Przejdź do treści głównej

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” z wizytą u Matysiaków [relacja]

autor(ka): Fundacja TV Puls Pod Dębem
2018-06-18, 18:08
W środę, 13 czerwca w Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków, przy ulicy Arabskiej 3 w Warszawie, odbył się niecodzienny piknik. Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja TV Puls „Pod Dębem”.

Dyrekcja warszawskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków we współpracy z Fundacją TV Puls „Pod Dębem” zorganizowali nietypowy piknik. Jego wyjątkowość polegała nie tylko na klimatycznej oprawie, którą tworzyli zespół muzyczny, DJ oraz karykaturzysta. Piknik był wyjątkowy przede wszystkim dzięki zaproszonym czworonogom z organizacji „Ratujemy Kundelki”.

Skąd pomysł, aby na imprezie w DPS- ie pojawiły się psy? Otóż mieszkańcy polskich domów pomocy społecznej nie mogą posiadać własnych zwierząt w pokojach. Dla miłośników czworonogów, którzy przez większość życia byli związani ze swoimi pupilami, brak zwierzaka obok bywa niełatwy. Dlatego obecność psów: Szczęki, Feli, Mani i Szprotki podczas środowej imprezy, dostarczyła Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków wiele radości.

- Nasza Fundacja wspiera seniorów w różny sposób. Najczęściej jest to pomoc materialna, jak zakup specjalistycznego sprzętu do DPS- ów czy fundowanie rehabilitacji osobom prywatnym. Doskonale rozumiemy, że wspieranie seniorów nie może sprowadzać się jedynie do aspektu finansowego. Mądre, działania na rzecz seniorów muszą być kompleksowe i powinny uwzględniać także zapewnianie osobom starszym dobrego samopoczucia. A jak wiemy nic tak nie poprawia humoru, jak kontakt ze zwierzętami i życzliwymi nam ludźmi – powiedziała Prezes Zarządu Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, Erin Dąbska.

Podczas imprezy Prezes zadeklarowała, że obecność czworonogów na stałe wpisze się w program organizowanych i współorganizowanych przez Fundację inicjatyw z udziałem osób starszych.

# # #

Więcej o Fundacji TV Puls „Pod Dębem” w zakładce „O FUNDACJI” pod linkiem: http://fundacjapoddebem.pl/#main-part-about


Źródło: Fundacja TV Puls Pod Dębem
Organizator:

Fundacja TV Puls Pod Dębem

Adres:

Chełmska 21 lok. 22, 00-724 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

E-mail:

edabska@fundacjapoddebem.pl

Www:

http://fundacjapoddebem.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • seniorzy
  • zwierzęta