Przejdź do treści głównej

Konferencja „Metropolia, ale jaka? Dyskusji ciąg dalszy”

autor(ka): Michał Jakubowski
2018-06-11, 15:21
archiwalne
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zaprasza do udziału w Konferencji „Metropolia, ale jaka? Dyskusji ciąg dalszy”, która odbędzie się 20 czerwca br. w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie i rozpocznie się o godz. 10.30.

W ubiegłym roku odbyła się debata na temat zarządzania obszarami metropolitalnymi. Konferencja Metropolia, ale jaka? cieszyła się dużym zainteresowaniem, a temat pozostał niewyczerpany.

Od 1 stycznia br. funkcjonuje nowy podział statystyczny Mazowsza. Nasze województwo zostało podzielone na dwie jednostki statystyczne (NUTS 2): region warszawski stołeczny, obejmujący Warszawę wraz z dziewięcioma powiatami (legionowskim, mińskim, nowodworskim, otwockim, wołomińskim, grodziskim, piaseczyńskim, pruszkowskim i warszawskim zachodnim) oraz region mazowiecki regionalny obejmujący pozostałą część województwa mazowieckiego.

Nowa delimitacja to dla metropolii warszawskiej wyzwanie, o którym powinniśmy dyskutować. Tym bardziej, że w Unii Europejskiej trwają właśnie rozmowy o perspektywie finansowej po roku 2020, szczególnie w kontekście polityki spójności i programów regionalnych. Nowy podział NUTS 2 będzie podstawą wdrażania funduszy europejskich w tej perspektywie, a środki przyznane dla regionu warszawskiego stołecznego będą wspierać tzw. obszar metropolitalny Warszawy.

Ten temat dotyczy nas wszystkich, dlatego Marszałek Województwa Mazowieckiego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji Metropolia, ale jaka? Dyskusji ciąg dalszy, która odbędzie się 20 czerwca br. w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie i rozpocznie się o godz. 10.30. Udział w niej wezmą parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych. Uprzejmie prosimy o elektroniczne potwierdzenie udziału w konferencji do 15 czerwca br. na adres e-mail:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: informacja własna organizatora
Miejsce: Województwo Mazowieckie
Data wydarzenia: 2018-06-20
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Adres:

Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 597 91 00

Faks:

22 597 92 90

E-mail:

urzad_marszalkowski@mazovia.pl

Www:

http://www.mazovia.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • miasto
  • rozwój lokalny
  • rozwój regionalny