Przejdź do treści głównej

Debata: Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Jak zachęcać do głosowania?

autor(ka): Organizatorzy
2018-06-11, 16:57
archiwalne
Instytut Spraw Publicznych, Fundacja im. Friedricha Eberta i Biuro Komunikacyjne Parlamentu Europejskiego zapraszają na kolejną dyskusję z cyklu „Pytania o Europę”: Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Jak zachęcać do głosowania? Debata odbędzie się 15 czerwca (piątek), q godz. 11:00-13:00, w Marzycielach i Rzemieślnikach, UL. Bracka 25, III piętro Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, Warszawa.

Już za rok, w dniach 23-26 maja 2019 r., odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego - czwarte, w których będą mogli głosować Polacy. Pomimo wysokiego poparcia dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej, w poprzednich wyborach frekwencja wyborcza była katastrofalnie niska, jedna z najniższych w całej UE. Frekwencja spada zresztą w całej Europie.

O ile sam Parlament Europejski jest instytucją stosunkowo dobrze ocenianą, to jednak, jak pokazuje nowy sondaż ISP, mniej niż połowa Polaków w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że posłów do PE wybiera się w wyborach.

Zapraszamy na debatę, podczas której przedstawimy wyniki badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych, a Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zaprezentuje swoje plany działań informacyjnych przed przyszłorocznymi wyborami. Przede wszystkim jednak razem z przedstawicielami organizacji pozarządowych i posłanką Rożą Thun zastanowimy się, jak zwiększyć zainteresowanie Europejczyków Parlamentem Europejskim i zachęcić ich do głosowania.

Zapraszamy na kolejną debatę z cyklu Pytania o Europę!

PREZENTACJA BADANIA SONDAŻOWEGO NA TEMAT WIEDZY I OPINII POLAKÓW O PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

AGNIESZKA ŁADA, Instytut Spraw Publicznych

PREZENTACJA PLANÓW DZIAŁAŃ INFORMACYJNYCH PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

BARTŁOMIEJ BALCERZYK, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego

DEBATA

RÓŻA THUN, Posłanka do Parlamentu Europejskiego

FILIP PAZDERSKI, Instytut Spraw Publicznych

SUSANNE ZELS, Polis 180

Moderacja: MACIEJ ZAKROCKI, TOK FM

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie.

REJESTRACJA [1]

Debata organizowana w ramach projektu "Pytania o Europę", w którym dzięki wsparciu Parlamentu Europejskiego i Fundacji im. Friedricha Eberta, Instytut Spraw Publicznych stara się inicjować debatę publiczną w tematach ważnych dla Europy i dyskutowanych przez Parlament Europejski oraz przybliżać Polakom tę instytucję.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji.


Źródło: info. nadesłana
Data wydarzenia: 2018-06-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • demokracja
  • działalność międzynarodowa
  • integracja europejska
  • państwo, polityka
  • polityka międzynarodowa