Przejdź do treści głównej

Bilety na XV Festiwal Warszawa Singera już w sprzedaży!

autor(ka): Organizatorzy
2018-07-05, 17:51
archiwalne
Ara Malikian / archiwum artysty
XV Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, 25 sierpnia – 2 września. Bilety już w sprzedaży!

Bilety na koncerty i spektakle Festiwalu Warszawa Singera można już nabyć przez internet. Sprzedaż biletów ruszyła na stronie www.teatr-zydowski.art.pl oraz na www.eventim.pl

W tym roku jest w czym wybierać, bo to specjalna, podwójnie jubileuszowa edycja: 15-lecie Festiwalu i 30-lecie Fundacji Shalom, która jest realizatorem wydarzenia. A jeśli dodamy do tego 50-lecie pracy artystycznej Gołdy Tencer – pomysłodawcy i dyrektora artystycznego Festiwalu, tworzy się potrójny jubileusz!

Dlatego tegoroczny Festiwal jest szczególnie bogaty, różnorodny i międzynarodowy. Trwa 9 dni, przybywają gwiazdy z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Hiszpanii, Japonii, Finlandii, Anglii. Około 200 wydarzeń i ponad 250 artystów. Festiwal to wielkie i kameralne koncerty, od światowej sławy kantorów, przez bogate i różnorodne propozycje jazzowe, po wspaniałe widowiska muzyki pop. Festiwal to uczta teatralna: spektakle warszawskiego Teatru Żydowskiego, przedstawienia teatrów z Izraela, spotkania kabaretowe, nawiązujące do ulubionych skeczów i piosenek międzywojennej Warszawy. Festiwal to bogata propozycja warsztatów: od tanecznych po kulinarne, to spotkania autorskie, promocje książek, zajęcia dla dzieci i wiele innych.

Warszawa Singera jest festiwalem szczególnym, z jednej strony dbającym o pamięć żydowsko-polskiego dziedzictwa kulturowego, a z drugiej otwartym na nowe trendy, odważnych artystów i międzykulturowe twórcze napięcie.

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w okolicach Pl. Grzybowskiego i ul. Próżnej, w Synagodze Nożyków, na Scenie Letniej i Scenie Kameralnej Teatru Żydowskiego, w Teatrze Kwadrat, klubie Harenda, Austriackim Forum Kultury, kamienicy przy Waliców 14 i innych warszawskich lokalizacjach.

Sprzedaż biletów w kasach Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56 rozpocznie się 30 lipca.

Ze szczegółowym programem Festiwalu można zapoznać się na www.festiwalsingera.pl i FB www.facebook.com/FestiwalSingera.


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2018-08-25 do 2018-09-02
Organizator:

Fundacja Shalom

Adres:

Plac Grzybowski 12/16, 00-104 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 620 30 36

E-mail:

shalom@shalom.org.pl

Www:

http://www.shalom.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • sztuka
  • wielokulturowość