Przejdź do treści głównej

Aukcja sztuki na rzecz Refugees Welcome

autor(ka): Fundacja Ocalenie
2018-06-13, 14:30
archiwalne
Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, w Powidokach w Muzeum nad Wisłą (przestrzeni wystawowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) w niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 odbędzie się charytatywna aukcja sztuki na rzecz programu Refugees Welcome. Program łączy uchodźców z Polakami, którzy chcą z nimi dzielić swój dom.

Ponad 60 artystów i artystek zgodziło się przekazać swoje prace na rzecz uchodźców, w tym tak uznani twórcy jak Wilhelm Sasnal, Joanna Rajkowska, Maurycy Gomulicki, Dorota Buczkowska czy Wojtek Wieteska. Dzieła będzie można obejrzeć podczas wystawy, która zaprezentowana będzie w Powidokach w dniach 19-24 czerwca.

Partnerami aukcji są Powidoki i Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które w swojej siedzibie nad Wisłą będą gościć wydarzenie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i portal rynku sztuki Art Info.

Dochód z aukcji przeznaczony będzie na wsparcie programu Refugees Welcome, który łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi. Misją programu jest tworzyć nową kulturę powitania. Program działa w ramach Fundacji Ocalenie.

Charytatywna aukcja sztuki na rzecz Refugees Welcome odbywa się już po raz drugi. W zeszłym roku artyści podarowali 40 prac, a dochód z ich sprzedaży przekroczył 40 tys. złotych i umożliwił prężne działanie programu przez następne miesiące. Organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu aukcji w tym roku. Chcieliby, żeby wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu warszawskich aukcji.

  • Aukcja sztuki na rzecz Refugees Welcome
  • niedziela, 24 czerwca 2018, godz.18
  • Powidoki, Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

Więcej informacji i katalog:

http://refugees-welcome.pl/aukcja


Źródło: Fundacja Ocalenie
Data wydarzenia: 2018-06-24
Organizator:

Fundacja Ocalenie

Adres:

Krucza 6/14A, 00-537 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 04 50

E-mail:

biuro@ocalenie.org.pl

Www:

http://ocalenie.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • kultura i sztuka
  • obcokrajowcy, migranci