Przejdź do treści głównej

Niepełnosprawnik się bada

autor(ka): Dominik Rymer
2018-07-31, 15:17
archiwalne
Fundacja TUS chce, by Niepełnosprawnik był jak najbardziej użyteczny. Bardzo ważna jest dla fundacji opinia użytkowników. Pyta o to, co użytkownicy chcieliby zmienić w wyszukiwarce.

Rolą wyszukiwarki www.niepelnosprawnik.pl jest dostarczanie informacji o miejscach publicznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. W wyszukiwarce znajduje się wyłącznie opisy dostępności, a nie jej braku; służymy informacją pozytywną.

Dbamy o to, by Niepełnosprawnik był jak najbardziej użyteczny. Stąd też jakiś czas temu zmieniliśmy interfejs, by łatwiej było użytkownikom korzystać z wyszukiwarki. Staramy się, by wyszukiwarka była jak najprostsza i jak najbardziej intuicyjna. By jak najlepiej odpowiadała na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Chcemy wiedzieć jak z wyszukiwarki korzystają ci, dla których powstała. Bardzo ważna jest dla nas opinia użytkowników. Od jakiegoś czasu, gdy wejdzie się na stronę www.niepelnosprawnik.pl pojawia się prośba o wypełnienie krótkiego kwestionariusza. Dosłownie 10 pytań, które pozwolą zespołowi Niepełnosprawnika lepiej poznać potrzeby osób korzystających z wyszukiwarki. Pytamy o ocenę Niepełnosprawnika, łatwość korzystania, rodzaj wyszukiwanych miejsc. Pytamy też o to, co użytkownicy chcieliby zmienić. Wszystkie te informacje pomogą w ulepszaniu Niepełnosprawnika. Zachęcamy do wypełniania ankiety.

www.Niepelnosprawnik.pl to internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji, a także osób starszych i rodziców z dziećmi. Strona zgodna jest z wytycznymi WCAG 2.0 czyli łatwa w korzystaniu dla osób niewidomych, dostępna jest, poza polskim, także w języku angielskim i rosyjskim. Jest w pełni responsywna, dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu tabletów i telefonów komórkowych. Niepełnosprawnik pomaga każdemu znaleźć dostępne usługi blisko domu. W wyszukiwarce jest obecnie ponad 14 tys. dostępnych obiektów.

Kontakt:

Niepełnosprawnik współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Fundacja TUS: www.tus.org.pl email:

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku numer 10, Warszawa. Tel. 501 009 857, 22 8520182, KRS: 0000138121


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja TUS
Data wydarzenia: od 2018-07-31 do 2018-09-30
Organizator:

Fundacja TUS

Adres:

Bitwy Warszawskiej 1920 roku 10, 02-366 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

501 009 857

E-mail:

tus@tus.org.pl

Www:

http://www.tus.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • lokal, siedziba
  • miasto
  • nowe technologie
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój lokalny
  • turystyka, podróże