Przejdź do treści głównej

Niepełnosprawnik ma informacje przydatne dla wszystkich warszawiaków

autor(ka): Fundacja TUS
2018-06-13, 09:55
użytkownik
archiwalne
Biegając po Warszawie często poszukujemy prozaicznych informacji, na przykład, gdzie znaleźć toaletę. Jak bardzo są to cenne informacje, wie w zasadzie każdy. Inną ważną informacją, choć w tym wypadku dotyczy to opiekunów małych dzieci, jest gdzie mogę przewinąć czy nakarmić dziecko. Tak turyści, jak również mieszkańcy Warszawy nie wiedzą, gdzie poszukiwać takiej wiedzy.

Z pomocą przychodzi wyszukiwarka www.Niepelnosprawnik.pl. Jest ona znana z tego, że dostarcza informacji o dostępnych obiektach publicznych dla różnych grup osób z niepełnosprawnością. Ale też można znaleźć tu wiedzę przydatną szerszemu gronu.

Wystarczy wejść na www.Niepelnosprawnik.pl i wpisać "toaleta Warszawa", by znaleźć ponad 4400 toalet na terenie całego miasta. Wszystkie te miejsca są toaletami publicznymi. Czasem jest konieczne, by za toaletę zapłacić, jednak do wszystkich z nich można dostać się bez problemów. Oczywiście w Niepełnosprawniku można także znaleźć toalety dedykowane specjalnie osobom z niepełnosprawnościami i takich miejsc w Warszaw jest ponad 1100.

Dla opiekunów małych dzieci dobrą informacją jest ponad 1220 miejsc, gdzie można nakarmić, przebrać czy przewinąć dzieci.

Wszystkie te informacje są dostępne za darmo, wystarczy wejść na stronę wyszukiwarki. Każde z tych miejsc zostało odwiedzone i sprawdzone przez audytorów Niepełnosprawnika.

www.Niepelnosprawnik.pl

Zachęcamy do korzystania z naszej wyszukiwarki.

Fundacja TUS.

www.Niepelnosprawnik.pl to internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji, a także osób starszych i rodziców z dziećmi. Strona zgodna jest z wytycznymi WCAG 2.0 czyli łatwa w korzystaniu dla osób niewidomych, dostępna jest, poza polskim, także w języku angielskim i rosyjskim. Niepełnosprawnik pomaga każdemu znaleźć dostępne usługi blisko domu. W wyszukiwarce jest obecnie ponad 14 tys. obiektów z wielu miejsc Polski.

Niepełnosprawnik współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja TUS
Data wydarzenia: od 2018-06-13 do 2018-06-30
Organizator:

Fundacja TUS

Adres:

Bitwy Warszawskiej 1920 roku 10, 02-366 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

501 009 857

E-mail:

tus@tus.org.pl

Www:

http://www.tus.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • aktywność lokalna
  • integracja społeczna
  • miasto
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • rodziny
  • seniorzy