Przejdź do treści głównej

Kampania społeczna OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

autor(ka): OTOZ Animals Inspektorat Warszawa
2018-08-06, 14:10
archiwalne
1 sierpnia 2018 r. ruszyła nowa kampania społeczna OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej problemu porzucanych, zaniedbanych lub źle traktowanych zwierząt. Inicjatywa ta ma charakter edukacyjny, a jednocześnie informuje o obowiązującym prawie i zachęca do działania społecznego przeciwko krzywdzie wyrządzanej zwierzętom.

Organizatorem kampanii jest OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Projekt ten został zrealizowany we współpracy z firmą Ströer Polska, udostępniającą miejsce reklamowe w Metrze Warszawskim jako zakres działań CSR. Nasze plakaty, niosące przekaz informacyjno-edukacyjny na temat zwierząt i obowiązującego prawa, są widoczne w wagonach M1 i M2 Metra Warszawskiego od 1 sierpnia do 30 września 2018r.

OTOZ Animals Inspektorat Warszawa realizuje wiele działań prozwierzęcych. Przeprowadzamy szkolenia w szkołach i przedszkolach, uwrażliwiając najmłodszych na krzywdę zwierząt. Organizujemy happeningi mające na celu podnoszenie świadomości społecznej o obowiązującym prawie i prozwierzęcych trendach światowych. Współpracujemy z klinikami weterynaryjnymi, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską i innymi służbami oraz z lokalnymi Wydziałami Ochrony Środowiska w poszczególnych gminach. Stale współdziałamy z Powiatowymi Inspektoratami Weterynarii, a także z przedstawicielami opieki społecznej. Jednak głównym trzonem naszej działalności są interwencje i zapewnienie naszym podopiecznym bezpiecznego domu stałego lub tymczasowego oraz opieki medycznej. Naszą misją jest ratowanie zwierząt przed cierpieniem, okrutną śmiercią i krzywdą.

Plakaty, znajdujące się w wagonach M1 i M2 Metra Warszawskiego mają na celu uświadamianie mieszkańców stolicy oraz przyjezdnych o istniejącym prawie i możliwościach wspierania pokrzywdzonych zwierząt.

Kampania dzieli się na cztery główne kategorie tematyczne: interwencje, adopcje, wolontariat oraz wsparcie.

Interwencje

Plakat informuje o obowiązującym prawie ze szczególnym zwróceniem uwagi na artykuł 6.2 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ustawa stanowi, że zwierzę nie jest rzeczą, odczuwa ból i cierpienie oraz zasługuje na szacunek i godne życie. Człowiek jest zobowiązany do reagowania na krzywdę oraz wszelkie przejawy przemocy i okrucieństwa wobec bezbronnych zwierząt. Interwencja obywatelska jest podstawowym elementem uruchamiającym szereg działań OTOZ Animals Inspektorat Warszawa we współpracy z właściwymi służbami. Polega ona na reakcji obywatelskiej i zgłoszeniu naszemu inspektoratowi informacji o wszelkich przejawach krzywdy zwierząt.

Adopcje

Motto tego plakatu zachęca do adopcji bezdomnych i porzuconych zwierzą, znajdujących się w schroniskach, fundacjach czy domach tymczasowych. Lepsze działanie niż małe współczucie to sygnał nawiązujący do coraz powszechniejszego apelu „Nie kupuj, adoptuj!”.

Adopcja stała lub tymczasowa daje porzuconemu zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa, szansę na lepsze życie oraz ochronę przez bólem, cierpieniem i bezdomnością. Nasze konkretne działania można śledzić na profilu adopcyjnym https://www.facebook.com/OtoziakiOTOZWarszawa.

Wsparcie

Nie zmienimy całego świata ratując jedno zwierzę, ale dla tego zwierzaka zmienia się cały świat.

Hasło „Wspieram” zaprasza do udzielania wsparcia w postaci domu tymczasowego dla zwierzęcia odebranego interwencyjnie ze złych warunków bytowych. Oprócz tego informuje o możliwości przekazania pomocy finansowej i rzeczowej. Ogromnym wsparciem może też być patronat firm i instytucji.

Wolontariat

Każdy, kto kocha zwierzęta może działać na ich rzecz. Zapraszamy w szeregi wszystkich, którzy jako wolontariusze chcą pomagać czterem łapom i innym stworzeniom. Można wybrać ten obszar, w którym czujemy się najlepiej: interwencje, edukacja lub adopcje, praca biurowa, marketing etc. Wyższą szkołą jazdy jest zdobycie uprawnień inspektorskich. Inspektor ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Inspektorat Warszawa posiada uprawnienia nadane na mocy Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Zapraszamy do naszej witryny www.otoz-warszawa.pl oraz na profil adopcyjny https://www.facebook.com/OtoziakiOTOZWarszawa, a także na nasz fanpage https://www.facebook.com/OTOZ.Warszawa/.


Źródło: OTOZ Animals Inspektorat Warszawa
Data wydarzenia: od 2018-08-01 do 2018-09-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • prawa zwierząt
  • zwierzęta