Przejdź do treści głównej

Uwaga! Włączmy się w konsultacje dotyczące warunków organizowania wydarzeń w Warszawie

autor(ka): oprac. redakcja ngo.pl
2018-06-21, 10:38
Urząd m.st. Warszawy ogłosił 11 czerwca 2018 konsultacje społeczne dokumentu pn. "Wytyczne ws. dostępności wydarzeń dla m.st. Warszawy". Według założeń autorów dokument ten ma porządkować wiedzę nt. wymogów dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych, starszych i dzieci wydarzeń dofinansowanych z miejskich środków publicznych. Ich finansowanie ma być powiązane ze spełnianiem tych wymogów - tak więc może mieć wpływ na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe, takie jak wydarzenia kulturalne, konferencje, spotkania, szkolenia.

11 czerwca 2018 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne, których celem jest "uzyskanie opinii zarówno w przedmiocie samego dokumentu, zrozumiałości i użyteczności jego treści, jak i zdiagnozowanie, w jakim zakresie zapewnienie dostępności powinno być obligatoryjne, a w jakim wdrożone po uprzednim zgłoszeniu potrzeb przez uczestników. Projektowanie podziału obligatoryjności w zapewnieniu dostępności wydarzeń jest motywowane racjonalnością wydatkowania środków publicznych".

"Będzie to pierwszy tego typu dokument w Polsce, porządkujący informacje z zakresu dostępności wydarzeń publicznych, wspierający w sposób rzetelny i kompletny proces ich przygotowania i realizacji. Dokument ma za zadanie wskazać sposoby organizacji wydarzeń publicznych, realizowanych ze środków m.st. Warszawy tak, by zapewnić osobom z ograniczeniami mobilności i percepcji, w tym osobom z niepełnosprawnościami, dzieciom i seniorom możliwość udziału w nich, na równi z innymi osobami" – głosi informacja Urzędu m.st. Warszawa. 

Włączmy się w konsultacje!

Swoje uwagi można nadsyłać do 2 lipca 2018 r. na adres:

Najbliższe spotkania konsultacyjne:

25 czerwca (poniedziałek), godz.: 18:00-20:00 w Sali Czarnej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, ul. Marszałkowska 77/79 (parter, wejście bezpośrednio z ul. Marszałkowskiej)

23 czerwca (sobota) w godz. 15:00-18:00 można porozmawiać w trakcie imprezy Wianki Warszawskie na Podzamczu w punkcie konsultacyjnym: Park Fontann, na Podzamczu, na Skwerze im. I Dywizji Pancernej u zbiegu ulic: Boleść i Sanguszki

 

Więcej info: https://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/wydarzenia-dostepne-dla-wszystkich-1
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych (PS), Wydział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • dzieci
  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • równość
  • seniorzy