Przejdź do treści głównej

Mieszkańcy realizują pomysły we współpracy z Warszawą. Piknik organizowany przez młodzież i wychowawców z Ogniska Mokotów

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2018-07-06, 15:01
archiwalne
Tak było na Dniu Dzień Sąsiada w Lesie milowym z alpakami – tegorocznej inicjatywie w Wesołej
Inicjatywa lokalna cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców stolicy. W pierwszym półroczu 2018 roku mieszkańcy złożyli ponad 50 wniosków o realizację inicjatyw lokalnych. To prawie tyle samo, ile wpłynęło przez cały ubiegły rok! Kolejna inicjatywa lokalna odbędzie się już w najbliższy weekend. Młodzież i wychowawcy z Ogniska Mokotów zapraszają w sobotę, 7 lipca w godz. od 10.00 do 18.00 na letni piknik ogniskowy (ul. Grottgera 25a).

Z roku na rok oddolnych pomysłów jest coraz więcej. Wzrost zainteresowania ich realizacją w ramach inicjatywy lokalnej cieszy szczególnie, ponieważ w tym roku w Warszawie obchodzimy jej 5-lecie. W ciągu pięciu lat złożono ponad 260 wniosków, na łączną kwotę blisko 1,9 mln złotych. Swoje działania realizowali już wnioskodawcy ze wszystkich dzielnic Warszawy. W ramach inicjatywy m.in. zrewitalizowaliśmy zielone enklawy, podwórka, organizowaliśmy pikniki i spotkania sąsiedzkie, potańcówki, spacery przyrodo- i kulturoznawcze po okolicy, wycieczki i rajdy rowerowe, założyliśmy ogródki edukacyjne.

W tym półroczu najwięcej pomysłów na działania zgłosili mieszkańcy Pragi-Południe, Włoch i Wawra. Widać również, że pomysłowości warszawiaków sprzyja wiosenna i letnia aura – najwięcej wniosków dotyczy organizacji wydarzeń plenerowych (pikniki, potańcówki, spacery).

Zaproszenie – kolejna inicjatywa w najbliższy weekend

Kolejna inicjatywa lokalna odbywa się już w najbliższy weekend. Młodzież i wychowawcy z Ogniska Mokotów zapraszają w sobotę, 7 lipca w godzinach od 10.00 do 18.00 na letni piknik ogniskowy (ul. Grottgera 25a). W programie ciekawe wydarzenia m.in. Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego, warsztaty robienia biżuterii oraz gry podwórkowe. Na uczestników będzie czekał poczęstunek z grilla i orzeźwiająca lemoniada.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 2018-07-07
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • rodziny
  • rozrywka
  • wychowanie