Przejdź do treści głównej

Warszawska mapa miejsc wolnych od dyskryminacji

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2018-06-12, 13:02
użytkownik
Podpisanie umowy na opracowanie założeń warszawskiego systemu standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji.
11 czerwca rozpoczął się projekt opracowania założeń warszawskiego systemu standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji. Jego realizatorem jest Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.

– Każdy z nas może być dotknięty problemem dyskryminacji, ze względu na nasze pochodzenie, wyznanie, kolor skóry. Projekt, który dzisiaj inaugurujemy skierowany jest do warszawskich przedsiębiorców, prowadzących punkty usługowe. Zależy nam, aby promować takie obiekty, w których wszyscy klienci są szanowani. Firmy, które przejdą pozytywnie proces weryfikacji, otrzymają certyfikat „Równe miejsce”. Rozpoczynamy również szkolenia o standardach prawnych, kwestii równości, o tym, czym jest dyskryminacja – mówił podczas inauguracji projektu Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Na zlecenie m.st. Warszawy, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego opracuje założenia warszawskiego systemu standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji. Projekt ma na celu przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu w dostępie do dóbr i usług. Adresatami są warszawscy przedsiębiorcy prowadzący działalność edukacyjną, kulturalną, gastronomiczną, rozrywkową i hotelarską.

– Nasze prawo przewiduje zakaz dyskryminacji w dostępie do dóbr i usług. Tym przedsiębiorcom, którzy są zainteresowani potwierdzeniem jakości swojego obiektu dajemy taką możliwość. Wystarczy się do nas zgłosić, wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu. Miejsca równe, dla wszystkich, bez dyskryminacji, bez względu na kolor skóry, narodowość, orientację seksualną i inne cechy prawne chronione otrzymają certyfikat „Równe miejsce” – dodała Karolina Kędziora, prezeska Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

To będzie kompleksowy system, pozwalający przedsiębiorcom na identyfikację zagrożeń dyskryminacji w dostępie do dóbr i usług, odpowiedniego reagowania na nie, monitorowania wdrażania określonych działań antydyskryminacyjnych oraz promowania zasady równego traktowania. Częścią systemu standaryzacji będzie system certyfikacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji, w ramach którego zostaną wprowadzone jednolite zasady i warunki przyznawania lokalom usługowym Certyfikatu miejsca wolnego od dyskryminacji – „Równe miejsce”. Cały system zostanie stworzony w oparciu o przepisy prawa regulujące kwestie zakazu dyskryminacji.

W ramach projektu zostanie również przeprowadzonych 7 warsztatów na temat równego traktowania w usługach, adresowanych do 150 przedstawicieli wspomnianych podmiotów gospodarczych. Warsztaty odbędą się w terminach: 17 lipca, 27 sierpnia, 4, 11 oraz 18 października, 6 oraz 21 listopada. Więcej informacji nt. szkoleń: , tel. 22 498-15-27.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Organizator:

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego

Adres:

Szpitalna 5 lok. 6A, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 498 15 26

E-mail:

ksmiszek@ptpa.org.pl

Www:

http://www.ptpa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • równość
  • współpraca z administracją
  • współpraca z biznesem