Przejdź do treści głównej

Debata: Co sądzisz o parkowaniu na trawnikach?

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2018-06-12, 12:55
archiwalne
Przed nami pierwsza z cyklu otwartych debat, które mają pomóc w zaprojektowaniu rozwiązania służącego ochronie zieleni przed rozjeżdżaniem przez pojazdy. Już w czwartek, 14 czerwca, warszawiacy przedstawią swoje opinie i pomysły przedstawicielom władz miasta i zaproszonym ekspertom.

Tereny zieleni często nie są dla kierowców żadną przeszkodą w parkowaniu pojazdów. Trawniki zamieniane są w klepiska, alejki parkowe rozjeżdżane, a kwiaty i krzewy łamane pod kołami samochodów. Wspólnie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi stolica szuka skutecznego rozwiązania tego problemu. Więcej informacji tutaj.

Aby ułatwić proces dialogu, konfrontowania potrzeb i uzgadniania rozwiązań zaplanowany został cykl warsztatów i otwartych dla warszawiaków spotkań z członkami zespołu projektowego oraz ekspertami. Celem projektu jest stworzenie konkretnych, praktycznych i gotowych do wdrożenia rozwiązań zapobiegających niszczeniu zieleni przez pojazdy.

Pierwsza otwarta debata z mieszkańcami odbędzie się już w czwartek, 14 czerwca, o godz. 18.00 w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” (Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, III piętro). W wydarzeniu udział wezmą m.in. Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Grzegorz Staniszewski, naczelnik Wydziału Profilaktyki i Planowania Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz Łucja Krzyżanowska, członkini zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Wydarzenie na portalu Facebook.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 2018-06-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • komunikacja, transport
  • miasto
  • ochrona przyrody
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie
  • wspólnoty i społeczności lokalne