Przejdź do treści głównej

Teatr ME/ST gra w wakacje "Stosunki prawne"

autor(ka): Wiktoria Marzena Dąbrowska
2018-06-12, 15:54
archiwalne
Fundacja Artystyczna ME/ST zaprasza na wakacyjne "Stosunki prawne". Zapraszamy wszystkich, tych którzy tego lata zamierzają dobrze wykorzystać wakacyjny czas. Przygotowaliśmy bilety w promocyjnych cenach od 70 zł nawet do 10 zł. Więcej na www.mestteatr.pl. Działalność teatru jest współfinansowana przez m.st. Warszawa.

TEATR ME/ST zaprasza na spektakl

„Stosunki Prawne” Komedia damsko-męska oparta na aktach.

DATY
30 czerwca, g. 20.00
1 lipca, g. 20.00 2 lipca, g. 20.00 3 lipca, g. 20.00

MIEJSCE Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie

REZERWACJA BILETÓW

Promocyjne ceny biletów- od 70zł nawet do 10zł

„Stosunki prawne” to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego.

On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów. Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi? Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji. Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością.

Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestie związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?

Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mieli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Szymon Turkiewicz
Scenografia, kostiumy: Magdalena Engelmajer Występują: ONA - Magdalena Engelmajer, ON - Sławomir Głazek


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Teatr ME/ST
Miejsce: Pałac Zamoyskich, Foksal 2, Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-06-30 do 2018-07-03
Organizator:

Fundacja Artystyczna ME/ST

Adres:

Makolągwy 11 lok. 15, 02-811 Warszawa-Ursynów, woj. mazowieckie

Tel.:

504 825 520

E-mail:

m.engel@autograf.pl

Www:

http://www.mestteatr.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka