Przejdź do treści głównej

Konkurs S3KTOR 2017 – poznajmy zwycięzców! [patronat ngo.pl]

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2018-06-13, 16:34
archiwalne
W piątek, 15 czerwca, o godz. 18.00 (Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56) zapraszamy mieszkańców oraz przedstawicieli mediów na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2017 roku S3KTOR.

Jest to już ósma edycja konkursu, którego celem jest promocja działalności warszawskich organizacji pozarządowych wśród mieszkańców. Podczas gali poznamy zwycięzców trzech kategorii podstawowych, nagrody za całokształt Grand S3KTOR, nagrody Mieszkańców i nagrody portalu NGO. W programie przewidziane są występy artystyczne (Dorota Osińska, „The Voice od Poland”), prezentacje nominowanych organizacji i działania animacyjne dla dzieci. Budynek, w którym odbędzie się uroczystość, jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W latach 2006-2017 przeznaczyliśmy dla organizacji pozarządowych ponad 1,3 mld zł na realizację blisko 28 tys. projektów. Ponad połowa środków została przeznaczona na zadania z zakresu pomocy społecznej i ochrony zdrowia, 21% środków – na sport i rekreację, a nieco mniej – na przedsięwzięcia związane z kulturą. Wdrożyliśmy systemowe rozwiązania dotyczące procedur konkursowych (zarówno dla środków własnych, jak i pochodzących z budżetu państwa) oraz tzw. małych grantów. W 2015 r. przyjęliśmy wieloletni „Program Rozwoju Współpracy m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych do roku 2020”, wyznaczający kierunki współpracy z III sektorem.

Od 2010 r. organizujemy konkurs S3KTOR, mający na celu wytypowanie najlepszych warszawskich inicjatyw minionego roku, których realizatorami były organizacje pozarządowe. Do konkursu zgłoszono w sumie ponad 800 projektów, nagrodzono 82 najciekawsze inicjatywy. Mieszkańcy oddali ponad 31 tys. głosów wybierając, w każdej edycji konkursu, najlepszą inicjatywę realizowaną na ich rzecz.

PRZECZYTAJ, KTO ZDOBYŁ NAGRODY W 2017 ROKU: Nagrody S3KTOR rozdane! Poznajcie laureatów


Więcej informacji http://ngo.um.warszawa.pl/s3ktor2017


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 2018-06-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • rozwój lokalny
  • społeczeństwo obywatelskie