Przejdź do treści głównej

Spotkanie "Przejmij inicjatywę: Europejska Inicjatywa Obywatelska jako narzędzie do kształtowania Europy"

archiwalne
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza na spotkanie "Przejmij inicjatywę: Europejska Inicjatywa Obywatelska jako narzędzie do kształtowania Europy", które odbędzie się 17 września 2018 r. w Warszawie. Celem spotkania jest poznanie lokalnej zaangażowanej społeczności z całej Europy i zwrócenie uwagi na pozytywne przykłady obywatelskiego zaangażowania.

Miejsce i czas:

17 września 2018 | 13:30 - 17:30

PRZEDSTAWICIELSTWO KOMISJI EUROPEJSKIEJ W POLSCE

Centrum Jasna, ul. Jasna 14/16a, 00-041 Warszawa

PRZEJMIJ INICJATYWĘ: EUROPEJSKA INICJATYWA OBYWATELSKA JAKO NARZĘDZIE DO KSZTAŁTOWANIA EUROPY [2]

KIEDY?

W poniedziałek, 17 WRZEŚNIA BR., z okazji Międzynarodowego Dnia Demokracji, Komisja Europejska zaprasza Cię na spotkanie pt. PRZEJMIJ INICJATYWĘ!

Dołącz do nas w warszawskim biurze PRZEDSTAWICIELSTWA KOMISJI EUROPEJSKIEJ W POLSCE MIĘDZY 13.30 A 17.30 - spotkasz tam podobnie myślących obywateli i organizacje, z którymi będziesz mógł porozmawiać o sprawach, które są dla Ciebie ważne i wspólnie zastanowić się nad możliwościami wpływania na politykę europejską.

CO?

Spotkanie pt. PRZEJMIJ INICJATYWĘ: EUROPEJSKA INICJATYWA OBYWATELSKA JAKO NARZĘDZIE DO KSZTAŁTOWANIA EUROPY to część trzyletniego cyklu spotkań Komisji Europejskiej, którego celem jest poznanie lokalnej zaangażowanej społeczności z całej Europy i zwrócenie uwagi na pozytywne przykłady obywatelskiego zaangażowania. Komisja Europejska dąży do podniesienia świadomości o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej [3] jako wyjątkowym narzędziu uczestnictwa w demokracji i o tym jak można używać tego instrumentu w każdym państwie członkowskim UE.

Mamy nadzieję, że jako kluczowy członek polskiego społeczeństwa dołączysz do nas! Program pojawi się wkrótce.

DOŁĄCZ DO NAS

Zarejestruj się na spotkanie:

Password: ECI

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ!

PODZIEL SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM – ZGŁOSZENIA PRELEGENTÓW

Byłeś/aś zaangażowany/a w koordynację i promocję lokalnej inicjatywy europejskich obywateli? Chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkania? Prześlij nam wiadomość na adres:

i krótko opisz:

- nad jaką inicjatywą pracujesz lub pracowałeś/aś?

- jaka jest Twoja rola w organizacji?

- o czym chcesz opowiedzieć na forum (np. najlepsze praktyki i wyzwania w partnerskim rozwoju, zdobywanie podpisów, rozbudzanie świadomości, zarządzanie zespołem etc.)

Zgłoszenia prelegentów przyjmujemy do 26 LIPCA.

Nie możemy się doczekać spotkania w Warszawie i usłyszenia Twojej historii!

Europejska Inicjatywa Obywatelska to wyjątkowe i innowacyjne narzędzie Komisji Europejskiej, które umożliwia bezpośrednie uczestnictwo w europejskim procesie demokratycznym. Dzięki niej wszyscy mieszkańcy Europy mogą mieć wpływ na strategie UE, które ich dotyczą. Inicjatywa pozwala obywatelom z różnych krajów UE wymieniać pomysły i swobodnie dyskutować na tematy bliskie ich sercu, co w rezultacie wnosi oddolną perspektywę i może być impulsem do otwarcia nowego rozdziału w polityce unijnej.


Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Data wydarzenia: 2018-09-17
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • demokracja
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • integracja europejska
  • prawa obywatela
  • wspólnoty i społeczności lokalne