Przejdź do treści głównej

Co ma Gobi do ursynowskiego hospicjum?!

autor(ka): Weronika Chrapońska-Chmielewska
2018-08-03, 14:36
użytkownik
archiwalne
fot. www.facebook.com/podwojnewyzwanie
Chińczycy uważają, że mieszkają na niej duchy i demony. Magazyn National Geographic nazwał ją jednym z najtrudniejszych miejsc do życia. A Marek Rybiec postanowił ją przebiec, by ratować Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Pustynia Gobi.

– Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Hospicjum ma świetnych lekarzy, ale nie ma sprzętu medycznego, dzięki któremu mogliby uśmierzać ból swoich pacjentów. Postanowiliśmy, że zbierzemy pieniądze, które umożliwią zakup wyposażenia medycznego Poradni Leczenia Bólu. Dzięki niej Hospicjum będzie jeszcze lepiej pełnić swoją misję, a Hospicjum osiągnie finansową samodzielność, mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, przy której powstał Fundusz Podwójne Wyzwanie. Celem Funduszu jest ratowanie i usamodzielnianie najcenniejszych inicjatyw społecznych.

Marek Rybiec jest pierwszym Bohaterem Wyzwania w Funduszu. Podjął się nadludzkiej misji: by zebrać środki na walkę z bólem w Hospicjum, przebiegnie cztery największe pustynie świata. Za nim już Sahara Race. Trwa jego zmaganie z Pustynią Gobi.

250 kilometrów biegu przez teren, który na przemian jest piaszczysty, kamienisty, zarośnięty rozmarynem i lawendą. Opady, jeśli się pojawią, sprawiają, że w nieoczekiwanych miejscach powstają stawy i potoki, które uniemożliwiają bieg i wymuszają zmianę trasy. Całość pokonuje z plecakiem, mając ze sobą cały swój ekwipunek i wyżywienie.

Marek chwilę przed wylotem uległ kontuzji. Myśl o wycofaniu się byłaby zupełnie zrozumiała. On jednak nie rozważał jej ani moment. – W Hospicjum nikt nie zaprzestaje opieki nad chorymi z powodu kostki. Ja też nie mogę porzucić swojej obietnicy względem nich, mówi Marek.

By wyposażyć Poradnię Leczenia Bólu potrzebne jest około 100 000 zł. Aktualnie na koncie zbiórki są 43 000 zł. Suma rośnie z każdym kilometrem zrobionym na Gobi przez Marka.

Jego walkę o Hospicjum i przepiękne widoki Gobi można śledzić tutaj: www.facebook.com/podwojnewyzwanie/

Dzięki Waszym udostępnieniom mamy większą szansę zebrać potrzebną kwotę: https://www.podwojnewyzwanie.com/marekrybiec


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Podwójne wyzwanie
Miejsce: Warszawa, Marszałowska 6/6, 00-590 Warszawa, woj. Mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-08-03 do 2018-08-05
Organizator:

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Adres:

Marszałowska 6/6,

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia
  • sport