych na Mazowszu.

Jeśli jesteś osobą indywidualną lub reprezentujesz biznes (społeczny lub bez żadnego przymiotnika), a chciałbyś skorzystać z usług lub produktów powstałych w lokalnych przedsiębiorstwach społecznych? Czyli takich, które równoważą w swojej działalności cele ekonomiczne ze społecznymi np. zatrudniają osoby dotknięte skomplikowaną sytuacją rodzinną lub życiową, albo są dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością? Ale nie wiesz, gdzie można je znaleźć? Mogą być tuż za rogiem...

Aby ułatwić takie poszukiwania, Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) zebrał w jednym miejscu linki do istniejących baz danych kolekcjonujących informacje o aktywnych podmiotach ES.

Zestawienie to można znaleźć, klikając na poniższy link:
http://mowes.pl/lista-baz-przedsiebiorstw-spolecznych/

MOWES stworzony i prowadzony przez Fundację „Fundusz Współpracy”, posiada jako partnerstwo akredytację Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Fundację „Fundusz Współpracy” (FFW) ustanowił w 1990 roku Skarb Państwa jako wyspecjalizowaną organizację, która w imieniu polskiego rządu w sposób przejrzysty zarządzałaby środkami pomocowymi. Zadaniem Fundacji stało się wsparcie dla realizatorów projektów współfinansowanych z pomocy zagranicznej, a także stymulowanie rozwoju ekonomicznego i społecznego Polski. FFW, jako jedna z najdłużej działających i najbardziej doświadczonych instytucji w tym obszarze, ma za sobą ok. 1 mln przeszkolonych osób i setki zrealizowanych projektów.

Łukasz Komuda,


Informacja pochodzi z portalu


Źródło: MOWES
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • ekonomia społeczna
  • przedsiębiorczość