Przejdź do treści głównej

Otwarta Ząbkowska - międzykulturowy weekend festiwalowy

autor(ka): Organizatorzy
2018-08-01, 13:57
archiwalne
4 i 5 sierpnia odbędą się kolejne wydarzenia w ramach festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA. To dwa dni wspólnej twórczości i artystycznych eksperymentów prowadzonych na ulicy Ząbkowskiej przez artystów-migrantów mieszkających w Warszawie, a także gości z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Wydarzenia organizuje Stowarzyszenie My.

4 i 5 sierpnia odbędą się kolejne wydarzenia w ramach festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA. To dwa dni wspólnej twórczości i artystycznych eksperymentów prowadzonych na ulicy Ząbkowskiej przez artystów-migrantów mieszkających w Warszawie, a także gości z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Wydarzenia organizuje Stowarzyszenie My.

W Polsce dobrze rozpoznawalna jest zachodnia scena muzyczna, a wciąż za mało wiemy o tym, co się dzieje „na wschód od Wisły” – według znanej linii podziału, który wyznaczała rzeka. Praga wraz z Bazarem Różyckiego, Dworcem Wschodnim i Wileńskim była niegdyś tyglem komunikacyjno-handlowym, w którym rozbrzmiewały nawoływania po ukraińsku, białorusku, rosyjsku i w jidysz. Chcemy odtworzyć ten klimat i przywołać bliską Pradze wielojęzykową atmosferę dialogu i żywej ulicy.

Na Ząbkowskiej zagrają m.in.: Malanka Orchestra z Mińska, Gogodzy Ganski i Пенсія z Iwano-Frankiwska, OPA! i Dobranotch z Petersburga, Teściowa Śpiewa i Paprykalaba z Warszawy. Odbędzie się XI Muzyczny Spacer po Pradze, dużo warsztatów i teatralno-muzycznych atrakcji dla dzieci. Najlepiej zarezerwować cały weekend 4-5 sierpnia od 12:00 do 22:00, a w sobotę nawet dłużej, bo w OFFSIDE będzie Afterka pod wodzą dj-ek i dj-ejów z radiowej kampusowej Wojny Francusko-Angielskiej pod flagą biało-czerwoną.

Poprzez warsztaty plastyczne i dźwiękowe dla dorosłych i dzieci, wspólne rysowanie i granie, koncerty, happeningi i instalacje artystyczne artyści i goście przetworzą na dwa dni ulicę Ząbkowską w twórcze laboratorium. Będzie huczne i delikatnie, ludowo i współcześnie, konceptualnie i bajkowo, przejmująco i radośnie. Gwarantowana bardzo dobrą zabawa!

Poprzednie edycje pokazały, że Praga potrafi współpracować i aktywnie współuczestniczyć w działaniu. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności Otwarta Ząbkowska stała się swoistym forum społecznościowym. Udało się zintegrować środowiska artystów, przedsiębiorców, społeczników i mieszkańców dzielnicy.

W trakcie trwania festiwalu ulica Ząbkowska jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Więcej informacji: www.otwartazabkowska.pl i FB: Otwarta Ząbkowska https://www.facebook.com/events/1733175600129488/.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2018-08-04 do 2018-08-05
Organizator:

Stowarzyszenie My

Adres:

Szymanowskiego 7 lok. 98, 03-477 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 619 67 20

E-mail:

stowarzyszeniemy@gmail.com

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • kultura
  • miasto
  • rewitalizacja
  • rozrywka
  • wielokulturowość